Skocz do zawartości

wskaźnik temperatury idzie do góry, proszę o pomoc


dzianiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

te czujniki padają bez żadnych oznak, więc jak trup to trup

nie chce martwić albo podobne oznaki ze skokami temperatury daje UPG

w kymco z tym walczyłem, na zimnym szło ciśnienie w układ, dopiero po nagrzaniu się uszczelniał

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czujniki padają bez żadnych oznak, więc jak trup to trup

nie chce martwić albo podobne oznaki ze skokami temperatury daje UPG

w kymco z tym walczyłem, na zimnym szło ciśnienie w układ, dopiero po nagrzaniu się uszczelniał

ale gdyby była uszczelka pod głowicą to chyba byłyby jakieś inne objawy prawda? Poza tym jeżeli termostat działa prawidłowo i temperatura rzeczywiście dochodziłaby tak wysoko jak to pokazuje wskaźnik to wcześniej włączałby się wentylator prawda? tym bardziej że temperaturowy włącznik wentylatora jest nowy i rzeczywiście później załącza wentylator więc działa poprawnie.

 

 

Przed chwilą zagrzałem jeszcze motocykl i nie ma żadnych objawów uszkodzonej uszczelki, to znaczy silnik pracuje równo, wąż jest cały czas miękki, brak powietrza i oleju w płynie, brak płynu w oleju. Czy to można powiedzieć wyklucza uszczelkę?

Edytowane przez dzianiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to przycinający się termostat. Można to sprawdzić w sposób następujący: należy wymontować termostat i nagrzać silnik do temperatury pracy.

Jeżeli temperetura pozostanie w normalnym zakresie termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniłem termostat na nowy i niestety problem dalej występuję:( zastanawiam się teraz nad wymianą czujnika temperatury... Czy ja dobrze rozumuje, że jeżeli termostat działa poprawnie, włącznik temperaturowy wentylatora również (oba elementy wymieniłem na nowe) to jeżeli temperatura rzeczywiście szła by tak wysoko do góry to wentylator musiałby się załączać wcześniej i jedynym logicznym wytłumaczeniem tego jest fakt, że wskaźnik źle pokazuje temperaturę? czy są jakieś inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...