Skocz do zawartości

Kawasaki KZ 750 LTD


forrest2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów. Mam gorącą prośbę do znawców tematu. Ponieważ mam sentyment do japońskich klasyków postanowiłem sobie zakupić takie cudo do zimowego remontu. Przypadkowo trafiłem na Kawasaki KZ 750 LTD z 82 r. za dobrą cenę i jadę w tym tygodniu je oglądnąć. Z informacji telefonicznej wiem,że moto nie było jeżdżone od 5 lat kiedy to zanikła iskra i nie da się maszyny odpalić. Właściciel mówi, że to moduł zapłonowy jest do wymiany, który jest ogólnie dostępny. Poza tym Kawa jest w bardzo dobrym stanie i wizualnym (chromy bdb) i technicznym (tak utrzymuje właściciel). Mam prośbę. Poradźcie mi na co zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu aby nie dać się "wypuścić w maliny" i z którego modelu podpasować części do silnika (jeżeli w ogóle jest taka opcja)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy pisze dalej. Moto oglądnięte. Kawasaki KZ 750 LTD z 1981 roku. Stało od 7 lat w murowanym budynku gospodarczym. Centymetr kurzu.
Gorąca prośba: bardzo potrzebna serwisówka !!! Czy ma ktoś z Was taką serwisówkę w PDF-e lud namiar gdzie ją dostać ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mongor. Udało się znaleźć super link do serwisówek w temacie "serwisówki" post kolegi GrzegorzMarki. Duży wybór za free. Znalazłem serwisówkę i przy okazji dowiedziałem się, że motocykl którym się interesuje to Kawasaki LTD KZ 750 H-1. Nie miałem pojęcia, że jest kilka podtypów modeli Kawasaki LTD KZ 750 różniących się wyglądem. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Przypuszczam, że zapodam jeszcze kilka pytań w przyszłości jak zabiorę się ostro za remont moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek. Ta Kawa to rzędówka tj. R4 przypominająca wyglądem choppera. Strasznie dziwna ta maszynka (chopper na rzędówce :biggrin: ) - jedno wyklucza drugie, ale to właśnie jest w nim piękne. Maszyna wygląda nieźle i muszę ją wyremontować. Sprawdzę namiary od Ciebie i się odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest twin czy rzędowa czwórka? Na stronce http://kz400.createforumhosting.com/ masz masę info o kz a manuale np. http://www.classiccycles.org/1852/1894.html

 

 

Twin Kawasaki ma oznaczenie modelowe Z750B

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre stronki Bartku! Patrząc na schematy wynika, że skoro to Kawasaki jest z 1981 r. to będzie modelem LTD KZ 750 H-2. Nie mam pojęcia czym różni się H1 od H2 ale to jest właśnie piękne, że tę wiedze należy pozyskać. Muszę koniecznie zobaczyć dowód tej maszynki to rozwieję wszelkie wątpliwości co do podtypu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek. Ta Kawa to rzędówka tj. R4 przypominająca wyglądem choppera. Strasznie dziwna ta maszynka (chopper na rzędówce :biggrin: ) - jedno wyklucza drugie, ale to właśnie jest w nim piękne.

nic w tym dziwnego nie widzę

to była norma na przełomie lat 70-80tych

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...