Skocz do zawartości

YAMAHA MT09 tracer


Rekomendowane odpowiedzi

Mi akurat tracer podchodzi. Nie jest aż tak szokujący jak pozostałe motocykle z serii MT. Wyposażenie wygląda na przemyślane. Wartość mocy i momentu obrotowego wydaje się wystarczająca do turystyki nawet z plecaczkiem. Kwestie jakości i niezawodności sprzętu będą weryfikowane przez pierwszych szczęśliwych nabywców ;) Mi to nie grozi, poczekam aż cena używanych modeli wejdzie w mój zasięg :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi brakuje dużego Fazera. Fazer był wyjątkowy bo w zasadzie nie miał konkurencji - Honda miała tylko nakeda, Kawasaki nakeda i pełne owiewki, suzuki nie miało nic, Ducati tylko naked, nawet s100R BMW to tylko naked. Teraz zmieniam moto, i... drugiego takiego nie ma. MT09 to nie to samo.

Dobrze, że jestem wystarczająco stary, aby dojść do wniosku, że w zasadzie szybkim moto-suvem już mi wypada latać, więc coś tam znalazłem.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jestem wystarczająco stary, aby dojść do wniosku, że w zasadzie szybkim moto-suvem już mi wypada latać, więc coś tam znalazłem.

Który moto-suv się spodobał?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBF1000F to może z banditem konkurować, a nie Fazerem :) Nie porównuj kanapy z motocyklem w zasadzie sportowym, z możliwościami wygodniejszej turystyki :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz - ZZR 600 miał rozstaw 1400mm i w dwie osoby, z trzema kuframi (wtedy jeszcze chciało mi się brać drzewo do lasu:)) i przy objeżdżaniu Bałkanów nie było żadnego problemu - powyżej 200 dopiero zaczynał być mniej stabilny, ale to przez boczne kufry i partnerkę, która mocno nade mnie wystawała z tyłu :)

 

A Tracer ma dłuższy rozstaw (1440 - coś koło tego) więc jaki problem? Ludziom się w dupach poprzestawiało od tych informacji od producenta, że co raz których wydłuża wahacz bo wtedy jest jeszcze większy cud malina...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.motorradonline.de/motorraeder/yamaha-mt-10-auf-der-eicma-2015/695782

"Wyciekły" szczątkowe dane techniczne: moc 160 KM, moment 111Nm, waga na mokro 210 kg. Dokładnie jak BMW S1000R podobno. Cena w marcu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny (mt-10) gigant designu - lampa ala ptasi łeb , i ogólna pstrokacizna elementowa - w sumie to chyba łapie o co chodzi , jak się takie moto wyłoży to i tak nie będzie widać , bo wszędzie same zagłębienia , kanty i wybrzuszenia - prawie jak po dzwonie.

 

Jestem ciekaw w jakim biurze projektowym im to podsuwają.

Edytowane przez danmacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jutro prawdopodobnie odbieram mojego Tracer'a w Łodzi :) kolor Race Blue :cool: jak odbiorę to wrzucę może parę zdjęć...

 

P.S.

Tak przy okazji, bo mnie tu chyba z 2/3 lata nie było na tym forum... co tutaj taka cisza się zrobiła? kiedyś forum nawet zimą tętniło życiem :blink:

 

Hej.I co odebrales mt ?Jak sie fym smiga bo tez mam zamowionego tracera do odbioru na kwiecien????

Pzdr

 

Jutro prawdopodobnie odbieram mojego Tracer'a w Łodzi :) kolor Race Blue :cool: jak odbiorę to wrzucę może parę zdjęć...

 

P.S.

Tak przy okazji, bo mnie tu chyba z 2/3 lata nie było na tym forum... co tutaj taka cisza się zrobiła? kiedyś forum nawet zimą tętniło życiem :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jutro prawdopodobnie odbieram mojego Tracer'a w Łodzi :) kolor Race Blue :cool: jak odbiorę to wrzucę może parę zdjęć...

P.S.

Tak przy okazji, bo mnie tu chyba z 2/3 lata nie było na tym forum... co tutaj taka cisza się zrobiła? kiedyś forum nawet zimą tętniło życiem :blink:

Hej.I co odebrales mt ?Jak sie fym smiga bo tez mam zamowionego tracera do odbioru na kwiecien????

Pzdr

Jutro prawdopodobnie odbieram mojego Tracer'a w Łodzi :) kolor Race Blue :cool: jak odbiorę to wrzucę może parę zdjęć...

P.S.

Tak przy okazji, bo mnie tu chyba z 2/3 lata nie było na tym forum... co tutaj taka cisza się zrobiła? kiedyś forum nawet zimą tętniło życiem :blink:

Witaj.

Odebrałem i do dzisiaj mam przejechane 7400km. Pytaj o co chcesz, bo właściwie nie wiem co mam Ci napisać. Wcześniej jeździłem FZ6 i gdyby nie te wibracje kierownicy to byłbym w 100% zadowolony. Ogólnie to ze stanu fabrycznego już dużo nie zostało, bo do wymiany poszedł wydech, szyba, lampy na handbary, grzane manetki, crashpady, pług pod silnikiem, olejarka do łańcucha, stelaże pod 3 kufry, klakson 120dB B-) i wiele innych. W drodze jest amortyzator skrętu i nowe klamki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie rozważałbym tracera, gdyby nie jego rozstaw osi. Ciężko mi sobie wyobrazić go objuczonego w 3 kufry i Żoną na tyle, trudno mi uwierzyć w to, że wtedy ten motocykl jest stabilny...

Podejrzewam ze w pelnym rynsztunku grubo przekroczysz ladownosc tego motocykla (180Kg).

Moja testowka (Tracer) juz przy 150kmh na autostradzie zaczela byc niestabilna. Solo i bez kufrow. Jak na mojego Tigera sie przesialem to poczulem sie jak w ICE. Wibracje na kierownicy mniejsze, komfort wiekszy. Jedynie waga Tiger przegrywa.

 

Co do Mt-10 Tracer - kiedys istnialy rownolegle FZ-6 i FZ-1 wiec czemu by nie zrobic podobnie? Kawa ma Sx, Suzi Gsx-S wiec ma z kim konkurowac. Kiedy sprzedawalem Yamahe R1 Rn22, zyczylem sobie fazera z tym silnikiem. Licze ze powstanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bart3z.

Przymierzam się do zakupu tracera, ale w Bydgoszczy nie ma testówki. Jeździłem tylko mt-09 golasem. Powiedz jak to jest z tą stabilnością? Rzeczywiście moto ma problem z wężykowaniem? Wymieniłeś wydech na inny. Jaki? Jak się to ma do gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...