Skocz do zawartości

Po niespełnione marzenia... [Maroko 2014]


Neno
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień X

Dzień o którym wspomnę tylko dlatego, że był.

Od rana pada ;( 30 minut mżawki, 30 minut względnej pogody.


vrYRNwr.jpg


EVpWv0O.jpg


m4KBA1C.jpg


Nikt nie ma ochoty na start. Dobrze, że restauracja na kempingu działa od rana.

Pizzy nie zamówimy, bo ta wczorajsza, mimo, że przepyszna ni jak miała się wielkością do swojej ceny.

Reszta menu też jakaś taka tajemnicza...


9yr3Oi0.jpg


Sączymy więc jedynie kawa za kawą, herbata po herbacie. Po godzinie biegania i rozkminiania w końcu udaje nam się wyrwać od właściciela właściwy kod WiFi. Za oknem nadal fatalnie. Prognozy pogody również niezbyt optymistyczne.

Dostaję wiadomość od kogoś z Polski, że jada Burgmanem i chętnie się spotkają tyle, że utknęli gdzieś w Merzoudze - padające deszcze zalały drogi dookoła i nie maja jak się wydostać. Brzmi to wszystko jak jakieś fatum.

Kiedy przestaje padać postanawiamy ruszać. Zwijamy mokre namioty i na koń. 25km dalej robimy postój na zakupy i to była złota myśl - gdy tylko przekraczamy próg cukierni z nieba wylewają się hektolitry wody. Leje tak dobre pół godziny.

Po prostu załamka.


UCqzltw.jpg


Y8qrZ6k.jpg


Gdy tylko ustaje ubieramy co tylko ciepłego mamy i na koń. Temperatura spada do 21*C, jest naprawdę chłodno i nieprzyjemnie. Nie jesteśmy przygotowani na takie warunki.


H0TnR2e.jpg


Po 10-15 km jazdy, Ci którzy jadą w butach enduro, czują lekko mówiąc deszcz dosyć dokładnie... Dobrze, że na zaniżeniach drogi, robiących w Maroku za mosty, kierowcy aut zwalniają i nas przepuszczają - w przeciwnym wypadku woda lała by się nam za kołnierze! Jedziemy spokojnie, rozważnie, 80-90km/h.

Przed kolejna wisząca chmurą postanawiamy się zatrzymać i ustalić plan działania. O powrocie na fort dawno wszyscy zapomnieli ;( Dziś naprawdę strach zjechać z asfaltu!

Cała ekipa jest za opcją jazdy do sprawdzonego już hotelu w Tiznit. Tylko ja i Dominik porywamy się na opcję z przygoda i dziś chcemy zanocować jednak w namiocie obierając kurs bezpośrednio na Tafraoute. Przypadkiem zostaje tez z nami Arek na DLu. Ruszamy!


Daleko nie najechaliśmy. Z daleka już było widać, że coś się dzieje. Wypadek! jako, że jestem świeżo po szkoleniu z I pomocy wyrywam się, bo pewnie w takim kraju jak Maroko wszyscy stoją się i patrzą. Mijamy kolejne auta i już po chwili wiem, że moje umiejętności nie będą potrzebne.Oddycham z ulgą! Stres odpływa. Płynie za to rzeka przecinając wstegę asfaltu na pół.


yyJEoTq.jpg


iKKxS7J.jpg


j9rovoi.jpg


CDEE2aR.jpg


Nawet wojskowy Hummer nie odważył zmierzyć się z żywiołem!

Czekamy tam około godziny i zawracamy ;( Trzeba gonić resztę ekipy.


JMnQDut.jpg


B7hmzjm.jpg


Nim dojedziemy do hotelu zapada już zmrok.

Odbieramy klucze i z podkulonymi ogonami, z wodą w butach maszerujemy na drugie piętro by się rozgrzać


TqMtJUn.jpg


i wysuszyć


PekIZwz.jpg


Wódka pod wafelek, tuńczyk z puszki na kolację, gorący prysznic i nic więcej mi tego dnia nie trzeba do szczęścia.

Darek, by być równie szczęśliwy jak ja, łyka garść pigułek przeciwbólowych. Reszta idzie na kolację.

My usypiamy bez niej.


cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z hotelowego ciepła zwijamy wysuszone namioty, wskakujemy w nie do końca jeszcze suche buty i kierujemy się zgodnie z planem - kierunek kolorowe skałki w Tafraoute. 106km asfaltem, drogą R104 - kiedyś tu byłem i średnio mi się podobało ale Dominik ciągnie nas prawie jak na łańcuchu


- Będzie fajnie, będzie fajnie, zobaczycie! - zapewnia


Oby!

Poranne tankowanie odpuszczamy, czas nas goni.

Pierwsze 20km potwierdza się z tym co widziałem kiedyś - nuda, natomiast po tem... nie wiem gdzie ja kiedyś miałem oczy. Pamiętam tylko, że wtedy mi się strasznie spieszyło, to było popołudniem, była chęć dotarcia do Marrakeszu... pewnie to przez ten pospiech, na pewno! Dziś, pomimo, że jedziemy w dużej grupie jest czas, jest spokój. Ba, nawet pada propozycja byśmy jakiś ujęcia pokręcili, jakieś zdjęcia porobili... Mi tam nie trzeba tego dwa razy powtarzać. I tym sposobem wspomniane 106km jedziemy ponad 4 godziny! No, jechaliśmy 3h ale godzinę spędzamy w miasteczku na kawie, tankując motocykle. Dopiero potem ruszamy w plener podziwiać "malowidła naskalne" ;)


qgQqSPN.jpg


xfSGVSS.jpg


YuzTWyy.jpg


PDvI3K2.jpg


cPHvPDN.jpg


Tafraoute wita nas pięknymi widokami, duże głazy o różnych kształtach, kaktusy i mnóstwo palm.


7XTEcIC.jpg


HW1LqD9.jpg


meXKhlc.jpg



Niektórzy nie wytrzymują napięcia i muszą koniecznie pojeździć poza drogą a, że niedawno padało to "kacia" trzeba wyciągać z błota.


oJuxnZk.jpg



Tankowanie, kawa, krótki odpoczynek w cieniu i ruszamy. Po chwili błądzimy wąskimi uliczkami miasteczka szukając wjazdu. Kilka nawrotek, tu jakaś brama, tam podwórko, tu ślepa uliczka, tam ktoś się gubi, po chwili się odnajduje. W końcu udaje się dojechać do celu. Okazuje się jednak, że jedziemy droga dla pieszych i dla rowerzystów. Brniemy jednak dalej. Rowerzyści od dawna prowadza swoje sprzęty - my dzielnie jedziemy - jeszcze jedziemy ;)

Chwilę potem zatrzymuje nas kolejna "podeszczowa" przeszkoda - koryto rozmyte przez wodę. Tenerki przejeżdżają i ryjąc w mokrym piachu znikają nam z oczu. Słychać tylko charakterystyczny dźwięk singla słabnący z każda chwilą. W wyobraźni widzę ucieszone mordy chłopaków. A ja... ja zostaję, by pomóc reszcie.

KTM przechodzi. Uff - jeden mniej, do tego najcięższy. Teraz moja kolej. Przechodzę. Wracam na druga stronę i jest decyzja, że V-stromy odpuszczają - dzielimy się tym samym na dwie ekipy. Oni wracają do centrum, my poganiać choć chwilę wśród tych pomalowanych skał. Zakazu wjazdu nie było :P


S0VHfZ7.jpg


RkOK7Bu.jpg


sFtC18H.jpg


l0xwTmC.jpg



Słonko pali więc po tych piaskowych szaleństwach szukamy cienia.

Darek znajduje łatwiejszą drogę do miasta i mimo bolącego barku zasuwa po chłopaków.

Po chwili wracają.

Posiłek, sesja i ruszamy dalej w kierunku znanym jednynie dla Dominika.


- Będzie fajnie, będzie fajnie, zobaczycie! - zapewnia nasz główny planista.


I było!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie wytrzymują napięcia i muszą koniecznie pojeździć poza drogą a, że niedawno padało to "kacia" trzeba wyciągać z błota.

 

 

"Niektórzy" sami sobie pojeździli po błocie i sami się z tego błota wyciągneli :biggrin: (przynajmniej tego dnia :huh: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Niektórzy" sami sobie pojeździli po błocie i sami się z tego błota wyciągneli :biggrin: (przynajmniej tego dnia :huh: )

No... bo pokaże zdjęcia jak Cię 6 osób wypychało ! :P

 

T24Hj2z.jpg
Fx9RoVQ.jpg
CVo2INz.jpg
gC44awR.jpg
I3yQA51.jpg
VDBcnqv.jpg
7HElNqZ.jpg
vsvrBES.jpg
obO8Kv5.jpg
rnw1Iyf.jpg
bCNopno.jpg
3fPiqFL.jpg
rkjMtn4.jpg

 

No więc jedziemy za naszym przewodnikiem do oazy. Droga bardzo piękna, czasem uszkodzona przez ostatnie deszcze. Robi się coraz zimniej - czuć, że jesteśmy wysoko!
ShetKHZ.jpg
Bt1VMcF.jpg
Ueskq3Y.jpg
qR399JL.jpg
tkOF1LU.jpg
DFVzTm9.jpg
HuksNdX.jpg
WTiYbFm.jpg
Po tych górskich ekscesach trzeba zjechać ostro w dół, wprost w objęcia parnej oazy, oazy spokoju. Domów całe mnóstwo a żywego ducha nie widać!
4msbtRL.jpg
Rl19O9L.jpg
SaSwsWi.jpg
gSMHJD0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu następuje kolejny tego dnia podział. Ci, którzy czują się na siłach wybierają opcję OFF, reszta wraca asfaltem i podąża do Taty - umówionego miejsca spotkania.


5YCw0Li.jpg


uUAw0B7.jpg


McKFUmJ.jpg


GlLYbhi.jpg


zt7qx7Q.jpg


Kilka wygłupów, jakieś jazdy na kole, hopki i trzeba się było skupić i ruszyć dalej. Jadę ostatni, przede mną dwie Tenery. Co chwilę zatrzymuję się na zdjęcia i doganiam chłopaków. Po trzecim takim postoju ślad po ekipie się urywa. Zostaję sam.


ik6uNqz.jpg


mCefLtr.jpg


re7sfBH.jpg


68Qa6Ig.jpg


kucScpJ.jpg


Jadę niespiesznie, bo wiem, że gdzieś tam czekają.

Skrzyżowań brak więc jadę prosto. Nawigacja już dawno mi zwariowała i zamiast początkowych stukilkudziesięciu kilometrów pokazuję drogę "do tyłu" a do celu mam niby 1700km. Jadę dalej, do skrzyżowania. Pytam miejscowych - nikt nikogo nie widział. Stoję jak słup 20minut, no przecież wrócą, przecież się wraca do ostatniego miejsca gdzie się ludzie gubią. No tak, do ostatniego a ja stoję jakieś 10km dalej. Wracam więc bo może faktycznie jakąś drogę minąłem.

Niestety - nie ma opcji by z tej drogi gdzieś zjechali. Wracam do skrzyżowania, ponownie szukam śladów na piasku, może jakaś "zrywka" da mi znać, w którym kierunku pojechali. NIC! Normalnie jak by na luzie to skrzyżowanie przejechali.

Czekam dalej.

Zatrzymuję samochody jadące to z prawej, to z lewej - ciężarówki, więc jechały powoli, może widziały...

Pudło. Przepadli.

No nic, nie będę tu tak stał, bo za 2h będzie ciemno. Ruszam w prawo na zwiady, wiedząc, że raczej tam by nie pojechali bo kierunek trochę jakby przeciwny - ale sprawdzić nie zaszkodzi. Przejeżdżam 3km w żółwim tempie szukając jakiegokolwiek śladu. Nic. To samo w drugą stronę, z tym , że tam napotykam kolejne skrzyżowania, i kolejne.

Z miejscowymi nie idzie się dogadać, próbuję coś na migi, czasem ktoś jak by jarzy o co mi biega ale moto nie widzieli.

No cóż, dociera do mnie, że ja naprawdę zostałem sam.


gcPGikM.jpg


Modlić się, płakać, jechać dalej, zawracać ? A może zaszyć się u miejscowych, zobaczyć jak żyją ? A może pojechać własną droga, nikogo nie szukać, własnym tempem, z własnymi marzeniami...


Sam nie wiem, naprawdę nie wiem co robić...

Przecieram brudny reflektor, bo zaraz będzie ciemno, spod siatki wyciągam butelkę, robię łyka, w usta wciskam jakiś cukierek, wsiadam na motocykl i....


cdn. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieram brudny reflektor, bo zaraz będzie ciemno, spod siatki wyciągam butelkę, robię łyka, w usta wciskam jakiś cukierek, wsiadam na motocykl - ruszam.

Dojeżdżam do skrzyżowania, po raz ostatni szukam śladów, po raz ostatni sprawdzam zasięg. Niema ani jednego, ani drugiego. Trudno...

Czas płynie a ja nadal stoję sobie na rozstaju dróg wpatrując się w horyzont. Wiatr coraz mocniej powiewa. Czuć chłód zbliżającej się nocy, drżę, sam nie wiem czy z zimna, czy ze strachu, z obawy...

Nieznane!

Nawigacja w prawo pokazuje jakieś pole mionowe... aż takiej przygody to ja nie szukam. Dzięki! Skręcam w lewo nie zastanawiając się zbytnio w jakim kierunku jadę, dokąd zaprowadzi mnie ta droga. Paliwo jest, woda jest, przespać się też będzie gdzie w razie czego. Jedzenie... a któż by się tym przejmował. Mam kilka batoników na dnie taknbaga, co prawda ostro sponiewierane ciężarem lustrzanki ale do zjedzenia nadają się świetnie.

Jadę!

Jadę... ale chyba w złym kierunku bo napotkani ludzie tylko rozkładają pytająco ręce: ale dokąd, ale po co ?


- Po przygodę - odpowiadam sobie w milczeniu i z uśmiechem na ustach ale niepokojem w sercu ruszam dalej.

Im dalej w głąb, tym wyżej, tym rozważniej. Z jednej strony radość, z drugiej obawa. Skończyły się uślizgi, zamiatanie ogonem. Teraz liczy się jedno - dojechać bezpiecznie do celu. Cel... czym on właściwie jest w obecnej sytuacji. Tego nie wiem, ale bardzo chcę się dowiedzieć, chcę tam dojechać, po prostu - do celu. Wieczorem, a może rano, a może dopiero po południu.... ale się dowiem, dojadę.

Co chwilę, zniszczona przez wylane górskie strumyki, droga, zmienia swój kształt. Raz łatwa, szutrowa, by po chwili zmienić się w koryto rzeki pokrytej większymi lub mniejszymi kamieniami, czasem piaskiem. Na szczęście wszystko jest do przejechania. Mimo, że czuję się na siłach, niesiony falą adrenaliny, przed każda taką przeszkodą zsiadam z motocykla i idę - sprawdzam, co jest za najbliższym zakrętem, co za kolejnym wzniesieniem, co jest na drugim, dalekim brzegu rzeki. Nie chcę się niepotrzebnie ładować w kłopoty. Łatwiej wrócić pieszo niż motocyklem. Cały czas pamiętam, że jadę bez apteczki, kompresora i w razie wtopy będzie lipa ;(


- Twardym trza być , nie miętkim - powtarzając te słowa brnę dalej, i dalej , i dalej. I tylko zielone, migające co chwilę światełko Spota przypomina mi, że mam jeszcze furtkę, byle by dać radę wcisnąć przycisk S.O.S.


bzG6q88.jpg


RHnKGUM.jpg


fkcxgCz.jpg


4W3NyLF.jpg


YmYyxUb.jpg


wCPP62X.jpg


tfomCj6.jpg


gy3oZHz.jpg


Sz6SrLV.jpg


hDIxaVP.jpg


Nf6LLlI.jpg


Co chwilę odmawiam sobie wjechania w kolejne koryto rzeki by nim podążać na wschód, tam gdzie prowadzi właściwa "droga". Czasem trza jednak byś i miękkim... czasem trzeba z głową podejść do pewnych spraw, ocenić na co warto się porwać, a nad czym tylko pokłonić się i odjechać w bezpiecznym dla siebie kierunku. W tych momentach przeklinam kolegów, bo razem - porwalibyśmy się na te "drogi", na 100%! W końcu w grupie jest siła, w grupie jest moc!


To trzeźwe spojrzenie doprowadza mnie tego wieczora znów do Tafraoute.

Za mną krótka godzinna (jak by były te dłuższe i krótsze...przecież są równe, a jednak...) euforia, burzy myśli, piorunów doznań, huraganów przeżyć. Spokojnie mógłbym nimi obdzielić nie jedną ze swoich dotychczasowych wypraw. Zwłaszcza tych wczesnych, asfaltowych. Tysiące myśli, setki kadrów zapamiętanych w głowie, dziesiątki utrwalone na "kliszy" i tylko kilka spotkanych osób. Pustka. Ja i EnJoy. EnJou i ja.


Jeszcze tylko kilka minut błąkam się wśród skał, kamieni wmawiając sobie, że mam dziś ochotę spać w dziczy, podczas gdy tak naprawdę... ja chcę do ludzi!


iv6lzOj.jpg


Ndp3naG.jpg


gQTpcy6.jpg


Chwilę potem znajduję uliczkę z kempingami, pierwszy zamknięty, drugi na szczęście otwarty.

Wykupuję miejsce pod namiot. To nic, że nie ma ciepłej wody, to nic, że będę tu zupełnie sam.

Około północy brama kempingu zatrzaskuje się. Właściciel mówi, że będzie około 7 rano.

Usypiam.


JKQ9wuc.jpg


LeIN7KR.jpg


Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień, kolejne przeżycia, kolejne kilometry.

Mógłbym tak pisać o samotności, o marzeniach, o nieokreślonych przestrzeniach, skrótach, ryzyku, wspaniałych widokach. Mógłbym pisać o tym co mi w duszy gra, o drodze która się nie kończy i o tej która się skończyła... O bezdrożach, o niebie, o ziemi, skale, wietrze czy słońcu. Ale czy jest sens ? I tak nie poczujecie wiatru na twarzy, ciepła czy zapachu rozgrzanej ziemi. Ten dzień wolę Wam po prostu pokazać, a przynajmniej pół dnia, do momentu kiedy skończyła mi się droga...

Dlaczego?

Nic szczególnego owego dnia się nie wydarzyło, ot taka nostalgiczna przejażdżka z burzą myśli w głowie - nie chciałbym Was zanudzić, zniechęcić do czytania dalszej części - tam coś się działo ;)

Zapraszam.

Start w Tafraoute.

Meta.... a to się jeszcze okaże.


2yFX5hm.jpg


1YiuFOj.jpg


2rolxqV.jpg


WN3ZwmZ.jpg


mPTtkto.jpg


bLlXlrP.jpg


pzQQm7X.jpg


kCoi5RO.jpg


1v3gpPw.jpg


1UYnRrV.jpg


uMWEFf2.jpg


zjhMW2V.jpg


p0iyYf7.jpg


dEz74EH.jpg


0b7ZVU9.jpg


pCfpk0R.jpg


1IjJ0M7.jpg


CYSVoRN.jpg


CHcyp6S.jpg


jwhSez2.jpg


EZxfEPD.jpg


iKmWdbh.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa podzielona na 3. Tego w planach nie było ;)

Kontakt z chłopakami z mojej grupki mam przez Jacka, który chyba jako jedyny ma coś na koncie w telefonie. Dzwoni do mnie, przekazuje wieści chłopakom dalej. Mają gdzieś na mnie czekać. Oby.


pG8c5EZ.jpg


Wyjeżdżam ze swojego skrótu na krajowa drogę, zaczyna się świetna nawierzchnia, kończą się za to wspaniałe widoki.

Żar leje się z nieba. Wolę jednak to niż deszcz.

85km/h, 5ty bieg i wsłuchuję się w bardzo wyraźny szum opon.

Czas ucieka. Trochę zaczynam się stresować tym, że ktoś na mnie czeka. Przyspieszam.


6eUOSPM.jpg


Do Taty dojeżdżam na resztkach paliwa. Kupuję też doładowanie i mam już kontakt z chłopakami.

Konkretnie z Darkiem bo Dominikowi chyba karta sim się popsuła. Ogólnie z tymi telefonami w Maroku to jakoś tak dziwnie. Niby tanio, ładujesz za 10-15zł, dostajesz SMSa ile to tam za free dostajesz w zamian, ile to w promocji. 100MB, 100 SMSów, 1,5h rozmów, Facebook za darmo i mimo, że korzystasz tylko z połączeń w tej samej sieci, po 3 dniach nie masz już nic... Lipa.


Nie zatrzymuję się nawet na chwilę, w końcu po 70km takiej jazdy , w połowie ostatniego odcinka robię mikro przystanek - 3 zdjęcia, łyk wody i jazda dalej.


Davr1Zu.jpg


tibGU6R.jpg


N12ką dojeżdżam do Foum Zguid, tu czekają na mnie chłopaki i ...dziewczyna ;)

Od jakiegoś czasu miałem kontakt z Piotrem, który ze swoją druga połówką wybrali się w trip po Maroku - Burgmanem! I nie tak jak my cieniasy, na przyczepce. Dojechali na kołach i na kołach zamierzali wrócić. Tyle, że oni mieli czas... aż przemilczę ile!


Cieszę się na to spotkanie.

Wjeżdżam do miasteczka, mijam bar w którym siedzą, pozdrawiam ręką i zgodnie z umową lecę zatankować - by nie opóźniać startu.

Naklejeczka i wracam do nich.


iTGhOBj.jpg


Szybkie przywitanie, szybki plan i ustalamy, że nie ma co dziś dalej jechać, bo dalej wszystko zalane, drogi pozamykane.

No przecież na darmo tyle nie czekali by się poznać i pożegnać od razu!

Hmmm.... chyba wiem co mają na myśli ;)

Człowiek nie wielbłąd.


NgDd1zj.jpg


Jedziemy więc na kemping. Postanawiamy zanocować na tym najbardziej oddalonym od centrum. Jest najtańszy :D i co dla nas ważne usytuowany tuż obok drogi, którą jutro mamy zamiar opuścić Foum Zguid.


Nim stanęły namioty nam już huczało w głowach. W końcu spotkaliśmy się z zacną ekipą!

Po dłuższej rozmowie przy kieliszkach okazuje się, że Piotr to bardzo barwna postać, ma za sobą kilka ciekawych wypraw skuterowych (głównie 50ccm) i mnóstwo planów.

Dla ciekawych:



No cóż... a dalsza część wieczora to w wielkim skrócie.... kilka kółek lokalną maszyną, mała awaria, poszukiwanie alkoholu, burza piaskowa, deszcz, chłód... ciemność.

I nieostre zdjęcia ;)


TkvexjI.jpg


DreYdwE.jpg


UdrEZWb.jpg


DUid9LS.jpg


To był zdecydowanie udany dzień.

cdn.


342zDSj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że wczoraj położyliśmy się dość późno to wstajemy o normalnej porze.

Czyli jest 9 :D

W końcu to wakacje!


Szybko przyrządzamy śniadanie, prysznic, zbieramy pranie.

Kawa, foty.... te jak widać jeszcze nieostre, zresztą podobnie jak my ;)


y7Zf8z6.jpg


Powoli jednak wraca wszystko do normy.


lBnZ6hH.jpg


Zaczynamy się zbierać. Nim my zaczęliśmy - Paweł z Agnieszką byli już gotowi do drogi...


XoMLsQq.jpg


Jakieś 30 minut potem ruszamy i my. A może 60minut później... Ważne, że już było ciepło ;)

Za 800m szlaban.


JaeAZ7C.jpg


Narada. Trzeba pokazać gdzie i którędy chcemy jechać - od tego zależy czy nas puszczą czy... trzeba będzie objechać szlaban szeroki łukiem.

Decyzja jest jedna - nie ma przejazdu. Za 60km jest przeszkoda nie do przejechania. Puścili już kilka załóg i wszystkie wróciły. Terenówki, motocykle, quady - wszystko wróciło.


- A z Polski ktoś próbował ? - pytamy

- No nie.

- A kiedy te załogi wracały ?

- Wczoraj, a w nocy przecież padało - przekonują nas nadal by sobie darować


Strach i niepewność w oczach chłopaków.

No dobra... nie będę ściemniał . Daro - stary endurowiec - prawie usnął ;)


b0ThYxV.jpg


Do przekonania został tylko Dominik więc mu wmawiam, że no kto ma dać radę jak nie my ? No przecież musimy szlak przetrzeć reszcie, bo do wiosny nikogo już nie puszczą.

Ekipa sterująca pracą szlabanu jednak się ugina.


nq4jhJP.jpg


Ruszamy!

Oczywiście zdajecie sobie sprawę, że dzisiejszy odcinek doleci tylko do 60go kilometra... ? ;)

Jedziemy!

Daleko nie ujeżdżamy.

Jest cień, są nerwy.... jest papierosek na rozluźnienie ;)


BFYHvrh.jpg


Upewniamy się, że mamy wodę, paliwo, coś na ząb, że baterie w GPS Spot działają - w końcu możemy tam zostać na "kilka" dni.


j4kWSmK.jpg


rXshbKD.jpg


TMeZCZb.jpg


Podnieceni przygodą, jaka niewątpliwie gdzieś tam na nas czeka, tniemy ile tylko dają radę zawieszenia naszych motocykli, na ile tylko pozwala nasza fantazja... czyli tak jakoś 70-90km/h :D


2NQLAvL.jpg


prhw7vU.jpg


z2n7Ge1.jpg


O zdjęciach czy materiale video nikt nie myśli stąd i relacja uboga w obrazki.

A szkoda! Bo trasa naprawdę urocza!


4CwWjoB.jpg


MWXekcK.jpg


6jwbTBN.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej:


NiRxkJy.jpg


KKrprcW.jpg



Dojeżdżamy do 60go kilometra.

Jest przeszkoda. Kamieniste dno koryta okresowej rzeki, szerokie na 50-70m. Wszystko ok, tylko, że przeszkodą miała być własnie woda, a tu jej po prostu brak. No nic. I tak nie wygląda to ciekawie - lepiej w tym korycie się nie zatrzymać, o upadku aż strach pomyśleć.

Czekamy kilka chwil bo brak Dominika.

- Pewnie został u kolesia na herbatce - oznajmiam, bowiem chwilę przed owym korytem rzeki był dom, gdzie rodzinka zapraszała nas na herbatę.


Ustalamy, że jako, jako ten zdrowy (czyt. nie połamany) ale mniej "jeżdżący" w terenie ruszę pierwszy i po prostu na drugim brzegu dam znać czy mają jechać tędy czy szukać innej drogi. Z dusza na ramieniu przejeżdżam ów odcinek ale macham rękoma (za daleko by krzyczeć) by jednak odpuścili ten odcinek drogi, poszukali łatwiejszego - nie ma co ryzykować. Ja zostaję Darek wraca szukać Dominika. Woda, fotki, batonik.


NJKl5NS.jpg


LEq0MDh.jpg


X0ikFOK.jpg


NHRqj0i.jpg


Zabawa nawigacją. Nosz... mija ponad 15minut.

Wqrwienie me sięga zenitu. Ale na spokojnie, jeszcze poczekam. No przeciez jak by się coś złego działo to by przyjechali, przynajmniej jeden. Pewnie by zadzwonili. Na pewno tyle czasu zajmuje im szukanie łatwiejszej drogi. na 100% !

Dla rozluźnienia focę okolicę :


zlsMBud.jpg


iPZkFl6.jpg


Nie wiem , pewnie gdzieś po 25 minutach jednak nie wytrzymuję! Wracam i ja. Tyle, że jestem sam i na pewno nie zaryzykuję powrotu tą samą ścieżką pamiętając ile strachu najadłem się jadąc w obecnym kierunku. O nie nie nie! Nie ma mowy!

Lawiruję troszkę pomiędzy kamieniami, w dole rzeki i znajduję w końcu łatwiejszy przejazd. Dojeżdżam do domu na skraju niczego a tam w najlepsze, w cieniu, przy herbatce chłopaki sobie leżą.... biesiada pełna gębą! Myślałem, że ich powystrzelam!

To ja na słońcu, w 38*C.... ręce opadły.


Okazało się, że w Tenerce padł akumulator i mógłbym sobie tam, za rzeką, nawet namiot rozbić a nie przyjechali by. No bo przecież ja muszę pchnąć ją ;)

Pchamy. Zapala. Za 3cim razem ale zapala.

- Będzie dobrze, będzie dobrze - myślę jednocześnie poganiam chłopaków bo droga przed nami długa a już mocne popołudnie mamy, w dodatku czeka na nas ten nieszczęsny 60ty kilometr do przejechania...


cdn.


W818PHF.jpg


W5uavDe.jpg


Xet9rB7.jpg


Jak widać zasięg był ;)

dnOsnRt.jpg


is8a9dI.jpg


qFQYVXD.jpg


U2LaYhC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjaśnieniu sobie tego, co nam leży na sercach, ruszyliśmy dalej ;)

A dalej było ciężko.

Upał i znużenie, zmęczenie i... upał:


kXT0v0Q.jpg


0XBY7Mx.jpg


Przed nami było też sporo kluczenia po pustyni, między rozlaną wodą aż w końcu wjechaliśmy w taki powierzchniowo wyschnięty odcinek. Ta przeszkoda zatrzymała nas na dłużej, sporo dłużej. Przednie koła w obydwu Tenerkach zakleiły się i zakończyło się to glebami oraz niemożliwością wyjechania o własnych siłach. Choć... Dominikowi się udało - miał najbliżej do końca tego błotka - nie poszedł środkiem ;)

EnJoy przeszedł po tym bez zająknięcia!

Zobaczywszy , że koledzy nie dają rady pojechałem sobie na herbatkę i poleżeć w cieniu ;)

Żart.

Wróciłem i po 30-40 minutach walki uzupełnialiśmy już zapas wody w organizmach, stojąc na brzegu tego czegoś. Był pot ale i kupa fajnej zespołowej zabawy, czyli to co mali chłopcy lubią najbardziej. Woda, piasek i zabawki ;)

Ja z Darkiem byliśmy tak zaaferowani zabawa, że nie mamy zdjęcia, te poniżej pochodzą ze zbiorów Dominika - tez miał czas tylko na dwa pstryki, a szkoda!


D6xvBYi.jpg


2Hzgkhx.jpg



Czas leciał a kolejne przeszkody czekały.

Tu rzeka z kamienistym dnem, głęboka tak pod kolana - nic nie widać i efektem gleba pierwszego. reszta już się asekurowała więc się udało. Gleby były potem, tuż za rzeką ;)


8feujY7.jpg


VIb2EnL.jpg


OTgbaep.jpg


an6Gd7L.jpg


WTVBGWd.jpg


dxhcna0.jpg


fk7zdS9.jpg


YwMKLdd.jpg


4OCb58k.jpg


rSLJ7Yy.jpg


yYBiu4l.jpg


HOyYiri.jpg


6Uptp7B.jpg


BImvVoa.jpg


Kolejna przeszkoda to piaski pustyni i zbliżająca się noc.

Głosowanie na nocleg pod wydma skończyło się wynikiem 2:1 dla oddalonego campingu i tym sposobem lądujemy na półwyspie....

Zalani z 3 stron wodą rozbijamy swoje namioty na miękkim piaseczku cały czas monitorując poziom wody, w obawie przed zalaniem ( w oddali, w górach burza!!).


Nasz los podzieliła grupka Hiszpanów na lekkich maszynach. Byli na lekko.

Dominik nawet wyszedł z inicjatywą zamiany namiotu na butelkę whiskacza ale nie wyszło... ;(

Jacyś tacy dziwni byli, wystraszeni. A my żyliśmy swoją przygodą!


Tymczasem o poranku stan wody...

Qa5LQuf.jpg


cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkiej nocy (stres, że nas zaleje) budzimy się jednak w zajebistych nastrojach.

Namiot, motocykl, niepewność, "turystyczna" na śniadanie a dookoła przestrzeń - tak wg nas smakuje przygoda.

Pójście "za pobliską górkę piachu" cieszy zupełnie jak by się siadało gdzieś na biegunie na podgrzewaną deskę. Aj... co ja tu będę opowiadał.

Jest nam tak błogo, że aż nie chce się jechać dalej.

Marudzimy. Nawet nie gadamy ze sobą. Każdy zajęty swoimi myślami podziwia otaczającą nas przestrzeń. Chwilo - TRWAJ!


9vp8c0g.jpg


hjXYlxv.jpg


K3FSyjV.jpg


W końcu ruszamy. Wizytę w Mhamid odpuszczamy, trzeba gonić pozostałą część ekipy.

Do asfaltu dojeżdżamy na przełaj. Cel: woda, paliwo, jakiś prowiant i znów zjechać jak najdalej od cywilizacji.

jako, że mam najmniejszy zbiornik, zabieram jeszcze 2.25L benzyny w butelkę po Coli. Zawsze to 50km mniej pchania ;)

Kierunek Merzouga!


dFwlICN.jpg


JY3IBW2.jpg


kDlL5iC.jpg



Robimy zakupy i próbujemy ruszyć dalej. Drogi zalane ;(

Kluczymy po miasteczku.


Fum25Nf.jpg


oNh1WMo.jpg


YTC9iEZ.jpg



Kilka km dziwnymi dróżkami, potem chwila asfaltu i zjeżdżamy w boczną drogę.

Szlaban, checkpoint, kontrola paszportów, pytania, odpowiedzi, zdjęcia...

Jazda!


hqVgyDy.jpg


Hn2FEMj.jpg


nvTrmNu.jpg


v0m4ozF.jpg


Nim dotrzemy do pustynnych odcinków musimy pokonać kilka takich "łańcuchów" górskich.

Droga do najprostszych nie należy, cieszy jednak, że jakaś w ogóle jest!


f3q4ayF.jpg


jTtOq2C.jpg


nIyB7Kv.jpg


9fLwmVA.jpg


9yOkP0j.jpg


jLdWlgW.jpg



W końcu mamy ten etap za sobą. Kolejna, pustynna część zaczyna się kolejnym checkpointem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...