Skocz do zawartości

Honda CM 125 (1984) nie odpala


indyjanerka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moją Hondą, może ktoś coś doradzi. Kupiłam używany motocykl jakiś miesiąc temu. Do tego czasu było trochę kłopotów z wyjeżdżaniem pod górę z garażu, poza tym czasami gasł na wolnych obrotach, zwłaszcza przy ruszaniu (wyczyściłam dyszę i trochę się poprawiło, ale to chyba nie jest główna przyczyna). Dzisiaj kombinowałam z iglicą; podniesienie jej niewiele dało, ale odwrotny manewr już tak, palił i jeździł jak dziki kuc :laugh: Niestety, po kilku godzinach nie mogłam go odpalić, nawet na ssaniu, po jakichś 10 minutach dałam sobie spokój. Przy próbach czasami coś syczało przy akumulatorze. Dodam, że akumulator podobno jest prawie nowy. Ktoś miał podobnie?

 

,,Wszystko, co widzę, do mnie należy, cała Ziemia, jeśli chcesz wiedzieć. I to mnie raduje."(Włóczykij)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie męcz akumulatora takim odpalaniem, jak syczało to mógł się "zagotować" od nagłego, dużego poboru prądu - trochę pecha, płyty się pogną, zrobi się zwarcie i aku do wywalenia. Zawsze można wrzucić dwójkę czy trójkę i na pych, mi tak zawsze odpali, nawet jak po dłuższym postoju z rozrusznika nie ma zamiaru :).

 

Problemów może być wiele, od elektryki, po zasilanie w paliwo itp. itd.

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew! Wczoraj sprawdziłam świece i rzeczywiście był zalane. Zastanawiam się, czy to przez moje nieumiejętne odpalanie (jestem zielona), czy może na przykład zawór w gaźniku jest nieszczelny. Dodatkowo z jedną świecą było coś nie tak, bo jak wyjęłam ją i odpaliłam, to iskra leciała jakoś bokiem :blink:, pewnie uszkodzona izolacja, czy coś takiego. Mam wrażenie, że przez to mógł palić tylko na jednym cylindrze. Po wymianie świecy jest w porządku, jeśli odmówi współpracy, będę drążyć dalej.

Pozdrawiam :)

,,Wszystko, co widzę, do mnie należy, cała Ziemia, jeśli chcesz wiedzieć. I to mnie raduje."(Włóczykij)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...