Skocz do zawartości

Komisy


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A znajomy mechanik jeździ takim i sobie chwali. I komu tu wierzyć? :)

 

Nie ma samochodu którzy polecą wszyscy ;)

 

Z doświadczenia mogę powiedzieć że jak naprawy są tanie i się w miarę rzadko psuje to się poleca.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX4 ma zmienna fazę rozrządu rządzi tym zawór pod poduszką silnika, miedzy innymi tam jest problem, po za tym dostań do tego np. przegub czy półoś. 2 cewko fajki+2 kable smażą się pod pokrywą rozrządu. Do tego elektryka typowo z fiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SX4 ma zmienna fazę rozrządu rządzi tym zawór pod poduszką silnika, miedzy innymi tam jest problem, po za tym dostań do tego np. przegub czy półoś. 2 cewko fajki+2 kable smażą się pod pokrywą rozrządu. Do tego elektryka typowo z fiata.

Panie premierze, to jak żyć? A właściwie czym jeździć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam się, ale jak prawie pół maski z przodu wykazuje dodatkową warstwę farby, to chyba było coś więcej niż kolizja.

Czesto maski samochodow w dolnej czesci, maja mnostwo odpryskow spowodowanych uderzeniami mikro kamyczkow z pod kol pojazdow poprzedzajacych. Takie zjawiska mozna zauwazyc juz po dosc nieduzym przebiegu szczegolnie gdy auto duzo jezdzi autostradami. Czesto by to nie razilo kupujacego, maluje sie przed sprzedaza maske ale zeby pol? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic nie zastąpi dobrych oględzin przed kupnem w warsztacie, te wszystkie raporty to tak jak byś się chciał dowiedzieć od panny ilu amantów miała przed tobą, a na cholere komu to info, w obu przypadkach liczy się tylko stan obecny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do wątku już po zakupie z drobnym problemem, jakoże kompletnie nie jestem obeznany z elektroniką we współczesnych samochodach. Problem dotyczy tylnych drzwi po prawej stronie. Centralny zamek poprawnie je odblokowuje i zablokowuje. Po odblokowaniu drzwi od zewnątrz się otwierają i można wsiąść, ale wysiąść już tymi samymi drzwiami to nie bardzo. :) Nic nie pomaga odblokowywanie głównym przyciskiem przy siedzeniu kierowcy. Czy jest to ewidentna usterka, czy też (jak ktoś mi sugerował) może to być włączona blokada dla dzieci aby nie otworzyły drzwi podczas jazdy. W instrukcji nie bardzo mogę się tego doczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w dużym fiacie była taka mechaniczna blokada ;P przełącznik przy drzwiach (obok rygla).

 

Natomiast jeśli pytasz o elektroniczną blokadę to najczęściej przy drzwiach kierowcy coś takiego występuje w formie przycisku (blokada możliwości otwierania szyb z tyłu itp) tylko że o ile wiem jak wyłączysz samochód to ona powinna też się wyłączyć. Dodatkowo jeśli występuje to przy jednych drzwiach to raczej usterka ;) jeśli przy obu, to bardziej prawdopodobne że blokada.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rzeczywiście jest ta blokada na dzieci osobno przy każdych drzwiach. Przed chwilą znalazłem w instrukcji gdzie są te wihajstry do zablokowywania ich. Według mnie jest to poroniony pomysł, bo dostęp do tych przełączników jest tylko przy otwartych drzwiach i kierowca nie może ich odblokować głównym przełącznikiem jaki ma do dyspozycji. Przecież w razie nagłej potrzeby opuszczenia pojazdu osoby z tyłu są uwięzione na amen. :blink: Jakiś idiota to projektował, no chyba, że obejście tego w inny sposób jeszcze przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...