Skocz do zawartości

Enduro/Cross na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 190 cm wzrostu i zastanawiam się nad zakupem crossa/enduro (wiem czym się różnią ) , pojemność bez znaczenia to ma to być tylko do zabawy w terenie  a na szosę mam już .Chodzi aby był duży bo z moim wzrostem śmiesznie wyglądam na małym crosiku 😂

Rocznik dowolny może być starszy 

Piszcie marki i modele 

Z góry dziękuję 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba siedziałeś na jakiejś zabawce typu chiński mini cross bo crossówki typu CR 125 mają siedzenie na wysokości 95 - 96 cm gdzie dla porównania bydlaki typu Africa Twin czy DR800 mają na wysokości 86 cm. Ja siedząc na takiej CR przy 180 cm wzrostu ledwo dotykałem podłoża czubkami stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak przedmowca napisal, wszystkie normalne cross/enduro sa wysokie z racji swojego przeznaczenia..  :) Ja mam 178 cm wzrostu i na LC4 siegam tylko paluszkami, a z kolei na Africe Twin juz wiecej, bo srodstopiem. Czym Ty latasz po czarnym, ze masz takie wyobrazenie o sprzetach do błota..?

Wejdz sobie do pierwszego lepszego dealera i przypasuj konia. Wg mnie nie powinienes wybierac Motocykla tylko i wylacznie do swojego wzrostu, chociaz owszem powinienes brac to pod uwage by nie czuc sie jakbys siedzial na Kocie :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , dowiedziałem się przed chwilą Że Cross do którego się przymierzałem był na kołach 18 16 i dla tego wydawał mi się mały ( w ogłoszeniu było 19 18 a nie wpadłem na to aby sprawdzić 😂, mój błąd )

Teraz pytanie jakie modele crossow mają koła przód 21 tył 19 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co żeś się tak uparł na kupowanie motocykla po rozmiarze kół... Każdy cross od 125 ccm wzwyż ma taki rozmiar kół. Enduraki podobnie. 

Zamiast skupiać się na kołach to lepiej skup się na tym czy dasz radę opanować w terenie czy na torze taką 125 2T co ma 40 KM przy niecałych 90 kg wagi. Nawet enduro typu DT 125 jeśli odblokowana to potrafi ładnie zaskoczyć amatora bo te 26 KM daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jonaszko napisał:

A co sądzicie o wr 125? Mam okazję taką kupić i spróbować się trochę pobawić w terenie. Nie mam dużego, wręcz prawie żadnego doświadczenia w tym temacie
 

Yamaha czy Husqvarna?

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 18:14, jonaszko napisał:

Yamaha
 

Pewnie o wersje R chodzi. Osobiscie nie jezdzilam, ale z tego co gdziestam sie poobijalo o uszy (chociaz bardziej o cwiartki wr-ki)to chyba w miare dobry sprzet, nie wiem o jakich latach rozmawiamy, ale jesli o tych dojrzalszych to w przypadku cwiartek i wiekszych to troche ciezko jest znalezc cos rozsadnego, gdyz bardzo dorzniete zostaly te sprzety swego czasu przez tzw. amatorow kwasnych jablek, nie koniecznie serwisujacych/dbajacych o sprzety nalezycie.

Edytowane przez Natalia Cattiva

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...