Skocz do zawartości

Kawasaki Z440 brak iskry


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam taki problem. Około tygodnia temu moto zaczęło kiepsko palić, tzn na zimnym silniku odpalał a na ciepłym trzeba było kręcić rozrusznikiem dobre kilka chwil zanim załapał. Na początku stawiałem na gaźniki, może przypchana dysza lub membrana pęknięta. Doddam że jak zapalił to jeździł bez problemu, reagował ładnie na gaz. Do momentu awarii sprawował się bez zarzutu, jak na swoje 32 lata, lałem paliwo i jeżdziłem. Kilka dni temu przestał palić, krecił rozrusznikiem i nic, raz czy dwa załapał i tyle. Wydoiłem aku na te zabawy i koniec. Okazało się że nie ma iskry na świecach, tak samo bez fajek, jakby padła cewka. Nie mam skąd na szybko założyć innej i kombinuję. Mam takowe pytanie czy po podpięciu do zacisków + i – dochodzących do cewki żarówki przy wlączonym zapłonie ona powinna świecić?Obydwa te kable idą do modułu i to chyba on jest winny, czy da się sprawdzić moduł np. miernikiem? Brak mi pomysłu a z racji wieku dostępne części są też niepewne. Jeszcze jedno czy wrp można założyć cewkę od innego moto, moja ma dwa wyjści przewodów wysokiego napięcia jak w maluchu.Aku naładowane na maxa, ma zaledwie rok. Nic nie grzebane, stawiałem na zaśniedziałe styki w jakiejś kostce ale wygłąda że to nie to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piwinna swiecic, kup nowy modul na lub zaprowadz sprzet do mechanika mniejsze koszty beda, wczesniej sprawdz cewke przez pomiary ktorych wyniki porownaj z serwisowka

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odopowiedź. Jak podłączyłem pod plus z ceki i minus żarówkę to nie świeciła, jak dałem masę oddzielnie to świeciła i gasła po wyłączeniu zapłonu na kierownicy, wyglądało mi to na brak masy na cewce a idzie ona z modułu. Poszukam czegoś na aukcjach bo to co znalazłem na ebayu to 90 eurasów lub dolców stoi. Jeszcze polukam kable masowe idące do modułu, kiedyś znikły miświatła i winna była mała ksostka schowana głęboko pod siedzeniem. Nadzieja matką głupców ale nie mam pod ręką modułu do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odopowiedź. Jak podłączyłem pod plus z ceki i minus żarówkę to nie świeciła, jak dałem masę oddzielnie to świeciła i gasła po wyłączeniu zapłonu na kierownicy, wyglądało mi to na brak masy na cewce a idzie ona z modułu. Poszukam czegoś na aukcjach bo to co znalazłem na ebayu to 90 eurasów lub dolców stoi. Jeszcze polukam kable masowe idące do modułu, kiedyś znikły miświatła i winna była mała ksostka schowana głęboko pod siedzeniem. Nadzieja matką głupców ale nie mam pod ręką modułu do sprawdzenia.

90 eurasów zawsze zdążysz wydać. Te przewody, co dochodzą do cewki to, plus po stacyjce, nieraz pojawia się dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem, drugi to impulsowy, natomiast masa jest ze śruby cewki (oczyść śruby cewki). Brak iskry może być też spowodowany uszkodzeniem czujnika położenia wału, albo połączeniem tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po prawie dwóch miesiącach blędow i wypaczeń znalazlem rozwiązanie problemu. Winny okazał się rozrusznik. Na sucho kręci jak szalony ale w silniku już nie, przekręci kilka razy wałem i staje. Że to to wpadłem po fakcie jak musiałem dwa razy lutować szczotkotrzymacz rozrusznika. Skupiałem się na instalacji zapłonowej bo nie było iskry a tu zonk. Rozrusznik ciągnął tyle prądu że nie starczyło na zapłon. Ani wirnik ani stojan nie są uszkodzone, przepalone czy coś, dopiero założenie drugiego dało efekt. Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...