Skocz do zawartości

Świeży lakier - Akryl łatwo rysujący się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 2dni temu razem z kolegą pomalowaliśmy motocykl akrylem. Z obserwacji wydaje mi się, że zdążył wyschnąć lecz jest bardzo podatny na rysy. Wystarczy przejechać paznokciem i zostaje ślad. Czy lakier potrzebuje więcej czasu żeby się utwardził ? Czy pomoże polerka? Może jakieś woski ? Proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam :)

 

(Był podkład, Akryl 2;1 z utwardzaczem + nie wielka ilość rozcieńczalnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby aby było koło 10-15 stopni chociaż.

Zestaw jest chemoutwardzalny. Jak dodałeś w odpowiednich proporcjach to zastygnie. Żadnych polerek i wosków na razie, dopiero jak będzie twardy jeśli zajdzie potrzeba.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed malowaniem było nagrzane dosyć dobrze, gdyż w garażu jest grzejnik + pomogłem grzejnikiem elektrycznym. Myślę, że było ponad 20 stopni i tak było w trakcie jak i po malowaniu. Oczywiście rysy nie są na tyle głębokie, że widać podkład. Po prostu zostaje ślad.

Edytowane przez Dziadek mroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moto w akrylu i lakiernik powiedział mi od razu że to jest bardzo miękka powierzchnia i żebym na rysy nie zwracał uwagi bo po miesiącu będzie ich mnóstwo, tak samo z plamami po paliwie - nie rozpuszczają lakieru ale ciężko je usunąć

Edytowane przez bonhart88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za spamowanie w mechanice nagrody. Proszę o przemyślane wpisy.

 

Myślę, ze może zbyt wcześnie zabrałes się za testowanie powierzchni. W sumie to co miało się utwardzić to się utwardziło. Używaj a w po sezonie najwyżej zmienić lakier.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak dobrze dodałeś ilość utwardzacza to po 48h trudno jest go już nawet polerować, a po 4 dniach ma już odpowiednią twardość.

Jeżeli powiedziałeś w sklepie że kładziesz na plastik to mogli ci dać mniejsze proporcje utwardzacza.

Poczekaj te 4 dni powinno byc OK.

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinien iść na to lakier bezbarwny chemoutwardzalny tak zwany klar? Bo jak mnie lakierował owiewki to odczekał 2 dni i bezbarwny położył. I nic się nie rysowało

Edytowane przez kamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazę i bezbarwny raczej na plastik się nie stosuje, jest zbyt twardy.

Np. w niektórych motocyklach metalowy zbiornik był pokryty bezbarwnym na kolor i naklejki.

Plastiki już nie tylko akryl i naklejki.

Po kilku latach widać sporą różnicę na korzyść metalowego zbiornika.

Edytowane przez pit

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem to co wiem z własnej praktyki - kupiłem plastikowe osłony silnika do malowania, dobrali mi lakier, do tego jakieś utwardzacze podkłady chyba z siedem pojemniczków było bo powiedziałem żeby dali co trzeba, był lakier akrylowy, na to po 2 chyba dniach poszedł klar i nic tam nie pękało ani nie rysowało się, nawet jak ''paździesz'' mi przewrocili na zlocie to lakier odtrzasł w miejscu gdzie uderzył w puszkę po piwie ale ''pajączków'' nie było. Ja się nie znam, ale malował mi kolega lakiernik nie szewc i było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...