Skocz do zawartości

Honda cb 250E 1970


bikemarko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat to był przykładowy motocykl, podobny stoi w blaszanym garażu, odpalany, sprawdzony, jeżdżący, nie dymiący, ma uszkodzoną przednią lampę, tylną i chyba jak pamiętam lewe kierunki, i też cena w granicach 8000...

 

Ja kiedyś miałem CB 750 K-6 dlatego podchodzę do tego z sentymentem, a sprzedałem o ile mnie pamięć nie myli za 8500 zł...tylko, że to parę late temu było...

 

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prace nad cb rozpoczęte. Mam problem z odkręceniem śruby widocznej na zdjęciu, to samo jest z drugiej strony. Po prostu obie się kręcą razem z nakrętka. Oczywiście nie ma tam dojścia ponieważ nakrętka jest zgrzana kawałkiem błotnika - wszystko widać na zdjęciach. Jak to odkręcić???.

Pozdr....

Edytowane przez bikemarko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz zamiar zrobic z błotnikiem , da sie to wypolerowac na lustro ale do pierwszego deszczu , potem pryszcze wyjdą. Jeśli będziesz chromował to ja bym porzadnie te śrubę do błotnika przyspawał

Do chromowania miałbyś

- błotniki

- obudowe amora i spręzyny

- reflektor

-felgi

-kolanka

- pradopodobnie osłony lag (założe się że są na sztukalca zapackane minią) i podstawe tylnej lampy

- ramke wokół siedzenia

-jakieś dekle na silniku

 

No ze 3 koła optmistycznie patrząc :huh:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce sciągnąć błotnik bo ramę chce pomalować. Pewnie dałoby się bez odkręcania wypolerować. Na oryginał raczej nie będzie robiony, za dużo kasy.

Ktoś tutaj wspominał, że ma adres do dobrego mechanika co się zajmuje takimi motorami?. Na pewno brakuje mi tam paru części.

 

Jak się pozbywacie rdzy z baku?.

Edytowane przez bikemarko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Łodzi na bazarze były zwłoki takiej Hondy za 350 zł , tylny blotnik był w tz mint condition , nie wiem czy poszła duzo brakow bylo akle ogólnie była warta grzechu

 

 

Ja do czyszczenia zbiornika używam .... Kamieni ze sklepu ogrodniczego ..... Nie za ostrych i umytych w benzynie zawsze działa ;)

Edytowane przez Malykrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolegom za odpowiedz. Spróbuje czegoś wsypać do baku i począsnąć.

Zamiast fosolu mam dragon odrdzewiacz, skład praktycznie ten sam, jest tańszy, rdza schodzi, ale pozostawiony matowieje lakier.

Cif działa podobnie jak tempo :cool:

Spróbuje zrobić paste z cifu, tempo i dodac dragona i na gąbkę. O efektach poinformuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Szybkie pytanie. Czy silnik od hondy cb 250 k4 1973 rok bedzie pasował do mojej hondy cb 250e 1970 rok?, chodzi tez o boczne kapy pod siedzeniem?. W załączniku daje zdjęcia dawcy. Silnik podobno na chodzie, ile można dać za taki silnik?.

 

Pozdrawiam

post-78022-0-21386200-1412583174_thumb.jpg

post-78022-0-78112300-1412583187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik będzie pasować, co do boczków plastikowych nie wiem, może być w innym miejscu zaczep, ale chyba mają w tym samym znaczy na 2 bolce wciskane u góry i dziurkę w środku boczka a bolczyk do tej dziurki jako element spinający puszki filtra powietrza....

Podobnie miałem w CL 350 1970 rok...

Pozdr. J-999

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...