Jump to content

Bron dla kazdego Polaka

ks-rider
 Share

Recommended Posts

Zakładając taki scenariusz "noc, śpisz, ktoś wybija okno i chce wejść do Twojego domku." Jak myślisz ile czasu zajmie rozstawienie, załadowanie i przygotowanie do strzału takiej "armaty"? Bo nie zakładam że chciałbyś mieć coś takiego ustawione na wprost każdego okna. Sprawa z bronią krótka jest prosta, wyjmujesz pistolet, wkładasz magazynek , odbezpieczasz i strzelasz - trwa to może 5sekund?

Dlatego uważam że broń krótka ok. Ale "coś większego" To już inna sprawa

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Wiciu

zdajesz sobie sprawe z tago iel ten gosciu poscil kasy w eter ?

Podejrzewam, ze malo kogo z nas bylo by stac na zakup tej extrawagancji a gdy pomysle, ze w Minute idzie 3000 - 4000 € to szczerze mowiac wolal bym yacht motorowy. :icon_mrgreen:

Pomijam juz Problem taszczenia ze soba tej skrzynki amunicji wazacej kilka centnarow. :icon_mrgreen:

Fincher

ale kto majac bron bawi sie jeszcze we wkladanie magazynka ? Co w przypadku revolveru ? :icon_mrgreen:

:crossy:

Edited by ks-rider

Minigun to 4-6 tysięcy strzałów na minutę. Można przyjąć 10.000zł na minutę :)

KS

Przyjąłem sytuację gdy dla zabezpieczenia przed przypadkowym wystrzałem magazynek trzymamy osobno.

Nigdy nie miałem kontaktu z pistoletem o magazynku bębnowy dlatego nie mam pojęcia ile trwa przygotowanie takiej broni do strzału.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Finczer, spoko

http://www.youtube.com/watch?v=0FbUMqoyjDwhttp://www.youtube.com/watch?v=0FbUMqoyjDw

Na YT ma kilka fajnych filmow.

W przypadku pistoletu masz magazynek juz wlozony, w zalezosci od konstrukcji mozesz miec juz naboj w komorze i zabezpieczony bezpiecznikiem lub w komorze i bezpiecznik w spuscie ( Glock )

Edited by ks-rider

Przechowywanie broni z nabojem w komorze to jeden z głupszych pomysłów, nawet w przypadku colta 11który ma 3 punktowy bezpiecznik.

Wszystkie znajome mi osoby posiadające broń potwierdziły że nikt nie trzyma załadowanego magazynka w broni o obecności pocisku w komorze nie wspominając.

Wiciu

zdajesz sobie sprawe z tago iel ten gosciu poscil kasy w eter ?

Podejrzewam, ze malo kogo z nas bylo by stac na zakup tej extrawagancji a gdy pomysle, ze w Minute idzie 3000 - 4000 €

Może nawet więcej. :)

Przechowywanie broni z nabojem w komorze to jeden z głupszych pomysłów, nawet w przypadku colta 11który ma 3 punktowy bezpiecznik.
Wszystkie znajome mi osoby posiadające broń potwierdziły że nikt nie trzyma załadowanego magazynka w broni o obecności pocisku w komorze nie wspominając.

Fincher

Wszystko kwestia kto i do jakich celow.

Moze Te osoby ktore Ty znasz Ci to potwierdzily, znam kilka, ktore Maja na to inne zdanie. Zwlaszcza ludzie ktorzy na codzien chodza z bronia i sa zagrozone.

akładając taki scenariusz "noc, śpisz, ktoś wybija okno i chce wejść do Twojego domku." Jak myślisz ile czasu zajmie rozstawienie, załadowanie i przygotowanie do strzału takiej "armaty"?

No sorry, traktuję ten temat troche z przymrużeniem oka

Panowie, a może walka wręcz? Też jest skuteczna. Tyle tylko, że z pozycji kanapowca łatwiej sięgnąć po klamkę. :)

Wydaje się, że broń palna powinna być dodatkowym zabezpieczeniem jednak zwykle w pierwszej kolejności dochodzi do kontaktu fizycznego i tu zwyczajnie można się rozłożyć. Strzelanie w symulacji ma się nijak do strzelania do organizmu żywego. Czasem nawet desperacja nie pomoże.

Właśnie broń służy temu aby ktoś nie mający umiejętności Bruca Lee mógł obronić siebie i dziecko przed grupą osiłkow z nożami.

jednak zwykle w pierwszej kolejności dochodzi do kontaktu fizycznego i tu zwyczajnie można się rozłożyć

Ja się szanuję i z byle kim nie rozkładam po łóżkach.

Broniłam już siebie i syna. Broń na nic by się nie zdała. Kilku znajomych, zostało postrzelonych mimo lat szkoleń. Sprzęt to nie wszystko. Trzeba pracować nad umiejętnością interpretacji sytuacji. Gdy ktoś obcy wchodzi do domu jest wiele innych przedmiotów które będą skuteczniejsze od broni palnej. Zwykle broń chowa się w miejscu bezpiecznym. Gdy dojdzie element zaskoczenia, zanim sięgniesz do zamkniętej przed dzieciakami komody będzie już po wszystkim.

To tylko pozorne ułatwienie.

Ja się szanuję i z byle kim nie rozkładam po łóżkach.

Tobie się wszystko z d..ą kojarzy? :D

Edited by cichawoda

Jak by nie bylo, to trzeba Cichej Wodzie racje przyznac.

Visus, podejrzewam, ze jestes latwiejszy niz ja :icon_mrgreen:

Cichawoda masz rację, broń nie zawsze sprawi że damy radę się obronić. Bardziej chodzi o psychologiczne aspekty jej posiadania. Jestem przekonany że do sytuacji o której wspominasz (obrony syna) by nie doszło jeżeli napastnik/cy wiedział by że posiadasz przy sobie broń.