Skocz do zawartości

Brak umowy kupna- sprzedaży poprzedniego właściciela


robcio14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum.

 

Mam pewne problemy z przerejestrowaniem zakupionego motocykla.

 

Zakupiłem 2 miesiące temu motocykl, miał on wcześniej jednego właściciela

w Niemczech, później został sprowadzony do polski (dokładnie do Kielc) gdzie miał

właściciela, który go przerejestrował na siebie a po kilku latach sprzedał

do Krakowa, następnie motocykl trafił do mnie.

Sprawa wygląda tak, że poprzedni właściciel (pan z Krakowa) nie przerejestrował tego

pojazdu na siebie (tłumacząc, że postanowił go sprzedać i nie było potrzeby przerejestrowania).

Więc w tym momencie w dowodzie figuruje nazwisko pierwszego właściciela w Polsce- pana z Kielc.

 

Motocykl postanowiłem jednak kupić. Kiedy już było wszystko wiadomo, spisaliśmy umowy

i motocykl trafił do mnie. Pojechałem oczywiście najpierw do urzędu skarbowego

uiścić opłatę skarbową, następnie udałem się do wydziału komunikacji.

Tutaj rozpoczynają się schody, ponieważ aby zarejestrować motocykl, który wcześniej nie był przerejestrowany potrzebne są wszystkie poprzednie umowy. Jako że byłem zafascynowany motocyklem podczas

kupna (wiadomo jak każdy :biggrin: ) , nie zauważyłem że brakuje jednej umowy (między panem z Kielc, a tym od którego kupuję).

 

Dzwoniłem do sprzedającego, aby wysłał mi tą umowę (powiedział, że ją ma).

Miał on ją wysłać dwa tygodnie temu, a ja jej wciąż nie otrzymałem.

Mam teraz problem, bo nie mam kontaktu z tym człowiekiem, i mam też wrażenie, że on celowo mnie unika.

 

Dodam, że mam od tej umowy dokument potwierdzający uiczczenie opłaty skarbowej,

więc powinna ona istnieć.

 

Moje pytanie brzmi, co mogę zrobić, jeżeli nie dostanę tej umowy w dalszym ciągu ?

 

Czy w skrajnym przypadku mogę ją napisać samemu ?

Wiem oczywiście co grozi za takie postępowanie.

 

Mam możliwość go odwiedzić osobiście, ale to trochę daleko ode mnie więc chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakieś

inne wyjście z tej sprawy.

Ale nie mam też pewności co do tego, że posiada on tą umowę.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez robcio14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w skrajnym przypadku mogę ją napisać samemu ?

Wiem oczywiście co grozi za takie postępowanie.

 

3 lata za fałszowanie dokumentów..? głupszych pomysłów nie masz?

co do braku umowy - zalecam lekturę poprzednich o tą kwestię zapytań. gdybym już się wpakował na taką minę, napisałbym poleconym do sprzedającego o uzupełnienie dokumentu, a w przypadku braku - wysłał mu odstąpienie od umowy z powodu wady prawnej. powinien wtedy poszukać, jeśli wcześniejszy kontakt go nie przekona

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria, druknij sobie elegancko umowę i tyle. Podpis załatw od wujka Zdzisia i jesteś wygrany, kolejnym razem nie pisz takich rzeczy na FM bo tu wszyscy są święci, przejdź na ciemną stronę internetu. W twoim przypadku o tyle jest dobrze, że nie musisz mieć autentycznego podpisu. Gorzej jest z rejestrowaniem motocykli z Francji, tam na dowodzie rejestracyjnym jest podpis właściciela ale nie takie rzeczy przechodziły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SilverX: takie rady to możesz głosić po kilku piwach w barze - ale nie tu na forum. Mam nadzieję, że jesteś świadom tego, że podżegasz w ten sposób do popełnienia przestępstwa. Pewnie odpowiedzialności za swoje rady nie bierzesz i w razie rypnięcia się sprawy nie pójdziesz odsiedzieć kary za kolegę.

 

Temat zamykam, bo wszystkie sensowne rady zostały już udzielone, a dalsza dyskusja w taki sposób jak wyżej nie przystoi na FM.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...