Skocz do zawartości

MotoBałkany 2014


Doozer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

chodzi mi po głowie na przełomie sierpnia/ września uderzyć na południe i objechać kawałek Bałkanów. Mniej więcej taka sytuacja:

dojechać przez Słowację i Węgry do północnego wybrzeża Chorwacji, następnie magistralką na południe w kierunku Czarnogóry, gdzie chciałbym spędzić kilka dni, pobyczyć się z piwkiem na plaży i zobaczyć kilka miejsc( Durmitor, Lovcen, kanion Tary, Kotor itp). Następnie powrót przez Serbię, odbicie w kierunku Rumunii i zaliczenie fogarskiej i transalpiny i do PL.
Tak to z grubsza wygląda, całość myślę ok 4000km trzeba liczyć, czas ok 10 dni. Póki co nie planowałem konkretniej na zasadzie gdzie noclegi( opcja namiotu odpada), jakie dzienne przeloty itp, w razie będzie ktoś chętny na wyjazd to wszystko do dogadania a i tak z doświadczenia patrząc większość skrystalizuje się w trasie, ja generalnie nie jestem fanem sztywnych planów, wolę lekki spontan i bardziej elastyczne podejście do tematu :) Jak dla mnie najlepszy termin wyjazdu to 23 lub 30 sierpnia- wcześniej bez szans.
Preferowane tempo 110-120 przelotowo, autostrady 130, zabudowany oczywiście wolniej. W razie byłby ktoś chętny to można omówić temat i zrealizować wycieczkę.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a masz jakiś mniej więcej plan, mapkę trasy, jakie kraje itp ? W sumie jako alternatywa też ciekawy kierunek, mam książkę 100 przełęczy alpejskich- bazując na niej można konkretnie pojeździć, super przewodnik.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapka jest moim poście

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/166839-alpy-5-13-lipiec/

Plan nie jest ścisły. Generalnie chce pojeździć ile się da po najlepszych przełęczach.

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doozer, ja bym się wstępnie pisał. Tempo, nocleg - wpisują się w moje preferencje. Opcja seba_fzs z alpami też mi pasuje, choć na Bałkanach jeszcze nie byłem.

Termin jak dla mnie 30 sierpnia super. Do końca sierpnia ma termin realizacji obecnego projektu (robię w budownictwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w mojej sytuacji z racji spraw zawodowych od kiedy do kiedy wolne wyklaruje się do końca lipca/ pierwszy tydzień sierpnia- ale najbardziej realne, że będzie to 30 sierpnia i min 16 dni wolnego. Mnie mimo wszystko bardziej ciągnie na Bałkany, jednak jest też opcja trasy przez wschodnią część Alp( zaliczenie Grossglockner i kilku innych przełęczy w okolicy Cortina d'Ampezzo i lodowca marmolada- i z tych okolic w kierunku Czarnogóry.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę mi się wyklarowała sytuacja przez ostatnie dni, trochę przemyśleń w kwestii wyjazdu i raczej ostateczny koncept wygląda tak: wyjazd typowo z nastawieniem na bałkany, dojazd przez Alpy odpuszczam, ogarnę te tereny mam nadzieję w przyszłości przy okazji typowo alpejskiego wyjazdu, tak aby zjeździć przełęcze od Austrii przez Włochy po Szwajcarię. Już wcześniej się nastawiłem na Czarnogórę i nie chcę zmieniać. Także wyjazd 30 lub 31 sierpnia( dla mnie bez różnicy), dojazd do północnego wybrzeża HR( Senji), magistralą do dołu na Czarnogórę, tam zobaczyć ile się uda, ew zjazd niżej do Albanii drogą wzdłuż wybrzeża, to już pewnie wyklaruje się w trasie. Powrót przez Bośnię lub Serbię. Generalnie jadę bez spiny i zbędnego gonienia, aczkolwiek jak jest konieczność pokonania większej odległości, to wolę wstać wcześniej, wyruszyć, wcześniej dojechać i mieć więcej czasu na wieczór. Na całość planuję 10-12 dni, także jest czas, aby sporo zobaczyć i również zrobić sobie przerwę nad morzem i trochę odpocząć. Jadę raczej niezależnie od finalnego odzewu, ale oczywiście fajnie byłoby mieć kogoś do towarzystwa i móc wieczorami pogadać pijąc Rakiję i inne regionalne trunki :)

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odpadam 18 sierpnia jadę z moją lepszą połową puszką do Chorwacji i wracam około 27 sierpnia ,. 28 Pewnie wyruszę solo w Alpy..

"Podczas dobrej jazdy na motocyklu

przeżywasz więcej w ciągu 5 minut

niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."

 

Burt Munro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa mi pasuje jednak przydałoby się przełożyć termin o tydzień, ja mam wolne od 24 sieprnia do 4 wrzesnia i się nie da zmienić :/

No ja niestety nie dam rady w tym terminie, najwcześniej 30/31 sierpnia, ew 6 września jako dzień wyjazdu. Sierpień jest wakacyjnym miesiącem więc w wielu miejscach jest jeszcze sporo turystów, dlatego zależy mi, aby jechać początkiem września. Mniej turystów, mniejszy ruch na drogach i więcej wolnych kwater.

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak się składa, że jadę do Splitu i prowadzę tam przez dwa tygodnie rejs, kończę 30 sierpnia, a 8 września muszę być w Gdańsku. Myślałem właśnie o Czarnogórze i Albanii no Chorwacji, skoro już tam będę. Może jakoś udałoby się to zsynchronizować? Pozdrawiam z Gdańska, Bartek - nowicjusz na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urlop ostatecznie zatwierdzony, termin wyjazdu 30 sierpnia z Nowej Dęby( podkarpackie), przejazd przez Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb docelowo do Senji( ok 1000km). Na drugi dzień magistralą do dołu, pewnie 2-3 dni w Czarnogórze i chciałbym zobaczyć trochę Albanii i przejechać podobno całkiem fajną traską SH8 w kierunku Ksamil. Na powrocie jest plan odbić na Rumunię i zaliczyć fogarską i transalpinę ale jak będzie powrót wyglądał to teraz za wcześnie aby dokładnie planować. Jak coś to PW, póki co nikt się konkretnie nie deklarował także startuję sam.

 

 

Cześć, tak się składa, że jadę do Splitu i prowadzę tam przez dwa tygodnie rejs, kończę 30 sierpnia, a 8 września muszę być w Gdańsku. Myślałem właśnie o Czarnogórze i Albanii no Chorwacji, skoro już tam będę. Może jakoś udałoby się to zsynchronizować? Pozdrawiam z Gdańska, Bartek - nowicjusz na forum :)

 

jeśli wszystko pójdzie zgodnie z moim planem to przez Split będę przejeżdżał 31 sierpnia, jak coś dawaj znać na PW lub najlepiej tel 691 222 693

 

 

panowie ... Bałkany na koniec września to dobry pomysł? Jakie warunki w Istrii i północnej Dalmacji panują o tej porze roku?

 

znajomi byli rok temu jakoś pod koniec września w okolicach Dalmacji i temp mieli całkiem zacne, morze jeszcze ciepłe i ok 25C także pod kątem jazdy na moto komfortowo. Tyle, że dzień robi się już wyraźnie krótszy. Ja generalnie wolę wrzesień na te rejony niż środek lata bo w temp 30-35C ciężko mi się jeździ.

Edytowane przez Doozer

nowadeba.com.pl- tor motocross/ATV-zapraszamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...