Skocz do zawartości

CBR 954 bierze olej


cyborg78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Dopiero wracam do tematu. Otoz z odmy nie wydobywal się dym, mimo wszystko wyjąłem silnik i zdjąłem głowicę. Wszystkie cylindry sa porysowane, w przedniej i tylnej części, na dużej szerokości i dość głęboko. Właściciel już szuka części, obrobke zrobi Krasnobradzka, w wolnej chwili rozkładam silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiki, prześledziłem dokładnie temat tego silnika, dlatego jest decyzja o remoncie bo są oryginalne tłoki ;)

Toowdie, większość dostępnych silników do 954 SC50 jest w podobnym stanie co ten który stoi u mnie więc to bez sensu.. Remont będzie kosztowny ale silnik będzie pewny. Będę informował o postępach jak już coś się zacznie posuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie wiem czy kogos w ogole interesuje ten temat ale pisałem ze będę informowal o postępach wiec pisze, silnik rozebrany w mak, blok i tloki już w Warszawie na Krasnobradziej, glowica tez tam powedruje. Gdyby kogos interesowaly jakies fotki to robie wszystko na bieżąco, ogolnie powiem tyle ze oprócz zniszczonych gladzi cylindrow i plaszczy tlokow, do wymiany jest kosz sprzeglowy (luźne sprężyny tłumika drgan) i wszystkie przekładki stalowe są fioletowe - moto konkretnie dostawalo w palnik przed sprzedażą. Oczywiscie cale sprzeglo będzie nowe. Przypalone są gniazda zaworowe wydechowe i same zawory - zapewne przez zbyt maly luz zaworowy. Troche mnie zmartwil luz wzdluzny walu korbowego na granicy dopuszczalnego i blyszczace slady na powierzchni oporowej bloku, ale nic na to nie poradzę - klient nie kupi jeszcze bloku z walem i panewkami.. Miejmy nadzieje ze to nie będzie miało destrukcyjnego wpływu na reszte

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madafaka, przeczytaj temat od początku, żaden "polski" remont tylko normalny remont jaki powinien być, i klient zostawia motocykl dla siebie. Jakby miał sprzedać to sprzedalby pol roku temu jak dowiedział się co jest grane a przy takich kwotach jakie już w tym momencie wybulil sprzedaż mija się z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kosz sprzęgłowy i sprężyny tłumika drgań to jest możliwość ich wymiany w Warszawie na Burakowskiej - http://www.sprzegla.com/

 

Nie mogę teraz znaleźć paragonu aby powiedzieć ile to kosztowało ale nie więcej niż 150zł.

Edytowane przez tomekx123

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, koledzy, nie rozpedzajcie się - pisałem wcześniej zebyscie przeczytali temat od początku. Zdziwicie się ale konstruktor przewidział remont, tloki nadwymiarowe oraz pierścienie zakupione z Hondy wiec to nie będzie rzezba w gó.nie tylko jedyny sensowny remont jaki można zrobić w tym silniku (blok z alusilu, zacierające się tloki przy katowaniu na zimno i jeździe na kole bez przeróbki układu smarowania).

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, spoko, fajnie ze powątpiewasz, ale motocykl ma przebieg cos ok 20 000 km (z tym ze pewnie większość po miescie), wal, skrzynia biegow i rozrząd w swietnym stanie, zużyte tylko to co napisałem wyżej. A nadwymiar 0,25 wyda albo nie wyda - co rozumiesz ze starczy na krotko?

 

Tomekx123, dzięki za podpowiedz o koszu, zadzwonię tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...