Jump to content

Yamaha YBR 250 / Dławi się, gaśnie

macjan
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Posiadam motocykl marki Yamaha, a konkretnie YBR 250. Mam problem z pracą silnika, a mianowicie dławi się, gaśnie po dodaniu gazu. Motocykl odpala bez problemu, ale jest problem z obrotami. Po dodaniu gazu motocykl dławi się, brakuje mu mocy. Podczas jazdy przy stałych obrotach ok.3000-4000, jak i wysokich czuć szarpie, przy schodzeniu z wysokich obrotów do zatrzymania potrafi zgasnąć przy czym jest strzał z wydechu. Przy spokojnym przyśpieszaniu jak i szybkim jest dławienie jakby brakowało mu paliwa. Może ktoś miał podobny problem i go w prosty sposób rozwiązał.

Pozdrawiam

• 3 weeks later...

Witam serdecznie jestem nowy na forum i mam podobny problem z moją ybr 250 więc podłaczam się pod temat otóż kupiłem z uszkodzonym silnikiem silnik wymieniłem ładnie odpaliła tylko nie równo wchodzi na obroty a podczas jazdy szarpie podczas przyspieszania jak to opisać po prostu np od 3 do 4 tyś obr ciągnie dobrze potem do np 4500 słabo później znów dobrze i tak jest prawie w całym zakresie obrotów co maże być tego przyczyną. Macjan udało ci się naprawić swoją ?

Motocykl jest z 2009, przebieg 49 tys km na wtrysku. Co do świecy to po wyciągnięciu widać, że jest zalana. Zauważyłem że stukają się zawory, ale jak silnik się zagrzeje to cichną. Możliwe że jest za bogata mieszanka i zalewa, ale to tylko teoria. W praktyce objawy ustały po zatankowaniu motocykla do pełna. Motocykl codziennie jest użytkowany nawet przy minusowych temperaturach (teraz akurat nie, bo śnieg jeszcze na drogach).

Motocykl jest z 2009, przebieg 49 tys km na wtrysku. Co do świecy to po wyciągnięciu widać, że jest zalana. Zauważyłem że stukają się zawory, ale jak silnik się zagrzeje to cichną. Możliwe że jest za bogata mieszanka i zalewa, ale to tylko teoria. W praktyce objawy ustały po zatankowaniu motocykla do pełna. Motocykl codziennie jest użytkowany nawet przy minusowych temperaturach (teraz akurat nie, bo śnieg jeszcze na drogach).

Uśmiałem się do łez :biggrin: .

Skoro objawy ustały po zatankowaniu do pełna to może brakuje jakiegoś silentblocka przy zbiorniku i dlatego stuka, Jak masz mało paliwa jest lżejszy i wpada w wibracje.