Jump to content
ks-rider

Bron dla kazdego Polaka

Recommended Posts

8 godzin temu, lysy76 napisał:

To też kup koparkę...

Ale by było w temacie to należałoby strzelać do koparek za taką rozpustę.

Gorzej, jak koparka bedzie opancerzona, a jeszcze gorzej, jak z kazdej strony zamontowany bedzie RKM  🤣

Moje magazynki sa juz zgloszone w Bundes Kriminal Amt'cie, trzymane sa obecnie juz w sejfie !  

🙂

• Like it! 1

Jak trafisz na WZT to tak może się zdarzyć.😎

Ale nazwanie tego koparką to nadużycie.😀

Cześć jestem świeży można powiedzieć w temacie broni ale zawszę interesowałem się bronią świeży pod względem wymogów posiadania broni. Powie ktoś mi co trzeba zrobić i jakie wymogi spełniać by móc sobie wyrobić pozwolenie na bron sportową i ile to może potrwać.  Jaką bron mogę posiadać bez pozwolenia oprócz wiatrówek 😁 Słyszałem coś o broni czarno prochowej ale nie wiem do końca jak to jest z legalnością jej posiadania i czy bez pozwolenia można kupić proch ?

Godzinę temu, Grzesiek SZAJBUS:) napisał:

Słyszałem coś o broni czarno prochowej ale nie wiem do końca jak to jest z legalnością jej posiadania i czy bez pozwolenia można kupić proch ?

W PL jak najbardziej dozwolona bez pozwolenia

proch też 🙂

w sumie jaki byłby sens legalności broni gdyby nie można było kupić prochu ?? 😉

2 hours ago, Grzesiek SZAJBUS:) said:

Cześć jestem świeży (...) 

dziecko fejsbuka...

gwoli wyjaśnienia: nie, nie każde pytanie trzeba powtarzać, żeby się czegoś dowiedzieć. działa wyszukiwarka, wystarczy temat przeglądnąć pod kątem słów - przykładowo - "pozwolenie", "sport*", a wszystkiego się dowiesz - zarówno przepisów, jak i np. osobistej historii pozwolenia co najmniej jednego z forumowiczów. wszystko jest, wystarczy sięgnąć. AFAIR o czarnoprochowcach też jest (tak, bez pozwolenia - pod warunkami opisanymi w ustawie, proch do kupienia na postawie ekb, itd). i bynajmniej nie każdą wiatrówkę możesz sobie posiadać bez pozwolenia (choć tego akurat wątku chyba tu nie było)  😛 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

Nie posiadam fajsbuka 😳 Spokojnie zapytałem tylko ale sobie poczytam i się dowiem. wiem że nie każdą tylko do 17J Zresztą w sklepie innej nie kupisz bez papierka 🥺

1 godzinę temu, kiler napisał:

proch też 🙂

Yhm jest to dobre rozwiązanie 🙂 Ale słyszałem od kogoś że jak kupi się broń czarno prochową to trzeba to zgłosić na policję prawda to jest ? 

22 minutes ago, Grzesiek SZAJBUS:) said:

Ale słyszałem od kogoś że jak kupi się broń czarno prochową to trzeba to zgłosić na policję prawda to jest ? 

czarnoprochowy piszemy razem, podobnie jak czerwononosy albo zielonoświątkowy

ad rem: co do zasady nie, ale to co słyszałeś dotyczy zapewne wyrobienia ekb (europejskiej karty broni, wspomniałem wyżej), bez której żaden sklep nie powinien sprzedać czarnego prochu. wynika to z konstrukcji prawnej przepisów: proch jest materiałem wybuchowym, którego posiadać nie wolno, ALE jest elementem amunicji do broni bezpozwoleniowej, więc posiadając ją - można go legalnie nabywać. tyle, że jeśli sama broń nie wymaga pozwolenia, to do udokumentowania jej posiadania, skoro nie ma innego "papierka" na potrzeby zakupu prochu używa się właśnie ekb (inaczej trzeba byc ganiać z np. paragonem czy fakturą zakupu)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

5 godzin temu, kiler napisał:

proch też 🙂

Aby kupic proch nalezy wyrobic tzw " czerwona ks-iazeczke  🤣

🙂

7 godzin temu, Grzesiek SZAJBUS:) napisał:

Jaką bron mogę posiadać bez pozwolenia oprócz wiatrówek

zdanie bezsensowne, bo wiatrówka to nie broń

7 godzin temu, Grzesiek SZAJBUS:) napisał:

czy bez pozwolenia można kupić proch ?

tak, nie jest potrzebne pozwolenie, potrzebne jest tylko EKBP (żeby KUPIĆ)

Proch jeszcze kilka lat temu normalnie przez internet i DHL kurier przywiózł. 

Kurde gdzie posiadacz koparki ma 1000zl na czysto dziennie ? Ja mam koparkę i chętnie się tam przeprowadzę 4dni w miesiącu bym robił i styka 🙂

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Wynajem koparki z operatorem 300 netto/h u mnie w Trójmieście. Policz ile na czysto się wyciągnie.

Ja bym zadał pytanie o jaką koparkę chodzi? Czy o mini koparkę która na 20 litrach paliwa przerobi cały dzień czy koparka 25 ton która 20 litrów opendzluje w godzinę

Za mało danych. Potrzeba jeszcze koszt koparki, zużycie paliwa i innych eksploatacyjnych płynów, smarów, koszt transportu na miejsce i z powrotem. itp oraz cenę paliwa. Jeszcze kilka innych ważnych składników, też by się znalazło.