Skocz do zawartości

Street Triple R 13' problemy podczas odpalania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem na forum problemu podobnego do mojego ale niestety nie znalazłem. Otóż mam problem z odpalaniem mojego Streeta. Czasami zdarza się, że chodzi na zbyt niskich obrotach. Motocykl kręci i czasami na rozgrzanym silniku zdarza się, że pracuje na poziomie około 800 obrotów po czym zgaśnie lub zwiększy obroty do tych które powinny być na biegu jałowym. Przypominam, że ten problem nie zdarza się zbyt często a sporadycznie. Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem ew. ma pomysł co może powodować takie zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie reset tps-a pomoże. Albo w serwisie albo jeśli lubisz się sam bawić -przy pomocy TuneEcu. Sprawdź też przy okazji ładowanie, w starszych modelach był problem z regulatorem napięcia.

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Regulaory od modelu 2013 sa juz poprawione.

 

W moim Tigerze Sport mam podobny problem, silnik po odpaleniu chodzi na niskich obrotach i przy probie ruszania zaczyna mi sie dusic. Jeszcze nigdy nie zgasl ale uczucie jest bardzo nieprzyjemne. Kiedy wyjezdzam z garazu mam bardzo stromy podjazd z jednoczesnym zakretem i musze uwazac. Gdy silnik sie troche rozgrzeje objawy ustepuja.

 

Wyczytalem na anglojezycznych forach ze pomaga reset adaptacji wtrysku. Przeprowadza sie go odpalajac moto na luzie nie dotykajac rollgazu az do zalaczenia sie wentylatora. Pozniej nalezy motocykl zgasic i po odpaleniu powinno byc juz ok.

 

Mam tez Streeta R 14 ale go jeszcze nie odpalalem po zimie, w nim nie mialem takich poblemow jak w Tigerze. Mam nadzieje ze nie bede mial tego co Ty.

Na oba jest gwarancja jakby co ale jakos mi tak nie po drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulaory od modelu 2013 sa juz poprawione.

 

W moim Tigerze Sport mam podobny problem, silnik po odpaleniu chodzi na niskich obrotach i przy probie ruszania zaczyna mi sie dusic. Jeszcze nigdy nie zgasl ale uczucie jest bardzo nieprzyjemne. Kiedy wyjezdzam z garazu mam bardzo stromy podjazd z jednoczesnym zakretem i musze uwazac. Gdy silnik sie troche rozgrzeje objawy ustepuja.

 

Wyczytalem na anglojezycznych forach ze pomaga reset adaptacji wtrysku. Przeprowadza sie go odpalajac moto na luzie nie dotykajac rollgazu az do zalaczenia sie wentylatora. Pozniej nalezy motocykl zgasic i po odpaleniu powinno byc juz ok.

 

Mam tez Streeta R 14 ale go jeszcze nie odpalalem po zimie, w nim nie mialem takich poblemow jak w Tigerze. Mam nadzieje ze nie bede mial tego co Ty.

Na oba jest gwarancja jakby co ale jakos mi tak nie po drodze...

Adaptację robi poprzez TuneEcu. Można też spróbować tak jak wspomniałeś "domowym" sposobem. Dokładnie wygląda to tak:

-odłączasz akumulator na ok. 10min

-podłączasz aku,

-włączasz zapłon (bez odpalania) na 1 min

-wyłączasz zapłon na ok 1 min po której odpalasz motocykl bez dotykania gazu.

Tak uruchomiony silnik powinien chodzić do przynajmniej jednokrotnego załączenia wentylatora.

 

 

...niestety nie ma już z nami osoby która mogłaby zweryfikować tą metodę i ewentualnie mnie zje..ć :-/

Edytowane przez PiniuFF

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak R@F, spójrz na górna część panelu forum.

Klikalem niedawno na banner ale zadnej informacji nie uzyskalem. Jestem zbyt rzadkim uzytkownikiem tego forum zebym Piotra kojarzyl. Dopiero po twojej odp. zaczalem szukac wiecej info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...