Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem silnika cbr 125 2011r


Adrian5322
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik kupiłem wersje wtryskową a teraz założony jest gaźnik i cała kompletna elektryka z wersji gaźnikowej w motocyklu jak kupiłem to właśnie był brak silnika i nie wiem czy moduł jest 100% sprawny .

 

To może i opóźnony ,ale tez wiem ze dmucha mi z gaźnika ,ale tak ze z odpowietrzenia skrzyni biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo stary , rzeźba .

Jeśli wiesz że zapłon jest przestawiony o 68' to pozostaje ci przesunięcie impulsatora lub "dorobienie " wypustów(wyważenie koła) albo zrobienie rowka na klin we własciwym miejscu :D Wszystkie te zabiegi przeważnie bywają niewykonalne więc życze powodzenia .

 

Moduł od wtryskowca potrzebuje np. lambdy czy przepływomierza i bez tego nie będzie działał .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik kupiłem wersje wtryskową a teraz założony jest gaźnik i cała kompletna elektryka z wersji gaźnikowej w motocyklu jak kupiłem to właśnie był brak silnika i nie wiem czy moduł jest 100% sprawny .

 

To może i opóźnony ,ale tez wiem ze dmucha mi z gaźnika ,ale tak ze z odpowietrzenia skrzyni biegów

 

 

a skąd wiesz ?

porównywałeś fazy rozrządu silnik gaźnikowego o wtryskowego ?

a może porównywałeś koła magnesowe obu wersji silników ?

 

janosikkk napisał "rzeźba" a ja dopiszę "w gównie"

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam pytanie - nie , magneto od gaźnikowca wcale nie musi pasować :P

 

Próbowałem ogarnąc kiedys TTR600 z taką rzeźbą , jedyne co zdobyłem to poprzeczne pęknięcie podeszwy w glanie i ból całej nogi i stopy ze szczególnym naciskiem na stawy :D

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę ,ale jednak na lampie jak sprawdzał mechanik to pokazało że jest wyprzedzony zapłon o 68 stopni dopiero jak się wprowadziło tyle stopni zaczłęy się pokrywać znaki .

Jakieś pomysły ?

 

 

mechanik cudotwórca czy abnegat ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zapytam, kto doradził Ci założenie gaźnikowej elektryki do wtryskowca?

Janosikkk, jakby się postarał, to może magneto przerobić :). Widziałem różne jaja na forach GPZ i ponoć to nawet działa :D. Chyba najbardziej popularna przeróbka, to adaptacja magneta 2 generacji do silnika z 1, ale to tylko polega na przycięciu triggera kątówką, żeby był taki sam jak z 1-szej generacji :). Mam nawet takie magneto :D.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił chłopak moto "z brakiem silnika gaźnikowego" za grosze i znalazł piecyk od wtryskowca . No i bawi się w artystę :D

Tu http://allegro.pl/honda-cbr-125-05r-gaznik-lagi-modul-plug-rama-bak-i5021340911.html widze na liście silnik za 8 stów a to chyba gaźnikowiec .



Major , wytrysk potrzebuje do działania sygnałów z czujników których w gaźnikowcu nie ma a druga sprawa to może tam być immobilizer . Jak wstawisz inny moduł to też pewno musi dojść wiązka , inne kluczyki , wkłady zamków , inne kostki zegarów itp.

Także jedyna opcja to wstawienie pieca takiego jaki ma być bo cała reszta prędzej czy później będzie bardzo droga .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...