Skocz do zawartości

EVO leje sie z odmy


Rekomendowane odpowiedzi

Fisu napisz wprost, że z odmy dopuszczalne są jedynie drobne tłuste ślady, pojedyncze krople (w/w filterek na odmę wyłapuje je w sam raz) a nie jakieś wycieki które trzeba łapać w butelkę. Odma skierowana do filtra w niczym nie przeszkadza. No chyba, że leci z niej olej ciurkiem i paskudzi w gaźniku a biker ma spodnie zakonserwowane oliwą. Wtedy gdzie skierować odmę czy do filtra czy do butelki pod motorem (patenty jak w Jelczu albo Starze) są sprawą drugorzędną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięku Panowie za opinie, tak jak pisałem nie zaobserwowałem wycieków z odmy ale nie miałem też szansy polatać nim jeszcze.Widze że warto wyprowadzic na dół skoro i tak muszę dostosowywac do nowego filtra. Zastosuję filterek co fisu radzisz.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ma być jak Pompka piszesz... dzięki za pomoc... :biggrin:

Czasami mnie bierze na jakieś bezsensowne wywody... :blink:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To i może ja o coś zapytam, wkleję tutaj aby nowego podforum nie zakładać. Po lekturze możliwych postów zdecydowałem się na tę pisaninę, dotyczy co prawda Sportstera ale może jakoś obleci :) . Coś mi nie grało w sporciaku przy dłuższych i stromawych podjazdach – nie bardzo wiedziałem co, bo praca silnika bez zarzutu, wycieków żadnych, no na pierwszy rzut oka ok. Po powrocie z nieco dłuższej podróży otworzyłem airboxa, sprawdzić co tam słychać, tym bardziej, że założyłem nowy filtr powietrza. Okazało się, że na wewnętrznych ściankach puszki i pod odmą z przedniego cylindra pojawiła się taka olejowa mgiełka i widać olej na materiale filtrującym pod odmą. Niby nic ale postanowiłem sprawdzić ciśnienie w garach. Wyniki przedstawiają się mniej więcej tak – manometr wkręcany w gniazdo świecy, około 15 pełnych cykli silnika, przepustnica otwarta na max, pomiar mniej więcej uśredniony – wartości maksymalne w pewnym przedziale:


Zimny silnik:


- przód – 115 – 125 psi


- tył – 100 – 110 psi


2. Ciepły silnik:


- przód – 80 – 90 psi


- tył – 100 -115 psi


3. Próba z olejem w garach (na ciepłym silniku, ok. 5 ml oleju takiego jak w silniku)


- przód – 65- 75 psi


- tył – 100 – 110 psi.


Moje pytania są takie, za pozwoleniem poproszę o poradę. Według serwisówki ciśnienie maksymalne powinno wynosić 120 psi (nie ma wskazówek, czy silnik ciepły czy zimny ale niech tam). W takim układzie czy:


- czy jest możliwa taka różnica ciśnień w przednim cylindrze na ciepłym i zimnym silniku czy ja coś zawaliłem jak w ubiegłym roku wymieniałem komplet uszczelek rocker boxów?


- głowica przedniego gara jest do remontu – tak by wynikało z testów - ale czy robić też tylną?


Profilaktycznie już zacząłem demontaż, ale utknąłem przy odkręcaniu górnej śruby kolektora dolotu powietrza, za długi imbus i nie siedzi jak trzeba, cholera :banghead: . Boję się obrysować wielowpusta. Jutro dalej się z tym będę borykał, no chyba że inny patent podpowiecie.


Pozdrawiam i liczę na wsparcie

1. Nigdy nie kłóć się z głupcem. Ludzie mogą nie dostrzec różnicy

2. Jeśli podejmiemy walkę, możemy przegrać. Jeśli jej nie podejmiemy - już przegraliśmy. Leonidas - król Spartan

3. "Czasem wygrywasz, czasem przegrywasz, ale zwycięstwa nie mogą być powodem do wywyższania się a porażki powodem do załamywania, bo wygrywać i przegrywać trzeba umieć z klasą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Podepnę się do tematu. Wywaliło mi dziś z odmy sporo oleju, motocykl stał koło 6-7 tygodni nie jeżdżony  a przy normalnym użytkowaniu problemu nie było... no i teraz pytanie: rozbierać czy dolatać do końca sezonu i wtedy dopiero jakieś remonty? Pozdro Kazik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...