Skocz do zawartości

Zmiana przepisów kat. B kontra kat. A, 125ccm co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zmieniły się trochę przepisy i na kategorii B można śmigać na 125tce. Zastanawiam się czy jako początek przygody będzie to dobre rozwiązanie czy jednak lepiej zrobić już tę kategorie A i kupić coś nieco mocniejszego?

Mam 25 lat i prawko na B już b. długo także łapię się w obu przypadkach. Zawsze marzyłem o motorze i z zazdrością patrzę na ulicach na te piękne maszyny. Teraz postanowiłem, że koniec wymówek i zwlekania. Zacznę odkładać kasę i w przyszłym roku jak tylko warunki przyrody na to pozwolą będę działać.

Mam nadzieje, że jako doświadczeni, już z początkami za sobą coś mi paradzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez radzilbym zaczac od 125 - ki. Wbrew pozorom nauczysz sie lepiej techniki jazdy i pokonywania zakretow. Nie patrz na to co beda mowili czy mysleli koledzy z otoczenia.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą 125 można już kupić za 5 tysięcy, do tego masz wybór w każdej kategorii motocykli od chopperów przez supermoto/enduro do sportowych i turystycznych.

Do tego części są w śmiesznych pieniądzach (np klocki, zestawy napędowe, opony) ubezpieczenie za grosze a na stacji paliw nie jest się częstym gościem.

 

Jeżeli jednak uznasz ze to nie dla Ciebie to sprzedasz bez strat lub nawet z zyskiem. A jak się spodoba to masz dobry start na większe maszyny.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za szybkie i pomocne odpowiedzi. Widać, że są tu osoby na poziomie.

Co do tematu. Jedyne co mnie powstrzymywało przed zdecydowaniem się na 125tke to po 1 opinie części kolegów mówiących, że szybko mi sie znudzi i będę chciał coś większego. Po 2 nie wiem czy znajdę jakiś ciekawy model w tej pojemności nie przypominający skuterowej zabawki i 'pierdzący'. Problemem jest też mój wzrost, 2 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 ccm w enduro jest kilka. Poza tym z tą kozą to trochę przesada. Ja również uważam, ze początek swojej drogi zacznij od 125...a enduro 125 w dwutakcie sponiewiera Cię wystarczająco.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy enduro będę mógł traktować jako motor na co dzień do miasta?

O kasie jeszcze nie myślałem, początkowo stawiałem do 5 klocków ale nie wiem czy starczy. Powiem tak, chce kupić coś z czego będę zadowolony nie będę żydził a potem klął pod nosem. Niestety jeszcze dojdą wydatki ubioru, rejestracji, przeglądu. Ale trzeba się z tym liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup 125 i zobacz czy to faktycznie dla ciebie. Jak Ci się spodoba to zrobisz prawko, a jak stwierdzisz, że się nie nadajesz to przynajmniej nie wtopisz niepotrzebnie kasy i czasu.

Dokładnie. Gdybym nie miał prawka A to kupiłbym 125 i spokojnie pokręcił tym z 2 sezony. Jak się znudzi to mniejsza strata finansowa, jak nie - praktyki nic nie zastąpi, będziesz miał dobry podkład pod przesiadkę na większy.

 

Dlatego myślałem może o jakimś enduro lub szosowy/turystyk ale ja jestem zielony w temacie i nie wiem czy coś się znajdzie.

https://www.google.com/search?q=varadero+125&client=firefox-a&hs=dVM&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=0jL_U_OrB4zLgwSKxYLYCw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1366&bih=615

Może być wart uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...