Skocz do zawartości

Nowy samochód - zakup w innym mieście


zalmen3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ciekawą ofertę na samochód nowy z salonu, oczywiście "zeszłoroczny". Nie jest on zarejestrowany, ale znajduje się kilkaset km od mojego miejsca zamieszkania. Chciałbym tam podjechać moim obecnym autem i zostawić je w rozliczeniu, a potem wrócić na kołach nowym. Chcę to załatwić w jeden dzień za jedną wycieczką. Jak to jest z zarejestrowaniem takiego pojazdu w odległym mieście? Czy trzeba załatwiać jakieś próbne tablice? Rejestrację czasową? Można to zrobić od ręki? Kompletnie nie mam pojęcia jak się takie sprawy załatwia. Z używanym wiadomo - nie ma problemu, ale nowy?

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejstrować pojazd w innym mieście jest chyba niemożliwe bo rejestracji dokonujesz w starostwie wg miejsca zamieszkania.

Zadzwoń do salonu czy maja "dyżurne" tablice próbne w celu powrotu na kołach, bo musisz mieć wtedy też OC.

Zapytaj profilaktycznie w wydziale komunikacji co masz zrobić w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawą ofertę na samochód nowy z salonu, oczywiście "zeszłoroczny". Nie jest on zarejestrowany, ale znajduje się kilkaset km od mojego miejsca zamieszkania. Chciałbym tam podjechać moim obecnym autem i zostawić je w rozliczeniu, a potem wrócić na kołach nowym. Chcę to załatwić w jeden dzień za jedną wycieczką. Jak to jest z zarejestrowaniem takiego pojazdu w odległym mieście? Czy trzeba załatwiać jakieś próbne tablice? Rejestrację czasową? Można to zrobić od ręki? Kompletnie nie mam pojęcia jak się takie sprawy załatwia. Z używanym wiadomo - nie ma problemu, ale nowy?

jak "pracowałem" w salonie to za pomocą jakiś fikcyjnych upoważnień rejestrowałem samochód za klienta (w sąsiednim mieście),

druga opcja to najpierw rejestracja na podstawie przesłanych dok. a potem odbiór samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leasing to co innego, na podstawie Umowy przedwstępnej nie zarejestrują Auta.

 

Sądze że niech wystawią Fakturę sprzedaży i przeslą Tobie razem z dokumentami, Ty rejestrujesz, dostajesz tablice i z nimi jedziesz po nowe Auto, rozliczacie się i wydają Ci Samochód.

 

Poza tym Salon chyba nie raz takie rzeczy robił więc na pewno ma wypracowane techniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, będę musiał to przeanalizować... i tak muszę tam najpierw się pojawić w celu wyceny mojego starego auta, bo kupie nowy tylko, jeżeli przyjmą obecny w rozliczeniu, oczywiście za "półdarmo" też go nie oddam, a jak już będę miał zarejestrowany nowy i dopiero się ze starym pojawię, to mogą chcieć mocno zaniżyć cenę, dlatego też zależy mi na zamianie sztuka za sztukę z dopłatą. Po za tym wyczuwam, że im na tyle zależy na sprzedaży tej sztuki, że mogę jeszcze co nieco ugrać załatwiając sprawę od ręki.

Mojemu znajomemu zrobili numer taki kiedyś (w innym salonie), że wycenili stary samochód, podpisali umowę, on pojechał (starym samochodem) z papierami, żeby zarejestrować, wrócił za dwa dni,a oni mu obniżyli wycenę o 2 kPLN. Owszem dał ciała, bo nie spisał umowy na stare auto, ani nie miał wyceny z jakąś pieczątką czy czymś, ale chciałbym po prostu uniknąć takiej sytuacji.

Myślałem ewentualnie, żeby zarejestrowali na siebie (salon) i sprzedali mi tego samego dnia (nie muszę być pierwszym właścicielem w karcie pojazdu). Muszę ich jeszcze pomęczyć o to :)

Oczywiście jeszcze się nie zdecydowałem, bo mam również ciekawą ofertę na inne auto, droższe i mniej ekonomiczne, ale bardziej mi się podobające i blisko od mojego miejsca zamieszkania, no i toczę odwieczną walkę serca z rozumem :D Ostatecznie pewnie skończę jak yeuop, pogadam, pomęczę i zostanę przy starym :P

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam ja nie lubię dużych samochodów - nie muszę sobie przedłużać :cool:

Oba które biorę pod uwagę są kompaktami, tylko jeden mniej a drugi bardziej rozsądny a jednocześnie odpowiednio bardziej i mniej w moim guście pod względem dizajnu i marki :)

A podstawowe kryterium jest takie, że musi się zmieścić do garażu, bo nie lubię zimą skrobać szyb.

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mogą zarejestrować na siebie i sprzedać, ale nie na pewno. Pytanie kto jest właścicielem pojazdu - czy salon czy importer. Jeśli importer, to salon musiałby furę najpierw kupić, potem zarejestrować i dopiero Tobie sprzedać. Jest też jakiś przepis podatkowy mówiący o tym, że przy sprzedaży samochodu jeśli posiada się go krócej niż pół roku jest podatek dochodowy czy coś. Raczej musisz się liczyć z dwoma wyjazdami niestety.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz autolawetę ;)

albo jedź swoim autem - wróć pociągiem - zarejestruj auto u siebie - jedź po auto pociągiem :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhhe - za to Twoja odpowiedź to jest dopiero konkretna :D

 

Filipr - piszesz, że auto może być własnością importera/dealera ale z tego co się orientuję może także być własnością banku także w takim przypadku procedura może się jeszcze bardziej wydłużyć i może nie być fizycznej możliwości odebrania pojazdu w dniu zakupu

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie samochód z komisu tylko fabrycznie nowy z gwarancją. Przecież nie będziesz go oglądał z mechanikiem czy blacharzem. Możesz kupić z domu i poprosić o przesłanie papierów pocztą, zarejestrować i dopiero po niego pojechać z tablicą pod pachą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pojazd zadomowionej w Polsce marki bez problemu powinno udać się to załatwić zakup przez sieć dealerską - tj. salon możliwie najbliższy Twojemu miejscu zamieszkania. Skontaktuj się z salonem oferującym pojazd, Dopytaj czy mogą sciągnąć pojazd do salonu nieoddalonego od Ciebie. W oplu korzystałem z tego rozwiązania dwukrotnie.

Edytowane przez madness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...