Skocz do zawartości

cb500 cieknie olej


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

jako że wiosna za pasem i zabrałem sie na poważnie za motór to bede prosić o pomoc. ;)

 

Zeszłego sezonu gdy kupowałem CeBulke nie było żadnych wycieków ani pocenia się przy silniku. Jednak po kilku tygodniach znalazłem w garażu pierwszą plamkę, niewielką. Potem pojawiały się regularnie, zawsze niewielkie. Okazało się że poprzedni właściciel zdjął bezpośrednio przed sprzedażą pokrywy silnika, te zewnętrzne do malowania i moim zdaniem spieprzył coś przy zakładaniu. :dry: Silnik cieknie z lewej strony dokładnie na łączeniu (na długości kilku centymetrów) - tej wąskiej szczelinie która dzieli centralną cześć silnika z zewnętrzną pokrywą. Dokręcanie śrubek nic nie daje. :dry:

Chciałbym w tym tygodniu zabrać się za to na poważnie ale pomyślałem że zapytam jeszcze tutaj bo może ktoś podpowie mi czego moge sie spodziewać.

Miał ktoś może do czynienia z takim problemem albo domyśla się co to może być?

Dzieki z góry i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Dziś się za to zabieram ;)

pzdr



Dziś sprawdziłem i rzeczywiście tylko uszczelka do wymiany ale z tym mam pewien problem.

Nigdzie w internetach nie moge znaleźć uszczelki do pokrywy alternatora do mojego modelu. :banghead: Uszczelniaczy do pokrywy sprzęgła jest pełno ew kilka do pokrywy alternatora ale dla starszych roczników. Dla mojego po prostu nie ma. Mam cb500s '99.

 

No i takie pytanie; może w tym modelu uszczelka do pokrywy sprzęgła jest taka sama jak do pokrywy alternatora i można taką zastosować?

A jeśli nie to co zrobić? Spróbować samemu wyciąć uszczelkę? Z czego najlepiej? A może lepiej uszczelnić to jeszcze inaczej? :blush:

 

Dzięki za odpowiedzi i pzdr :)

Edytowane przez alikwot665
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu się kupy nie trzyma. Cieknie Ci z lewej strony silnika, spod alternatora ? Czy cieknie ze sprzęgła a uszczelki chcesz za jednym zamachem wymienić obie ?

Uszczelki między rocznikami będą takie same. Uszczelki między prawa a lewa strona nie sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu się kupy nie trzyma. Cieknie Ci z lewej strony silnika, spod alternatora ? Czy cieknie ze sprzęgła a uszczelki chcesz za jednym zamachem wymienić obie ?

 

Cieknie tylko spod alternatora ale zastanawialem sie tylko czy uszczelka do sprzegla nie bedzie pasowac ;)

 

Dobra, dzwoniłem do paru sklepów i okazało się ze zamiennik mojej uszczelki nie istnieje.. :biggrin: Można zamówić oryginalny z Hondy ale koszt 80-100zł.

W takim razie uszczelkę zrobie sobie sam i już.

dzieki i pozdrawiam ;)

 

Aha.. Jeszcze ojciec mi mówi że dziwne mu się wydaję że w tej przestrzeni gdzie jest alternator jest też olej silnikowy.. To normalne? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6381044 to numer twojej uszczelki w larssonie. Źle mają dopisane modelele. Lepiej kupić niż wycinać bo pierwszy raz wyjdzie słabo, a jak już to dobrze też mieć wycinanki do otworów.

owca-czarna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki się nie wycina tylko wystukuje.

 

Co masz na myśli? :wink:

 

6381044 to numer twojej uszczelki w larssonie. Źle mają dopisane modelele. Lepiej kupić niż wycinać bo pierwszy raz wyjdzie słabo, a jak już to dobrze też mieć wycinanki do otworów.

 

 

 

 

Ok,w takim razie super. ;) Jasne, że zamówie. Miałem sie jutro brać za wycinanie ale w takim wypadku łatwiej i pewniej bedzie zamówić.

Dzięki wszystkim! Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...