Jump to content
ks-rider

Bron dla kazdego Polaka

Recommended Posts

35 minutes ago, Nico said:

U nas zas*any eurokolchoz (...)

czytałeś? chyba nie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

26 minut temu, jeszua napisał:

czytałeś? chyba nie

jsz

Czego nie czytałem ?

On 7/9/2021 at 11:31 AM, ks-rider said:

Robert,jest tyle fajnych karabinow szturmowych a Ty za Kalachem placzesz !  🤣

FAL, Zetme, G3 czy AR 10 🤣

🙂

image.png.cfe20d3e27e5e5f802cdc39aeb8caaf6.png

-PAXP-deijE.gif

2 tygodnie temu wyslalem zapotrzebowanie do osteplowania do jednego z monopolistow ( cos w rodzaju PZZ ) i leca w uja, bo do dzis niemam odpowiedzi. Na pierwszego maila po 10 dniach dostalem odpowiedz, ze gosciu jeszcze nic nie dostal. NA drugiego jeszcze nie odpowiedzial.

I oczywiscie magazynki bede mial juz 10 - cio strzalowe !  

🙂

Kompletna paranoja, co komu przeszkadzały magi 30 nabojowe.

Gotują żabę powoli...

17 godzin temu, Nico napisał:

Kompletna paranoja, co komu przeszkadzały magi 30 nabojowe.

Gotują żabę powoli...

Zapytaj o to Bienkowska, co jej przeszkadzalo, wpisz co chcesz. 

Moze tym ktorzy w Las Vegas.......

Powoli kompletuje zalaczniki do Bundes Kriminak Amt'u na specjalne zezwolenie na te ponad 10 strzalowe ktore juz wczesniej kupilem.

🙂

18 minutes ago, ks-rider said:

Zapytaj o to Bienkowska, co jej przeszkadzalo,

a propos: poza kwestią magazynków, jakieś zmiany w przepisach u Was? realnie, nie opowieści z mchu i paproci, krążące po necie, że zła eu banuje brzydko wyglądające karabinki

w kaczystanie wiadomo, że od paru lat przygotowywane jest pod stołem zaostrzenie przepisów, na raty jak się pojawią jakieś kaczki dziennikarskie, a dyrektywa jest wygodną wymówką dla "nieczytatego" elektoratu. ciekaw byłem w jak w innych krajach; pepiki wprowadzili rejestrację czarnoprochowców, ale np. żabojady ani makaroniarze AFAIK żadnych ograniczeń u siebie na to środowisko nie fabrykowali (akurat na to patrzyłem)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]

Na tą chwilę to jest tylko opis z archiwum i nic nie wiadomo. Tak długo póki nie będzie projektu ustawy to są tylko domysły.

Zaktualizowałem swój stan posiadania. Odebrałem mojego bułgarskiego "kałacha" ak74.  Testy i tarcza dla KS"a będą jak tylko dostanę moją legitymację bo niestety nie mam amunicji. 

Muszę już powoli myśleć o rozszerzeniu pozwolenia😅

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Panie fincher, ale rozpedu nabrałeś - nieźle Ci idzie. : )

W dniu 12.07.2021 o 13:08, jeszua napisał:

a propos: poza kwestią magazynków, jakieś zmiany w przepisach u Was? realnie, nie opowieści z mchu i paproci, krążące po necie, że zła eu banuje brzydko wyglądające karabinki

Generalnie nie zmienilo sie nic poza wlasnie magazynkami, tyle, ze nalezy przypomniec, ze mymy najbardziej surowe i restrykcyjne prawo do broni.  Wprowadzono numer ewinencyjny kazdego posiadacza broni i bez niego ani rusz czy to przy zakuie czy to przy sprzedazy choc prawde mowiac cnie wiem jak ze sprzedaza bo moze nie trzeba ale wychodze z zalozenia, ze przy takiej biurokracji, to bedzie bez roznicy. Wlasnie jestem w trakcie wypelniania drukow zgloszenia wiekszych magazynkow  niz 10 - cio strzalowych.

Najsmieszniejsze jest, ze odchodzac z Bundeswehr'y zatrzymalem sobie 5 sztuk od G3( za ktore notabene musialem zaplacic, ale co tam, kto biednemu..... 🤣  No i teraz moze sie okazac, ze bede musial utylizowac w jakims hasioku 🤣

Reszta powinna przejsc bez wiekszych problemow bo jest tego az  7 sztuk. 2x 20 sztuk i 3 x 30 sztuk do AR 15 i 2 do PePeSh'y. Jeden 32 a drugi 72.

Czarnoprochowce kopowane sa bez wczesniejszej zgody, po prostu sie je kupuje i rejestruje na zolta karte broni. 

@fincher

Nie zapomnij wiekszej szafy kupic, bo mysle, ze ta ktora masz juz powoli peka w spawach 🤣

Mi kondon wlasnie odeslal papiery na AR 10 bede musial poprawic, znowu wyslac do zwiazku. Dzisiaj mialem z pacenem rozmowe !

🙂

• Thanks! 1

On 7/9/2021 at 11:31 AM, ks-rider said:

Robert,jest tyle fajnych karabinow szturmowych a Ty za Kalachem placzesz !  🤣

FAL, Zetme, G3 czy AR 10 🤣

🙂

Fal, dlugo szukam, brak na rynku California legal, tylko z drugich rak i starych zapasow, ktos kupil 20 lat temu itd., inaczej nie do kupienia w pedaliskiej CA. W dupe jeba... Arni (schwarzenegger) to dzieki niemu jest tutaj takie prawo.

• Confused 2

-PAXP-deijE.gif

Posted (edited)

Nie pamiętam, czy już to pisałem, ale jesteśmy zbyt sfrustrowanym narodem. Za niska stopa życiowa, a jak wiadomo, zimny klimat w połączeniu z niską stopą życiową tworzy mieszaninę wybuchową.

Edited by Olsen
  • Thanks! 1

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

W dniu 17.08.2021 o 23:22, Olsen napisał:

Nie pamiętam, czy już to pisałem, ale jesteśmy zbyt sfrustrowanym narodem. Za niska stopa życiowa, a jak wiadomo, zimny klimat w połączeniu z niską stopą życiową tworzy mieszaninę wybuchową.

Olsen, milo Cie tu widziec !

Wbrew pozorom nie jest tak zle, jak by sie moglo wydawac !

W srodku tygodnia przyszla sction camera. Dzisiaj wzialem nastrzelnice i mialem nadzieje cos nagrac. Niestety nie wyprobowalem w domu przed uzyciem a na strzelnicy okazalo sie, ze karta nie jest kompatybilna z kamera !

Tak wiec oddalem 50 strzalow i nic sie nie nagralo, w przyszlym tygodniu powtorka z rozrywki !

A calosc wyglada tak 

Tactacam 5.0 Scope Camera!! This thing is AWESOME - YouTube

🙂

W dniu 17.08.2021 o 23:22, Olsen napisał:

No niestety jak jesteś przykladnym obywatelem, ktory grzecznie pracuje "jak wszyscy", to jestes bidny jak mysz kościelna.

Ale wystarczy, że zamowisz jakiegoś fachowca, aby Ci polożył kostkę, wykopał dolek, zrobił plot, zrobił taras - i cza bulić jak za zboże.

Także jedni żyją jak pączki w maśle, a inni biedują.

Niedawno gadalem z gosciem, ktory kupił sobie koparkę, chwalil się, że średnia dniówka na zleceniu to ponad 1000 PLN na czysto.

Ale dla zwyklego kowalskiego na wsi jest bieda. W miastach lepiej, są dobrze płatne branże.

• Thanks! 1

To też kup koparkę...

Ale by było w temacie to należałoby strzelać do koparek za taką rozpustę.