Skocz do zawartości

Ogródki działkowe


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam działkę ( 4 ary),na której mam gołębnik,garaż,altanę,mini szklarnię,grila i upierdliwego sąsiada zza siatki,który latem 5 razy dziennie (bez przesady) pryska swoje warzywa,drzewka środkami chemicznymi niezważając na to,że na trawce za siatką bawią się moje dzieci a wiatr zwiewa oprysk na mój teren. Nawet podczas grilowania potrafi pryskać drzewka.

Rozmowa kulturalna nie przyniosła żadnego efektu. Więc pojechałem ostrzej-kilka piąch w pysk nadal nie pomogły-dalej dziad pryska.Gość nie ma żadnego sadu (około 10 drzew owocowych) ale za to ziemniaków,to chłop ma kilkanaście długich rajek.

 

Jak mogę załatwić gościa,aby w końcu zrozumiał ???

Są jakieś artykuły prawne na to ???

 

Pozdrawiam !

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oprysk przy wietrze w druga stronę ale z randapu w dawce 5 razy większej niż ustawa przewiduje . Przynajmniej przy płocie przez jakiś czas nie będzie miał czego pryskać .



Pozatym dziwna pora na ruszanie takiego tematu . Teraz na działce to sie można conajwyżej odpryskać :D

 

A , no i odwet czyli jakaś bariera na płot , maskowanie , nie wiem jak to się nazywa .Fizyczne oddzielenie się od oprysku da radę , oczywiście odpowiednio wysokie.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym dziwna pora na ruszanie takiego tematu . Teraz na działce to sie można conajwyżej odpryskać :D

 

 

 

Wczoraj wrócił zza granicy jego syn-mój stary kolega ze szkoły,z którym pogadałem i stoi po mojej stronie. Próbował przekonać ojca kilku krotnie przez telefon,ale bez skutku.

Pora jest faktycznie nie na takie rematy,ale może nabędę wiedzę jak sobie z nim poradzić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu

 

Edit: nie chcę stawiać żadnego płotu,bo cała działka straci swój "urok" czy jak to tam nazwać

Edytowane przez DZIKOWSKI

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu dałes po ryjcu i nic (ani efektu ani policji) to tylko destrukcja(wg. uznania) i oddzielenie się wysoką szczelną barierą na całej długości granicy z sąsiadem .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie takim swoim .

Rozbryzg nie zatrzyma się na granicy działki .

 

Bardziej obrazowo - dziadek mógłby podlewać grządki płynnym gunwem no i rozbryzg też wylądował by za siatką .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam działkę ( 4 ary),na której mam gołębnik,garaż,altanę,mini szklarnię,grila i upierdliwego sąsiada zza siatki,który latem 5 razy dziennie (bez przesady) pryska swoje warzywa,drzewka środkami chemicznymi niezważając na to,że na trawce za siatką bawią się moje dzieci a wiatr zwiewa oprysk na mój teren. Nawet podczas grilowania potrafi pryskać drzewka.

 

to faktycznie jakiś kretyn -te wszystkie opryski to są takie trucizny że masakra , niewiele potrzeba żeby komuś się zeszło...jeszcze przy grilu nosz ja p****e ciemny naród......

 

Z prawnego punktu widzenia nic kompletnie nie możesz mu zrobić -dopiero gdyby ktoś od ciebie się tym zatruł możnaby wytoczyć mu proces i walczyć ale nie życzę ci tego , i zapewne tego nie chcesz pozatym znając polskie prawo sprawa mogłaby się skończyć że ,,mogliście akurat nie grilować jak pryskał '' i jeszcze wasza wina i obciążenie kosztami leczenia bo w banana republic of poland prawo jest po stronie każdego tylko nie twojej.....

 

Policji też nie trawię ale pocieszę cię -oni ci nie pomogą , koleś pryska na swojej działce........

 

Masz 2 sensowne rozwiązania

-betonowy płot ,,bez dziurek'' na 4 przęsła i będziecie mieli widok jak w więzieniu :(

-zmiana działki

 

mafijne rozwiązania odradzam -zakopać kolesia żywcem odpada bo gówno zakopiesz a za człowieka odpowiesz, jak zaczniesz mu podlewać te drzewka np kwasem akumulatorowym czy chemikaliami i szlag je trafi a koleś będzie domyślny to ma szansę założyć ci sprawę o zniszczenie mienia i dojdą że gleba była jakimiś chemikalmi zakwaszona i potem dojdą skąd się brały.......

 

ewentualnie maskownica na siatkę jakaś czy coś...........generalnie nie ryzykuj zdrowia dzieciaków to są takie pestycydy że jak któremuś osiądzie na ręce i potem zechce palca oblizać ( nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki ) to lekarze mogą go nie uratować , u mnie stary się zatruł czymś na chyba mszyce podczas pryskania , takie płukanie żoładka mu zrobili że przez tydzień nie mógł nic zjeść :(

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak któremuś osiądzie na ręce i potem zechce palca oblizać ( nie wiem w jakim wieku masz dzieciaki ) to lekarze mogą go nie uratować

Michoa, ale on pryska jakimś nawozem, a nie cyjankiem potasu.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W produkcji towarowej wszystko jest określone, jakie normy dotyczą działek nie wiem. Może regulamin ogródków coś o tym mówi. A najlepiej coś posadzić, jak jest jakaś siatka to coś pnącego, w jeden rok powinno wyrosnąć i zasłonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mu listem poleconym wezwanie do zaprzestania takich oprysków. Powołaj się na art. 144 kc.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...