Skocz do zawartości

Jawa 350 i elektroniczny układy zapłonowy


rokooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Posiadam Jawę 350 , ostatnio zakupiłem elektroniczny układ zapłonowy firmy Pro-Moto do mojej Jawy.

Pytanie pierwsze : czy ktoś miał już styczność z tym rodzajem zapłonu do Jawy, jakieś sugestie itp..?
Pytanie drugie: może zna ktoś jakiegoś fachowca do montażu tego zapłonu ? , mieszkam w pobliżu Białegostoku (Wysokie Mazowieckie) jeżeli macie jakieś namiary to prosiłbym bardzo. Dziękuję i pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś montowałem to w mojej pierwszej Jawie :) Wtedy firma jeszcze nazywała się PRAMETI.

Stosując się do instrukcji montażu dałem sobie radę sam z założeniem tego dobrodziejstwa :) No i nie piszą tego w instrukcji, ale koniecznie musisz zmienić przewody wysokiego napięcia na silikonowe. dopiero jak zadzwoniłem do gościa z pytaniem "dlaczego nie mogę odpalić" to mi o tym powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam podobny problem z zapłonem do Jawy ts 350 88r. Nie chce zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Chciałem założyć układ zapłonowy do Jawy z zzr 1100 90r. Posiadam impulsator, cewki i moduł zapłonowy. Najpierw chciałem sprawdzić czy układ działa osobno niestety nie udało mi się do uruchomić. Oto jak podłaczyłem z moduł

złącze 2-pin do impulsatora

Czarny przewód do cewki

czerwony + i do cewki

Czarno żółty masa

Zielono czarny przez diodę masa

Z cewki jeden przewód ze świecą

 

jeśli coś nie jasne proszę pisać

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam Jawę 350 , ostatnio zakupiłem elektroniczny układ zapłonowy firmy Pro-Moto do mojej Jawy.

Pytanie pierwsze : czy ktoś miał już styczność z tym rodzajem zapłonu do Jawy, jakieś sugestie itp..?

Pytanie drugie: może zna ktoś jakiegoś fachowca do montażu tego zapłonu ? , mieszkam w pobliżu Białegostoku (Wysokie Mazowieckie) jeżeli macie jakieś namiary to prosiłbym bardzo. Dziękuję i pozdrawiam Mariusz.

Sam to podłączysz, pokaż schemat tego wynalazku to ci podpowiem jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wykorzystać tylko jedną cewkę, wtedy iskra była by równocześnie na obu cylindrach. Gdy jeden z cylindrów będzie w dolnym położeniu to i tak będzie miał iskrę ale raczej to w niczym nie przeszkadza. Czujnika jeszcze nie montowałem, myślałem o zamontowaniu oryginalnego z zzr z wykorzystaniem tylko dwóch "dzióbków" przeciwległych resztę bym usunął i oczywiście kąt wyprzedzenia zapłonu 2,7mm. Najpierw chcę zobaczyć czy to w ogóle będzie działać później przystąpię do montażu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być iskra jednocześnie w dwusuwie, bo tłok na dole to cylinder napełniony niesprężoną mieszanką i strzał. Druga sprawa jeżeli zostawisz 2 dziobki a były 4, to na 2000obr, moduł będzie działał jak na 1000, a więc wolne obroty, dziura w mocy, na 6000, będzie jak na trzech, a więc też bez szału. Domyślam się że kombinując z tym modułem chciałeś skorzystać ze sportowego sterowania zapłonem, a więc warto jeszcze to przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak na zdjęciu. 1 dziubek odpowiada za zapłon 1 i 4 cylindra a drugi za 2 i 3.A gdybym wykorzystał dwie cewki po jednej na cylinder? Wtedy iskra byłaby raz na lewym raz na prawym cylindrze. I nie chce kupować żadnych chińskich modułów skoro mam japońskie niepotrzebne.

post-72580-0-16406800-1407587211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...