Skocz do zawartości

Yamaha YBR 250 / Dławi się, gaśnie


macjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Posiadam motocykl marki Yamaha, a konkretnie YBR 250. Mam problem z pracą silnika, a mianowicie dławi się, gaśnie po dodaniu gazu. Motocykl odpala bez problemu, ale jest problem z obrotami. Po dodaniu gazu motocykl dławi się, brakuje mu mocy. Podczas jazdy przy stałych obrotach ok.3000-4000, jak i wysokich czuć szarpie, przy schodzeniu z wysokich obrotów do zatrzymania potrafi zgasnąć przy czym jest strzał z wydechu. Przy spokojnym przyśpieszaniu jak i szybkim jest dławienie jakby brakowało mu paliwa. Może ktoś miał podobny problem i go w prosty sposób rozwiązał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma ybr 250 na gaźniku ;)

stawiałbym na problem z zapłonem a zacząłbym od najprostszej rzeczy - wiem, że to nie dwusów ale wymieniłbym świeczkę

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie jestem nowy na forum i mam podobny problem z moją ybr 250 więc podłaczam się pod temat otóż kupiłem z uszkodzonym silnikiem silnik wymieniłem ładnie odpaliła tylko nie równo wchodzi na obroty a podczas jazdy szarpie podczas przyspieszania jak to opisać po prostu np od 3 do 4 tyś obr ciągnie dobrze potem do np 4500 słabo później znów dobrze i tak jest prawie w całym zakresie obrotów co maże być tego przyczyną. Macjan udało ci się naprawić swoją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest z 2009, przebieg 49 tys km na wtrysku. Co do świecy to po wyciągnięciu widać, że jest zalana. Zauważyłem że stukają się zawory, ale jak silnik się zagrzeje to cichną. Możliwe że jest za bogata mieszanka i zalewa, ale to tylko teoria. W praktyce objawy ustały po zatankowaniu motocykla do pełna. Motocykl codziennie jest użytkowany nawet przy minusowych temperaturach (teraz akurat nie, bo śnieg jeszcze na drogach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest z 2009, przebieg 49 tys km na wtrysku. Co do świecy to po wyciągnięciu widać, że jest zalana. Zauważyłem że stukają się zawory, ale jak silnik się zagrzeje to cichną. Możliwe że jest za bogata mieszanka i zalewa, ale to tylko teoria. W praktyce objawy ustały po zatankowaniu motocykla do pełna. Motocykl codziennie jest użytkowany nawet przy minusowych temperaturach (teraz akurat nie, bo śnieg jeszcze na drogach).

Uśmiałem się do łez :biggrin: .

Skoro objawy ustały po zatankowaniu do pełna to może brakuje jakiegoś silentblocka przy zbiorniku i dlatego stuka, Jak masz mało paliwa jest lżejszy i wpada w wibracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...