Skocz do zawartości

kurtka Held Carese mala wada ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem w tym sezonie kurtkę Held carese i było by wszystko fajnie to póki nie wsadziłem jej do pralki ;/.

po praniu pojawiły się przybrudzenia nie do doczyszczenia w miejscach magnesów (patrz zdjęcia) ;/.

Kurtka oczywiście była prana wg zaleceń w płynie do prania odzieży motocyklowej s 100.

 

 

Czy kto jeszcze ma ta kurtkę i zanotował podobny problem?

 

 

post-56545-0-87546700-1418658163_thumb.jpg

post-56545-0-72981900-1418658171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie podczas wirowania magnesy obijały o bęben z dużą prędkością, zbierając to, co wcześniej w bębnie się znalazło. Druga możliwość jest taka, że magnes zebrał miniaturowe opiłki, które wtarły się w materiał w ostatnim cyklu prania

S100 jest płynem dość aktywnym, ale może teraz nie wystarczyć do odplamienia poliamidu. Na szczęście masz wypinaną membranę, więc jedyna szkoda, jaką można uczynić kurtce podczas używania odplamiacza, to delikatna zmiana koloru. Spróbuj najpierw, jak zadziała jakiś Vanish czy inne ACE na innym fragmencie jasnego materiału, który nie jest widoczny (w Carese najlepszym miejscem będzie wewnętrzna strona paska regulacji w talii).

 

Mała rada na przyszłość: przed pierwszym praniem odzieży motocyklowej warto włączyć pralkę "na pusto", bez żadnych ciuchów, najlepiej wcześniej obmywając obficie wodą dozownik proszku w pralce. W kanałach zbiera się zawsze sporo mułu z poprzednich cykli prania, a S100 bardzo chętnie to wypłukuje, przez co brud trafia do bębna i odkłada się na odzieży. Jako że rzadko wkładamy do prania magnesy :), opiłki z łożysk i bębna zwykle są przemieszane w całej komorze bębna.

Edytowane przez 4Ride.pl Warszawa
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Stoję właśnie przed praniem mojej identycznej kurtki i jestem ciekaw jak potoczyły sie dalsze losy, oraz czy prałeś powtórnie i czy wszystko ok.

Byłem dzisiaj w pralni 5a sec [ czy coś podobnego ] i nie przyjęli do prania , bo sie boją , że puści farba, lub , że się coś odklei itp. Jak sobie radza posiadacze tych i podobnych ciuchów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...