Jump to content
ks-rider

Bron dla kazdego Polaka

Recommended Posts

Guest moogoom
Wczoraj kupilem druga dluga Feinwerkbau Modell 601,  za naprawde smieszne pieniadze, po wymianie wszystkich uszczelek z rachunkiem na 219,- Jurkow 

Teraz jesz cze dokupic System lub calosc leworeczny, przelozyc osady, i smigac do woli ! ( w PL ) 
Moogoom, trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj !

Rozumiem, że to coś takiego jak tutaj:

Da się z tego strzelać celnie na odległość 100m?
Nie znam niestety j. Niemieckiego, więc to co gość mówi na tym filmie to dla mnie czarna magia. Ale raczej chyba chodzi o samą budowę i konserwację tego karabinka, a nie jego możliwości.
Napisz mi czy to ma jakiś magazynek na druty czy trzeba ładować każdy oddzielenie.
No i czym to zasilać, gaz? Czy jakoś jeszcze inaczej...

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

13 godzin temu, moogoom napisał:

Da się z tego strzelać celnie na odległość 100m?

Napisz mi czy to ma jakiś magazynek na druty czy trzeba ładować każdy oddzielenie.
No i czym to zasilać, gaz? Czy jakoś jeszcze inaczej...

Za szczeniaka strzelalem z Ruskiego IZ'a koledze w okno oddaloneo 200 m dalej, wiec sie da. 

Sorzet jest generalnie najwyzszej jakosci - ewentualnie te nowsze zasilene kartuszem 200 - 300 bar'ow sa precyzyjniejsze o ulamki punktow Ale i Cena conajmniej 2 - 3 ryzywyzsza. Tyle, ze jak kartusz sie konczy, to i zabawa sie konczy, tu strzelasz i sie cieszysz. Dopuki wiec cos sie nie spieprzy, to strzelasz. Raz na pare lat musisz wymienic uszczelki i przesmarowac uszczelke na tloku i loze po ktorym porusza sie tlok. Strzal nastepuje poprzez sprezone powietrze, sprezyny w tym sprzecie nie ma !

Kazdy sprzet wyczynowy jest jednostrzalowy. Sa pistolety Match'owez magazynkiem i rownie ( lub prawie precyzyjne jak jednostrzalowe ale, kosztuje dwa razy tyle ( z regoly jednak wiecej ) niz te z magazynkiem.

🙂

• Upvote 2

No to wlasciwie wlasnie zrobilem sobie prezent na przyszly rok

wylicytowalem 5 000 sztuk amunicji na przyszly rok 🤣

🙂

Edited by ks-rider
  • Upvote 1

Guest moogoom
No to wlasciwie wlasnie zrobilem sobie prezent na przyszly rok

wylicytowalem 5 000 sztuk amunicji na przyszly rok 

No ale napisz do czego ta amunicja... :-)

Posted (edited)
W dniu 22.12.2019 o 11:29, ks-rider napisał:

wylicytowalem 5 000 sztuk amunicji na przyszly rok 🤣

A do czego? : )

Ja się od roku zastanawiam, czy nie zrobić sobie licencji na broń do celów sportowych. Teraz podobno łatwo o to, a można kupić wiele fajnych sprzętów.

Do tej pory byłem jedynie raz na szkoleniu ze strzelectwa (broń krótka + długa), zastanawiam się jak się zmienia życie, gdy masz w domu szafkę z niebezpiecznymi przyrządami.
W sumie na *starość* piję dużoooo mniej niż kiedyś, nie pamiętm nawet kiedy ostatni raz mi się film urwał (czasy studiów). Myślę, że jestem w miarę blisko do *dojrzałości do broni*. Choć może mi się wydaje?

Jak z tym było u Ciebie, KS? W jakim wieku miałeś pierwszą licencję i pierwsze *gnaty*? 

Edited by Damian85
  • Thanks 1

.22 short. Jak dla mnie najfajniejszy kaliber, tylko wlasciwa klamke trzebamiec, Ja mam rosyjskiego IZ'a 34 M

Rozpoczalem w weiku 11 lat od czekiej Diany 4,5, nastepnie atrzelnica LOK na Kopernika w Gdansku. Najpierw z kbks'u ( rosyjski Vostok ) nastepnie pistolet OSP ( Olimpic Speed Pistol ). Rok  pozniej strzelalem juz sywletke biegnacego dzika. 

Potem przerwa, dopiero majac 28lat znowu zaczalem, pierwsze dwa szczeladla - S&W .357 MAg i CP Remington Ner Army Model w .44.

W klubie robiono nam problemy z wieksza iloscia, weic zalozylem wlasny klub i poszlo jak z platka, troche zelastwa sie pojawilo.

Nastepne zmiany dopiero w 2012 i wtedydopiero mnie wzielo regularnie dokupuje, generalnie juz praktycznie koncze, bo nie mam gdzie trzymac 🤣 Kilkam fajnych sztuk w kazdym razie jest ! 

Czy Twoje zycie sie zmieni zalezy jak Twoja zona na to brezdie patrzec. Jezeli uda Ci sie w to ja wciagnac, to jestes wygrany - pamietaj o tym ! 

Pozatym, to jestes wtedy lepsiejszym obywatelem. Rob wiec jak najszybciej ta licencje i kupuj pierwszs sprzety ! 

🤣

• Upvote 1

Widzialem to juz na wiadomym Forum, szkoda, ze w europie tak trzymac nie wolno.

:)

• Upvote 1

Guest moogoom

Myślę, że potrafiłbym sobie sam takie coś zrobić. Łącznie z tym sterowaniem. Tylko ja bym tego na pewno nie podłączył do Wi-Fi... :-D

12 godzin temu, moogoom napisał:

Myślę, że potrafiłbym sobie sam takie coś zrobić. Łącznie z tym sterowaniem. Tylko ja bym tego na pewno nie podłączył do Wi-Fi...

Zrobic mozna weile, tyle, ze w tym przypadku pierwsze pytanie jakie mi sie nasowa to

w jakim celu ?  Przy pierwszej kontroli pozbywasz sie zabawek.

Jedynie co mozna by zrobic, to z blachy 5 mm lub grubszej i sterowane na pilota o zmiennej sygnaturze nadawania.

Drugie pytanie byloby, kto cos takiego odbierze i wystawi na to certyfikat ? 

🙂

Guest moogoom

Temat chyba nie wart zachodu.

U nas inne przepisy i jak komuś zależy, żeby mieć broń to się trzeba dostosować. Koniec. Kropka.

A to co pokazane na filmie to pewnie jakaś fanaberia bogatego kolesia z USA, który chciał się pochwalić kolegom, co on to nie wymyślił....

Nie moja bajka. Lubię postrzelać ale to co kolo ma w domu to mały arsenał i chyba na małą wojenkę z sąsiadem...?

Ja tam wolę do tarczy popukać. Im dłuższy dystans tym lepiej. 😄

Ja sobie kupiłem dzisiaj takie pykadło i wystarczy 😉

0632F71D-3EA5-4C19-BAA1-126E6EE050C6.jpeg

A3836966-DF4E-43E5-9432-F73143262000.jpeg

277860ED-B771-4773-85B4-858A09F90599.jpeg

60499982-827B-4CC0-B669-F66B55D9F5FE.jpeg

Wyglada niezle, tyle, ze nie wiemy, jaki kaliber ? Jakie szklo ? Jaka siatka ? iJakie przeznaczenie, bo domyslac mozna sie doyslic, he, he.

W Srode zaczne dodatkowy trening z wiatrowki, W lecie zapomnialem wziac i zostala w Polsce, w zeszlym tygodniu szwagier mo dowiozl, wiec bedza chcial w tym roku jeszcze srebro i zloto…..

🙂

Edited by ks-rider
  • Upvote 1

5 godzin temu, ks-rider napisał:

Wyglada niezle, tyle, ze nie wiemy, jaki kaliber ? Jakie szklo ? Jaka siatka ? iJakie przeznaczenie, bo domyslac mozna sie doyslic, he, he.

W Srode zaczne dodatkowy trening z wiatrowki, W lecie zapomnialem wziac i zostala w Polsce, w zeszlym tygodniu szwagier mo dowiozl, wiec bedza chcial w tym roku jeszcze srebro i zloto…..

🙂

6,35mm. Szkło SWFA SS 3-15x42 Mil Quad  FFP. Zakupiony do rekreacji 😂

• Upvote 1