Jump to content

Bron dla kazdego Polaka

ks-rider
 Share

Recommended Posts

17 godzin temu, ks-rider napisał:

Damian, 

wszystko zalezy od tego, co dla kogo jest " celne " .  Z wiatrowki wyczynowo strzela sie na jedynie 10 m i to indor. 

Feinwerkbau o ktorej wspomnialem gdy mam dobry dzien, to robie wynik do 300 na 310 mozliwych. 

Kapsel os piwa na 20 - 25 m z wolnej reki idzie trafic, tyle, ze najpierw trzeba go widziec !  🤣

No dlatego napisałem na początku, że chodzi mi o średniej jakości wiatrówkę sprężynową - myślę, że sprzęt za 1,5k się do tej kategorii zalicza.

9 godzin temu, jonaszko napisał:

Damianku, strzel sobie kiedyś z wiatrówki. Może być na odpuście. emoji16.png

Strzelałem, jonaszku i to już lata temu. I nawet gufnem za 100 zł z 20 metrów odganiałem szkodniki z sadu ojca - tylko to było dawno temu, gdy jeszcze zwierzęta takich praw nie miały, teraz dostałbym dożywocie za ptaszki.

Ale widzę, że masz jakąś uwagę na rzeczy. Powierz mi drogi jonaszku, co masz na myśli. Jak to jest z tymi wiatrówkami i ich zasięgiem Twoim zdaniem?

Edited by Damian85
  • Thanks! 1

Strzelałem, jonaszku i to już lata temu. I nawet gufnem za 100 zł z 20 metrów odganiałem szkodniki z sadu ojca - tylko to było dawno temu, gdy jeszcze zwierzęta takich praw nie miały, teraz dostałbym dożywocie za ptaszki.
Ale widzę, że masz jakąś uwagę na rzeczy. Powierz mi drogi jonaszku, co masz na myśli. Jak to jest z tymi wiatrówkami i ich zasięgiem Twoim zdaniem?
Co mam Ci powierzyć?

19 godzin temu, jonaszko napisał:

Co mam Ci powierzyć?emoji1787.png

Powiedzieć. ; )

No powiedz, jonaszku, co miałeś na myśli, dlaczego mnie zaczepiłeś, co chciałeś przekazać? ; )

• Thanks! 1

Powiedzieć. ; )
No powiedz, jonaszku, co miałeś na myśli, dlaczego mnie zaczepiłeś, co chciałeś przekazać? ; )
Tylko tyle, że kocopoly opowiadasz. Pokaż mi zwykła, bez zezwolenia wiatrówkę, która strzela celnie , zwykłym śrutem na 200m. Ok 100m? Takie dystanse, to już KBKS, jak wiesz co to jest?

3 godziny temu, jonaszko napisał:

Tylko tyle, że kocopoly opowiadasz. Pokaż mi zwykła, bez zezwolenia wiatrówkę, która strzela celnie , zwykłym śrutem na 200m.

To mi pokaż gdzie napisałem, że zwykłą wiatrowką można celnie strzelac na 200 metrow.

• Thanks! 1

Tomasz, na 20 metrów to możesz strzelać wiatrówką z odpustu.
Średniej jakości wiatrówka sprężynowa powinna Ci z palcem w tyłku nosić celnie śrut na 50 metrów. Poprawka pomiędzy 30 metrami a 50 metrami to niecałe 10 centymetrów.
Zdrowy limit to mniej więcej 100-150 metrów, tylko wtedy poprawki są już w metrach i wiatr wyraźnie nosi śrut.

Ja zacytuje ha ha ha

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wszystko zalezy od tego kto , co uwaza za celne ?

Jezeli na 200 strzelam koledze w okno a ten wie, ze ma zejsc na podworko, to ja uwazam to za celne  🤣

Na 100m kota w przelocie trafialem, nie zawsze ale tak 50 /  50  🤣

🙂

W dniu 25.06.2022 o 16:34, jonaszko napisał:

Nie pamiętasz co napisałeś? Zdrowy limit to 100- 150m. Kilka postów wyżej. Mam Ci cytować?emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Ja pisałem o 100-150 metrach z zastrzeżeniem, że wiatr już miota kulami.

Ty piszesz o celnym strzelaniu na 200 metrów - cytat niżej.

W dniu 25.06.2022 o 12:20, jonaszko napisał:

Tylko tyle, że kocopoly opowiadasz. Pokaż mi zwykła, bez zezwolenia wiatrówkę, która strzela celnie , zwykłym śrutem na 200m.

Zawyżasz więc moje noty o 33-100%.

Edited by Damian85
  • Thanks! 1

8 godzin temu, farmi napisał:

Pewnie do tej wiatrówki ładujesz 338 Lapua Magnum 🤣

To ostatnio ładowałem do Barretta.

Ale wiem, wiem, wiatrowki ogolnie uznaje się za zabawki, laikom mowi się, że to strzela na 50 metrow. Takie fakty. Rozumiem calkowicie zdziwienie.

Godzinę temu, farmi napisał:

Jedyny prawilny kaliber do tej broni to 50 BMG reszta to jakieś jak te wiatrówki:):)

Gdybym mial zamiar kupic, to zdecydowanie wolal bym .408 Chaytac

.50 BMG nie jest celniejsze, robi jedynie wieksze spustoszenie poprzez rozne rodzaje amo jakie nie sa robione do .408 Ch.....

:)