Skocz do zawartości

KTM sx125 czy exc125/200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję na wiosnę zakup motocykla, będzie to mój pierwszy taki poważniejszy (wcześniej miałem skuter,chińskiego quada). Nie chcę jeździć po torze tylko taki polne drogi i górki w lesie. Zdecydowałem się na 2t bo jest tańsze w eksploatacji i utrzymaniu, w grę wchodzą 2 motory - ktm sx125 i exc 125 rocznik 2002-2004. I tu rodzi się moje pytanie, czy silniki w sx i exc różnią się wytrzymałością? Tzn wiem że sx-em nie przelatam sezonu na jednym tłoku ale czy exc da radę? niby to enduro i jest troszkę słabsze ale czytałem gdzieś na forum że w exc i sx silniki są praktycznie takie same tylko że chodziło o 450tki.

Nie chcę odpowiedzi że sx nie nadaje się do enduro!

Mam też drugie pytanie, czy jako początkujący jestem w stanie ogarnąć enduro w 250tce (exc lub husqvarnę wr) mam 16lat 195cm wzrostu waże jakieś 85kg jestem oswojony ze zmianą biegów i jazdą na moto. Jeździłem yamahą yz125 kolegi i ogarniałem ją spokojnie. Czy kupno 250 na pierwsze moto to nie samobójstwo?

Z góry dzięki za odpowiedzi :) pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jezdzisz dużo i ostro to nie przelatasz sezonu bez przynajmniej wymiany tloka ani na sx ani na exc,

silniki sx i exc 2T (4t zresztą też ale to inna bajka ) są praktycznie identyczne, fabrycznie tłok sxa 2t szedl na jednym pierscieniu ale mozna zakladac tłok dwupierscieniowy exc bo jest taki sam rozmiarowo, ale:

-skrzynia jest inna

-gaźnik jest inny

co to powoduje?

ano to ze sxem jezdzisz na wyższych obrotach, jest bardziej wyrywny i wyzej kręci więc zawsze wytrzyma mniej niż exc

 

manual ktma nie określa co ile należy wymienic tłok ani w sx ani w exc, piszą jedynie ze przy "competition use" trzeba sprawdzic tłok/cylinder po 30h a przy "hobby use" po 60h

 

kupno 250 to nie samobójstwo, masz tez pojemnosc 200(polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

zależy czy masz oleju w głowie, i wiesz na co się piszesz ( w sensie koszty). Ja jezdziłem na exc i sxie i powiem tak exc 250 w teren jest o niebo lepszy zawieszenie jest dużo lżejsze fajnie tłumi, dosyć przyzwoity dół itp. sx to jest poprostu cross i moim zdaniem średni pomysł w teren, chyba że 250 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę odpowiedzi że sx nie nadaje się do enduro!

 

 

A możesz nie chcieć... Ale sx nie nadaje się do enduro ;D

 

No chyba że inżynierowie ktma się po prostu nie znają...

 

 

Jesteś wysoki, to na pewno będzie Ci łatwiej, ale:

 

Jeździłem yamahą yz125 kolegi i ogarniałem ją spokojnie.

 

 

Rozumiem że chciałeś napisać że przejechałeś się i Cie nie sponiewierało ;) bo do ogarniania (skoro nie jeździłeś wcześniej) to zapewne nieco jednak Ci brakuje. Ogarniać 125 to np. umie ten koleś:

 

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D zawsze się uśmiecham jak ktoś pisze że chce zacząć przygodę z enduro i nie chce setki bo się boi że po pół roku będzie musiał sprzedać bo będzie za słaby :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...