Skocz do zawartości

Potrzeba porada w sprawie skórzanego kombi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Noszę się z zamiarem kupna skórzanego kombi. Teraz jeżdżę w tekstyliach i może warto by było przeskoczyć na skórę. Początkowo chciałem kupić w przyszłym roku, ale dostałem dobrą ofertę na Berik.

 

I tu problem - jeśli promocja to jakieś ograniczenia. Rozmiar kurtki jest tylko jeden. Nigdy nie miałem na sobie skóry motocyklowej więc się nie spodziewałem takiej różnicy.

Kurtka okazała się bardzo dopasowana. Mogę oddychać, ale np machanie rękami w tył odpada :-)

Sądzę, że kurtka jest idealna, ale z bardzo bardzo małym marginesem, więc jak mi się przybierze to tragedia. Jak wypnę podpinkę to jest super. Bardzo wygodnie. z podpinką trochę gorzej. Ale może kurtka się trochę rozepcha / ułoży.
Co Wy na to ?? Macie pewnie doświadczenie ze skórą, więc jakieś doświadczenie i może coś doradzicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombi skórzane ma być b.mocno dopasowane, i ma dobrze leżeć jak siedzisz na motocyklu w pozycji do jazdy, a nie machasz rękami do tyłu :) Też miałem identyczne wątpliwości jak pierwszy raz mierzyłem kombi (myślałem, że się w ogóle w nie nie wcisnę), ale na szczęście trafiłem na obeznanego sprzedawcę, bo inaczej kupiłbym kombi co najmniej rozmiar za duże. Skoro bez podpinki jest Ci komfortowo (a nie mierzyłeś nigdy kombi, i nie wiesz jak powinien leżeć) upewniłbym się jeszcze, czy ten rozmiar nie jest dla Ciebie czasem za duży.

 

Natomiast sam rozmiar to jeszcze nie wszystko jeśli chodzi o dobre dopasowanie kombi (tak jak z kaskiem - nie każdy model pasuje na daną głowę).

Edytowane przez botar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Hej

 

Noszę się z zamiarem kupna skórzanego kombi. Teraz jeżdżę w tekstyliach i może warto by było przeskoczyć na skórę. Początkowo chciałem kupić w przyszłym roku, ale dostałem dobrą ofertę na Berik.

 

I tu problem - jeśli promocja to jakieś ograniczenia. Rozmiar kurtki jest tylko jeden. Nigdy nie miałem na sobie skóry motocyklowej więc się nie spodziewałem takiej różnicy.

Kurtka okazała się bardzo dopasowana. Mogę oddychać, ale np machanie rękami w tył odpada :-)

Sądzę, że kurtka jest idealna, ale z bardzo bardzo małym marginesem, więc jak mi się przybierze to tragedia. Jak wypnę podpinkę to jest super. Bardzo wygodnie. z podpinką trochę gorzej. Ale może kurtka się trochę rozepcha / ułoży.

Co Wy na to ?? Macie pewnie doświadczenie ze skórą, więc jakieś doświadczenie i może coś doradzicie.

 

No zawsze możesz schudnąć :huh: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest ok. Przez pewien czas będziesz czuł się jak robocop ale po czasie kurtka się rozepcha i będzie ok (aczkolwiek o machaniu rękami w tył zapomnij:) ). Przy okazji gratuluję dobrej zmiany. Nie wiem dlaczego niektórzy tutaj na formum tak zachwalają tekstylia. Gorszego shittu nigdy na sobie nie miałem. Nie ma to jak skóra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zawsze możesz schudnąć :huh: .

 

Oczywiście proces ten ciągle trwa :-) ale kurtka opięta jest w ramionach, barkach i klatce. W brzuchu jest w miarę OK :-P

 

Dzięki za porady.

 

Kurtka i spodnie zamówione. We wtorek mają już być :-)

 

Ciekaw jestem jak mi będzie się jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też niedawno kupiłem kurtkę skórzaną, rozmiar mało pocieszający, bo XS, gdy normalne ciuchy w 90% mam M. Jest opinająco, ale wygodnie. Zakup bardzo spontaniczny z powodu bardzo dobrej ceny i tego, że na żywo wyglądała dużo lepiej niż na fotkach.

Wymieniłem na lepsze ochraniacze, w tym dłuższy plecowy, nadal jest OK.

Tekstylną kurtkę nadal mam, jednak jest lepsza na zmiany pogody, bardziej uniwersalna. Moja skóra to na powyżej 15 st. raczej będzie, bo dużo pod nią nie upcham, a nie należę do zimnolubnych.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Ja też niedawno kupiłem kurtkę skórzaną, rozmiar mało pocieszający, bo XS, gdy normalne ciuchy w 90% mam M. Jest opinająco, ale wygodnie. Zakup bardzo spontaniczny z powodu bardzo dobrej ceny i tego, że na żywo wyglądała dużo lepiej niż na fotkach.

Wymieniłem na lepsze ochraniacze, w tym dłuższy plecowy, nadal jest OK.

Tekstylną kurtkę nadal mam, jednak jest lepsza na zmiany pogody, bardziej uniwersalna. Moja skóra to na powyżej 15 st. raczej będzie, bo dużo pod nią nie upcham, a nie należę do zimnolubnych.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

XS to strasznie mała , żona taki rozmiar nosi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem kombi. Mój akurat w rozmiarze 56/58

 

Jak założyłem w sklepie to dość obcisły. Spodnie przymierzałem 56 ale nie byłem w stanie się zapiąć. Podobnie z kurtką w mniejszym rozmiarze.

Tak obcisła, ale nie upijająca. Trochę dziwnie było na początku, ale przejechaniu 200km jakoś się naddała i jest super wygodnie.

Dzisiaj za gorąco nie było (koło 14 stopni). Pod kombi miałem coś w rodzaju bielizny i jedyne gdzie było mi zimno to w szyję, ale już znalazłem fajny kołnierz.

Bardzo wygodne, fajnie wygląda.

U mnie też spontan, bo w planach skóra była w przyszłym roku, ale dostałem prawie 1300zl rabatu, więc się skusiłem.

Jak narazie nie żałuję.

Zobaczymy po większych przebiegach

 

 

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...