Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem silnika cbr 125 2011r


Adrian5322
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z odpaleniem silnik hondy cbr 125 z 2011r.

Silnik załapuje ale nie chcę odpalić.

 

Dzięje sie tak jak na filmiku .

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fg16m5ISe2M

 

 

Dodam że sprawdziłem już :

-Odpalanie z bezpośredniego wtrysku paliwa do silnika .

-Rozrząd

-Luzy zaworowe

-Iskra jest(nowa świeca)

 

Ma ktoś może jakiś pomysł o co może chodzić ?

Edytowane przez Adrian5322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cbr 125 Z 2005 od dziewczyny ale tam glownym problemem jest kranik podcisnieniowy.

 

Kranik ,podaje paliwo?Jak paliwo jest i iskra to musi palic chyba ze iskra w zlym momencie.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz bedzie temat "Kupie rozrusznik i sprzegiełko do CBR125" :D Jeśli tyle piłujesz na rozruszniku to sprawdzaj czy ten aby za bardzo się nie nagrzał.

 

Paliwo z kranika ma lecieć całym przekrojem wężyka - musisz zdjąć wężyk paliwowy i podciśnieniowy . Zassanie podcisnieniowego powinno spowodować wypływ paliwa .

 

A w ciemno obstawiam oblepiony syfem gaźnik albo niedrożny kranik.

TO że łapie to dobrze ale o przepływie paliwa nie świadczy najlepiej .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem że na pewno jest przestawiony zapłon, teraz pytanie jak go ustawić ?

 

NA PEWNO w tym modelu nie da się regulować ani tym bardziej przestawiać zapłonu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę ,ale jednak na lampie jak sprawdzał mechanik to pokazało że jest wyprzedzony zapłon o 68 stopni dopiero jak się wprowadziło tyle stopni zaczłęy się pokrywać znaki .

Jakieś pomysły ?

 

 

PODDAJĘ SIĘ

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kilka słów jak to się stało ? Moto postało przez zimę i nie che palić czy w trakcie jazdy albo powoli przestawało mieć ochotę na odpalanie ?

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wypusty impulsatora są na magnecie to spradż czy magneto prawidłowo siedzi na stożku i czy rowek na klin pokrywa się ze stożkiem i magnetem .

Generalnie to sprawdź czy kupiłes taki sam silnik (chodzi o magneto i położenie wypustów impulsatora i położenie samego impulsatora w obu modelach )

Rozumiem że poprzedni piec odpalał bez problemu w tym motocyklu (pomijając to że coś się zepsuło i trza było go wymienić)?

 

Z tym zapłonem to mi się pop**oliło :D Ale słychac że spaliny wylatują tłumikiem więc jeśli już to jest mocno opóźniony .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...