Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany kierownicy. Chciałem podpytać o ewentualne "triki" jakie można czy albo trzeba zastosować itp.

Mam już wszystko skompletowane tzn kierownice 1 1/4 " przewężaną oraz nowe risery. Przewody pójdą w kierze. Według wstepnych obliczeń zakładam że nie będę musiał ich przedłużać ale to tak naprawdę wyjdzie w trakcie montażu. Na youtube widziałem że do zmiany kierownicy gościu odczepiał linkę gazu od strony silnika i ogólnie ściągał bak. To rzeczywiście jest konieczne?

 

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicę wymieniałem tydzień temu u siebie w RK. Zamontowałęm kiere Wild One 508. W opisie było że kierownica będzie współgrałą z oryginalnymi linkami i też tak jest. Za to przewody również idą w kierownicy okazały się za krótkie około 10cm. Linki gazu jak już napisał Szafir odczepiałem tylko od rolgazu. Nie było potrzeby śćiągania zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

 

Za to przewody również idą w kierownicy okazały się za krótkie około 10cm.

 

A jak przedłużałeś przewody ? Użyłeś jakiegoś "extension kit" ?

 

U mnie wygląda że potrzeba będzie extra jakieś 2 cm, one mają pewien zapas i mam nadzieję że to wystarczy ale niebawem się przekonam.

 

jeżeli zmieniałbyś linki to musisz przeprowadzić ten zabieg ;)

 

Czyli i tak mnie to czeka, bo chce dać później nowe w oplocie, ale najpierw muszę zainstalować nową kierę i zobaczyć jaką długość zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem żadnych przedluzaczy. Po prostu wlutowałem przewody w oryginale. Obciąłem przewody stopniowo to znaczy jest 6 przewodów we wtyczce i każdy z nich ciąłem np jeden 10cm od wtyczki drugi 12 cm itd. Robiłem tak żeby połączenia nie zajęły za dużo średnicy w kierownicy , żeby się zmieściły. Mam nadzieję że jasno to opisałem. Wtyczki można ładnie rozebrać jeśli będziesz potrzebował lepszego dojścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciąłem przewody stopniowo to znaczy jest 6 przewodów we wtyczce i każdy z nich ciąłem np jeden 10cm od wtyczki drugi 12 cm itd. Robiłem tak żeby połączenia nie zajęły za dużo średnicy w kierownicy , żeby się zmieściły. Mam nadzieję że jasno to opisałem.

 

Jest to jak najbardziej jasne.Gdzieś kiedyś czytałem też właśnie o takich "extension kits", domyślam tylko się że jest to już gotowa wiązka z kostkami na końcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są kostki na końcach to na bank nie wejdą one do kierownicy. Nawet jeśli ma 1 1/4 cala średnicy. Czeka Cię cięcie i lutowanie. Czyli 12 lutowań po jednej stronie. Przynajmniej u mnie tak było.

Na jaki model zamieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pochodzi z katalogu - motorcyclestorehouse - typu "knuckle", jest zbliżona do Twojej, ma parametry : wide 35.5", rise 3.5" i pullback 12.7". Zmieniam też risery na krótsze i proste i w sumie ogólnie będzie zbliżona do oryginalnej tylko nieco szersza i niższa.

Nie jestem do końca przekonany, pomimo że długo szukałem. Patrzyłem na wygląd i na wygodę ale niestety trzeba założyć i pojeździć inaczej się człowiek nie przekona. Generalnie dobór kierownicy do ciężki temat, bo tak wiele czynników trzeba brać pod uwagę jak wygoda na dłuższej trasie, manewrowanie, wygląd, do tego jeszcze dopasowanie do swojej sylwetki czyli wzrostu itd i w zasadzie przed zakupem i założeniem nie ma jak tego wszystkiego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasz radę ;). Ja zawsze zmieniam kiere w H-D. Tylko zawsze na ape hangera 14-16". Przewody można lutowć albo skręcać (!!!) - zobacz na YT.

Najważnieszy wygląd i bzmienie w Harym - z resztą się przyzwyczaisz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za filmik rzeczywiście pomocny. Przy okazji dodatkowo zdałem sobie sprawę jak pracochłonna jest wymiana linek i przewodów hamlucowych na nowe.

 

Co do przewodów elektrycznych, okazało się po rozebraniu kierownicy że u mnie jest to trochę inaczej rozwiązane niż np w Road Kingu, ponieważ kostka znajduje się gdzieś pod bakiem w związku z czym jednak jest konieczność jego zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Przy okazji dodatkowo zdałem sobie sprawę jak pracochłonna jest wymiana linek i przewodów hamlucowych na nowe.

 

Co do przewodów elektrycznych, okazało się po rozebraniu kierownicy że u mnie jest to trochę inaczej rozwiązane niż np w Road Kingu, ponieważ kostka znajduje się gdzieś pod bakiem w związku z czym jednak jest konieczność jego zdjęcia :)

 

Dzieki, choc jeden docenia to co mechanik musi przezyć przy cudzym sprzecie. :biggrin:

A potem czasami słyszy:

Aż tyle?! Przecież to tylko wymiana kiery, wszystko na wierzchu... ;)

Edytowane przez FIS

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć.

Wymieniam kierownicę w mojej Electrze, obecnie zamontowana jest dla mnie za wysoka, niewygodna przy dłuższej jeździe.

Niestety muszę wymienić linkę sprzęgła oraz linki gazu, są za długie. Z przewodami sobie poradziłem, linkę sprzęgła też już zdemontowałem /dzięki filmom w necie/, pozostały linki gazu. Nie mogę znaleźć podobnych filmów instruktażowych jak zdemontować linki, czy macie namiary na taki film bądź opis krok po kroku jak wykonać ów zabieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...