Skocz do zawartości

Gladius vs MT-07


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo Jeżdżący,

 

Prośba o krótką i szybką poradę. Nawet jeśli taki temat był poruszany - zapewne Mt-07 w nim nie było. Kupuję pierwszy motocykl. Mam 165 cm wzrostu, jeździć będę głównie po mieście, czasem weekendowe wypady w trasy do 300 km. Rzoważam tylko dwie opcje, bo tylko w tych motocyklach w miarę swobodnie dotykam nogami do ziemi, a więc czuję się pewnie podczas zatrzymania i ruszania. Wiem, że motocykle dwucylindrowe to nie jest najlepszy wybór na pierwsze moto, ale inne są za wysokie lub za ciężkie przy danej wysokości siodła (Hornet, XJ6, CBF600 - o takich myślałem, chyba inny rozkład środka cięzkości, bo Gladius mimo podobnej masy nie sprawia mi problemu). Innym wyborem jest Monster 696, ale poza mianiakami Ducati tego mi nikt ze znajomych nie polecał. Cena nie ma dla mnie wielkiego znaczenia - poszukam używanego w dobrym stanie lub kupię nowy (MT-07). Szczególnie zależy mi na opinii o MT-07, bo Gladiusem, wiadomo, jeździłem na kursie i troszkę go poznałem. Może jest ktoś, kto ma doświadczenia z oboma maszynami i jest w stanie powiedzieć jak się nimi jeździ. Nie pytam o usterki i koszty eksploatacji, bo o MT-07 pewnie jeszcze za wcześnie, żeby coś rzetelnie powiedzieć. Będę wdzięczny za info, ewentualnie polecenie czegoś co jeszcze mógłbym rozważyć z niskim siodłem. Nie interesują mnie, przynajmniej na razie choppery itp., tylko nakedy. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj - napisałem opinie na temat MT07. Jeśli myślisz o Gladiusie to rozważ też MT-09. To mocarz, ale ma mapy i na tej łagodniejszej jeździ jak MT07. Jak go ogarniesz to przerzucisz się na pełną moc i masz już sprzęt na lata. Gabarytowo jest to samo co MT-07.

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem dqwa lata temu jedna opinię o MT 07 na trasie. Koleś jechał na zlot w Austrii, spotkalismy się na CPNie. Powiedział, ze wibracje tego motonga doprowadzaja go do szewskiej pasji.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi. Siadałem sobie jeszcze raz na obu motocyklach, na XJ6 w wersji obniżonej też. Na koniec został jednak MT-07. Zobaczę jak się sprawdzi jako pierwszy motocykl, potem pomyślę może o czymś większym. Problem ze wzrostem niestety pozostanie (już raczej wyższy nie będę), ale XJ6 na kicie obniżającym nie sprawia najmniejszego problemu. Gladius jest też w porządku, ale znając go z kursu wolę na początek silnik rzędowy, nawet jeśli miłaby być też dwucylindrowy. I nie wiem czemu Gladius jest "pedalski" - bo taki niski czy z czerwonymi gmolami? Jestem absolutnie homonormatywny :), a mimo to uważam, że wygląd Gladiusa jest OK. A poza tym jak się nie ma co się lubi... Siądę kiedyś na nie "pedalskiego" choppera, ale najpierw się jeździć muszę nauczyć, bo przecież po kursie to żadne realne umiejętności - mam co najwyżej możliwość wyjechać i się nie zabić od razu.

@Monter - MT-07 wszedł w tym roku - to mogła być MT-01 - ma jeden cylinder i pewnie może tak chodzić chociaż ja usłyszałem dobrą opinię o tej maszynie. Co prawda jedną, ale zawsze...

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter, MT07 jest produkowany od tego roku, pomyliłeś chyba z MT01. ;-)

Sorki, faktycznie pomnieliło mnie sie.

Co do pedalskości motonga...o gustach się nie dyskutuje.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, z tym pedalskim to był taki trochę żart. Chociaż niektóre kombinacje kolorystyczne faktycznie bardziej do kobiet pasują. Odnośnie przesiadki na choppera, to nie jestem do końca przekonany czy ewentualnie kiedyś jak dokonasz takiej zmiany, to będziesz z niej zadowolony. W każdym razie MT07 wg mnie to fajny wybór.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...