Skocz do zawartości

Jakiego turystyka wybrać? BMW K1100LT vs Honda ST1100 Paneuropean vs Kawasaki GTR 1000


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jako że zamierzam kupić drugi motocykl do turystyki bliższej i dalszej proszę o ocenę w/w wymienionych. Interesują mnie sprawy takie jak:

- niezawodność

- ceny części

- łatwość napraw we własnym zakresie

 

Szczególnie zależy mi na ocenie Kawasaki - wujek google mało na ten temat mówi (zwłaszcza w języku polskim)

z góry dzięki

pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak GTr , to tylko 1400. Rozumiem, że nie o nim mowa. BMW k1100, to był mój jeden z pierwszych motocykli, kupiony prawie funkiel nówka. Na tamte czasy, to był szczyt marzeń. Tyle jeżeli chodzi o BMW. Honda 1100, to jest motocykl, który jak zakupisz i trochę nim pojeździsz, nie zamienisz nawet na 1300. Nie zawodna, bezobsługowa, co prawda, co 12000km trzeba zmienić olej, co 24000km sprawdzić rozrząd, choć jak go sprawdzisz po 50000, to i tak będzie wszysstko ok. Jak dla mnie, to jeszcze nikt nie wyprodukował tak uniwersalnego i nie psującego się moto. Jest forum tego motocykla, tam pewnie więcej o nim się dowiesz. Możesz nim i po winklach sporty pogubić, i na wesele koleżanki zajechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki za odpowiedź oczywiście że chodziło mi o GTR 1000. Rozumiem że polecasz Hondę:), jednak dalej drążę temat BMW - po prostu jest tak cegłowaty że aż ładny, natomiast z tego co wyczytałem na temat GTR 1000 to opinie są podzielone (chodzi o silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli to ja mialbym ktoregos wybrac z tych trzech wzialbym Honda ST 1100 Pan European a pozniej dlugo dlugo nic i nastepnie cala reszta ,no ale to Twoj wybor.Z Twoimi gabarytami nie powinno byc problemow,bedzie Spoko.

Ps.Kolega o wzroscie nieco ponad 170cm i wadze 80kg. smiga FJR 1300 i nie ma problemow.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

O ile na temat BMW i Hondy można znaleźć w necie prawie wszystko to na temat tego nieszczęsnego Kawasaki już dużo gorzej. Interesuję mnie głównie jak wygląda sprawa niezawodności tego sprzęta z tego co mi się udało doczytać i podowiadywać że silniki zarówno w Hondzie jak i BMW są niezawodne i mówiąc po żołniersku nie do zaj....nia to nie wiem czy o Kawasaki można powiedzieć to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTR1000 to bardzo stary sprzet z poprzeczna czworka.

Silnik jest wmiare dobry, ale wszystko zalezy od egzemplarza i przy duzych przebiegach moga byc klopoty z glowica.

Ta generacja silnikow miala problemy z za miekkimi zawormi i zuzywajacymi sie gniazdami w koncu lat 80 tych / poczatek 90 tych, nie wiem czy Kawasaki cos z tym zrobilo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sercem i rozumiem to chyba odwrotnie :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...