Skocz do zawartości

SPEED TRIPLE 2003r. problem z prędkościomierzem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może podpowiedzieć jak zdiagnozować czujnik prędkości w moim Tripelku? Prędkość jest nie zawsze wskazywana. Do tej pory korzystając z tego, że mam wyjęty airbox sprawdziłem wszystkie wiązki w stronę ECM i jest OK. Sam czujnik ma trzy przewody (masa, plus oraz info dla ECM) czy pomiędzy masą a plusem mierząc omomierzem w stronę czujnika powinien się zamykać obwód?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wydaje się być rozwiązany. Wątek przewija się na anglojęzycznym forum i jedna ze wskazywanych przyczyn nie zawsze działającego prędkościomierza to zły stan baterii lub słaby kontakt na klemach. Wygląda na to że właśnie słaby kontakt na klemach był przyczyną usterki. Po oczyszczeniu na razie wygląda na to, że będzie ok. Kilka prób rozruchu i ruszenia aktywuje prędkościomierz :biggrin: wcześniej skuteczność była na "co drugi raz". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojawiały się również podpowiedzi sugerujące uszkodzenie magnesu ale w moim przypadku albo działał poprawnie, albo wcale, co ewidentnie sugerowało usterkę elektryczną. W wątku, który znalazłem był dokładny opis takiego zachowania speedometru jaki zaobserwowałem u siebie tzn.: odpalam moto-brak wskazań, po chwili zatrzymuję się, gaszę i zapalam, ruszam i jest wskazanie prędkości. Po dłuższym postoju znowu to samo. Znalazłem również informację, że wgranie nowego oprogramowania "leczy" ten problem, gdyż jak zrozumiałem nowszy soft nie testuje czujnika prędkościomierza w momencie rozruchu co przy spadku napięcia spowodowanym dużym poborem prądu może dawać błędną odpowiedź czujnika i jego "dezaktywację" (oczywiście ASO nic na ten temat nie wie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...