Skocz do zawartości

wskaźnik temperatury idzie do góry, proszę o pomoc


dzianiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam takie pytanie do kolegów. Posiadam Gold Winga z 1976r (GL1000) i po jego odpaleniu dzieją się dziwne rzeczy ze wskaźnikiem temperatury. Kiedy motocykl się nagrzeje (po ok 10 minutach) wskaźnik temperatury szybuje wysoko ponad czerwony zakres, aż do końca skali. Chłodnica jest ciepła, ale nie gorąca, wentylator się nawet nie załącza.Są momenty kiedy dosyć szybko temperatura opada na wskaźniku po czym po jakimś czasie szybko znowu szybuje do góry, aż poza skalę. I tak kilka razy. Kiedy pojeżdżę dłużej sytuacja się jakby stabilizuje. Wskaźnik temperatury nie wędruje już do końca a oscyluje w zakresie normalnej temperatury. Kiedy wędruje pod czerwone pole załącza się wentylator i opada. Tak więc z wędrującą szybko do góry wskazówką ponad czerwone pole, do końca skali mam problem tylko na początku jazdy i zastanawiam się w czym jest problem. Czy to czujnik temperatury wariuje a może problem w termostacie? Byłbym wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez dzianiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom płynu jest na pewno ok bo ostatnio wymieniałem włącznik temperaturowy wentylatora i uzupełniłem... a może układ się jakoś zapowietrzył?



Właśnie wróciłem z garażu, wywaliłem gaźniki żeby dostać się do czujnika, wykręciłem go i wyczyściłem. Sprawdziłem też połączenia przewodów i wszystko wyglądało ok. Po złożeniu niestety nie ma żadnej poprawy, dalej pierwsze zagrzanie wskazówka temperatury wędruje poza skalę. Jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Venom! tak sobie myślę czy przyczyna problemu nie jest to że jakiś czas temu zagotowałem płyn, nie włączył się wentylator bo włącznik temperaturowy nie zadziałał. Włącznik wymieniłem, ale być może od tej wysokiej temperatury czujnik temperatury oszalał i stąd takie rzeczy się dzieją. Może wysoka temperatura popsuć czujnik temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sprawdził ten włącznik temperaturowy, żeby po kolei rozkminiać tą układankę. Adam Słodowy - garnek, termometr, żaróweczka i dopiero wtedy będziesz wiedział czy on włącza i przy jakiej temperaturze bo z tymy czujnikamy to różnie bywa nawet z nowymi.

Styki w instalacji potraktowałbym kontaktem w sprayu.

Edytowane przez J.Pastor

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak sprawdził ten włącznik temperaturowy, żeby po kolei rozkminiać tą układankę. Adam Słodowy - garnek, termometr, żaróweczka i dopiero wtedy będziesz wiedział czy on włącza i przy jakiej temperaturze bo z tymy czujnikamy to różnie bywa nawet z nowymi.

Styki w instalacji potraktowałbym kontaktem w sprayu.

Włącznik temperaturowy wentylatora jest nowy, stary jest tylko czujnik temperatury. Nie wiem czy tak jest w każdym motocyklu, ale tutaj są 2 osobne czujniki, jeden co włącza wentylator a drugi do wskaźnika temperatury. Ten od wskaźnika temperatury to już chyba trudny do sprawdzenia będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz kabel od czujnika wskazówka pewnie opadnie, jesli dotkniesz do masy ma iść max do góry jesli tak będzie to uszkodzony jest czujnik i nie pomoże mu żadne czyszczenie.

przy nagrzanym motocyklu odłączyć? przy dotknięciu do masy, jeżeli pójdzie max do góry to jest popsuty? to co się powinno stać jeżeli jest dobry? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...