Skocz do zawartości

Kinroad xt50-18 sprinter-słaba przednia lampa


Norek10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowy,to mój pierwszy wpis,dotyczący mojego pierwszego motocykla (motorowera?).

 

Problem jest dość banalny,jednak dla mnie to morze pomysłów na rozwiązanie i zero na wykonanie.

Motocykl używany jest głównie jako dojazdy do pracy,a jak wszyscy wiedzą,o 5:30 jest dosyć ciemno.

Światła mijania jak i długie są mało wydajne,jadąc w kompletnej nocy ciężko dostrzec co się dzieje przed kołami.

Dzieje się to zarówno na niskich,jak i wysokich obrotach (na zgaszonym silniku lampy nie palą,jak w każdym innym sprinterze).

napięcie będę sprawdzał na dniach,ponieważ ciężko dostać się do przedniej lampy,jutro się za to zabiorę.

 

Z tego co wyczytałem przednie oświetlenie w tym motorku to przypadłość fabrzyczna,więc problem nie polega na naprawie,a raczej na modyfikacji.

Czy jest możliwość podłączenia żarówki samochodowej?o większej mocy?czy w tej lampie jest możliwość pozycjonowania strumienia światła?

Jakieś inne opcje,pomysły na poprawę oświetlenia?

 

Dodam,że jest to rocznik 2007,a więc lampa nie jest dzielona,na środku kloszu znajduje się jedna żarówka z 2 żarnikami (długie i krótkie).

Rozważam także kupno nowej lampy,dzielonej,tylko nie wiem ile to będzie kosztowało,nie wiem gdzie mogę taką zakupić (olx i alledrogo przetrzepane),i nie wiem czy wpłynie to na poprawę światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzuciłem gotowy kit, coś takiego

bikeRT.jpg

Tylko w moim jest cała lampa, nie sama żarówka.



Wywaliłem jeden halogen z długich i podłączyłem ww zestaw. Działa jak natura chciała :)

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie mieszkam w Polsce, więc pewnie tutaj ceny nijak się mają do cen w Polsce. Ale jako punkt startowy masz http://jbpartner.pl/pl/p/-Zestaw-Xenon-HID-Slim-H1H4H7-Motocykl/420

Szukaj czegoś podobnego.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedź.Mam mały problem.Mam stary typ lampy,nie jest dzielona na 2 części,rolę długich i krótkich spełnia tylko jedna żarówka.

Czy można kupić zestaw o podobnym działaniu?w jednej żarówce krótkie i dłógie?bo jeśli nie będę zmuszony kupić nową lampę,z nowszego typu,z 2 żarówkami (długie/krótkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...