Skocz do zawartości

Zmiana przepisów kat. B kontra kat. A, 125ccm co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Masz 30chę to daj se luzu ze 125,zapisz się na Akat.jeśli czujesz,że to jest to,wiem co piszę,ja zdawałem mając 36roków i jedyne czego żałuję to tego,że wcześniej nie zrobiłem uprawnień bo mając teraz 37 na karku to powinienem moim gsxfem każdy winkiel szlifować kolanem a nie uczyć się jak zawrócić na skrzyżowaniu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam swoją przygodę ze 125ccm3. Mam pytanie, otóż jestem zainteresowany kupnem nowej Hondy Cb125f ale w grę wchodzi w podobnej cenie używana Honda Varadero XL 125. Pytanie czy wybrać nową hondę CB czy jednak starszy model?

Ja kupilem nowa CB125F i kilka razy juz jezdzilem i jestem zadowolony. Na moj brak czasu i sporadyczne jazdy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest też kwestia tego czy kupujesz moto do jazdy czy na pokaz, ja bym ci radził kupić używkę przy czym zrób sobie jazdę próbną zanim kupisz ;)

Nie wiem, czy 125-tki moga byc "na pokaz". Normalnie z uzywanych wyglada tylko kilka modeli, w tym m.in. Shadow czy Varadero. Z nowych natomiast wg mnie tez jest jedynie kilka, w tym m.in. KTM Duke, Yamaha MT 125, czy tez Hyusongi. Reszta jest raczej zabawkowa.

 

Potem mamy cala mase chinczykow, ale ja sie z nich wyleczylem po przygodzie z Rometem Zetka.

 

W zaleznosci od budzetu oczywiscie to ja polecilbym:

- z uzywanych - Honde Shadow i Varadero, lub tez ewentualnie Honde CBF125 i Yamahe YBR 125,

- z nowych - Honde CB125F, Honde CBF125 i Yamahe YBR 125.

 

Oczywiscie wiekszosc odpowie, ze to bez sensu, poniewaz 125 to za malo moc i rob prawko, ale dla takiej osoby jak, ktora nie chce prawka i chce 125 w/w motocykle na bazie literatury forumowej, rozmow z uzytkownikami i doswiadczen wlasnych sa najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy 125-tki moga byc "na pokaz". Normalnie z uzywanych wyglada tylko kilka modeli, w tym m.in. Shadow czy Varadero. Z nowych natomiast wg mnie tez jest jedynie kilka, w tym m.in. KTM Duke, Yamaha MT 125, czy tez Hyusongi. Reszta jest raczej zabawkowa.

 

Potem mamy cala mase chinczykow, ale ja sie z nich wyleczylem po przygodzie z Rometem Zetka.

 

W zaleznosci od budzetu oczywiscie to ja polecilbym:

- z uzywanych - Honde Shadow i Varadero, lub tez ewentualnie Honde CBF125 i Yamahe YBR 125,

- z nowych - Honde CB125F, Honde CBF125 i Yamahe YBR 125.

 

Oczywiscie wiekszosc odpowie, ze to bez sensu, poniewaz 125 to za malo moc i rob prawko, ale dla takiej osoby jak, ktora nie chce prawka i chce 125 w/w motocykle na bazie literatury forumowej, rozmow z uzytkownikami i doswiadczen wlasnych sa najlepsze.

Za chwile zabraknie Ci mocy i nie chodzi o szybkie latanie tylko o dłuższe trasy .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile zabraknie Ci mocy i nie chodzi o szybkie latanie tylko o dłuższe trasy .

Pewnie tak, plan mam taki, ze 2-3 lata posmigam na 125, a potem cos wiekszego, np.:

 

http://www.honda.pl/motorcycles/range/street/cb1100-2013/overview.html

 

http://www.honda.pl/motorcycles/range/street/cb500f-2013/overview.html

 

http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/sport-heritage/sr400.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazję można zrobić - na upartego nawet do sklepu na róg możesz jechać :D. Ja odkąd dopadłem Suzę, dupy raczej na nogach nie ruszam :P

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mi 125 wystarczyła na 5 mc. Kupiłem w polowie zeszłego października a pod koniec marca rozpocząłem kurs na A. Tydzień temu odebrałem prawko i kluczyki do nowego motonga.

Duze znaczenie miało to, że do roboty muszę dojechać po krajowej 17 i na 125 było to dosyć traumatyczne przeżycie.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedługo mam egzamin, moja mała na pewno pójdzie w odstawkę, ale zostaje ze mną do końca - jej lub mojego :). Chciałbym widzieć na niej mojego syna uczącego się jeździć :).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze znaczenie miało to, że do roboty muszę dojechać po krajowej 17 i na 125 było to dosyć traumatyczne przeżycie.

Ten cytat powinien być przytaczany każdemu kto ma od 24 lat wzwyż i planuje 125. Chyba, ze skuter na miasto to jeszcze 125 da rade. Od zawsze powtarzam - masz lata to rob pelne A i jakas 500tke na początek lub cos do 80KM i bez problemu starczy na 2 - 3 sezony. Ja po 10 sezonach na motocyklach >100KM wróciłem do 48 konnego enduro i przez caly sezon geba mi się uśmiechała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...