Skocz do zawartości

Miejski moto do 10 000zł o sylwetce enduro/turystyk.


Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeżdzę na Hondzie Dominatorze 650 44km z 96r, ale jest zbyt traktorem jak na miasto (pali masakrycznie, mało kulturalny i ma swoje lata).

Szukam czegoś trochę mocniejszego (taką dynamiczną 650 ~70km?), ekonomiczna, zwrotna, nie za ciężka etc - głownie do manewrowania po mieście (ale z możliwością okazyjnej jazdy turystycznej, żeby poradził sobię z niewielkimi terenowymi przeszkodami szutrami, bezdrozami itp), coś w stylu "kulturalnego enduro".

 

Najbardziej zastanawiałem się nad Suzuki DL 650 V-Strom z 02r - bardzo mi sie podoba wizualnie, ponoć bardzo ekonomiczny, ale zastanawiam się jak spisuje się w praktyce, czy nada się to do manewrowania między samochodami ?

Alternatywnie myślę o BMW F650 GS (może Dakar?) z 02-04r, ale niestety ma tylko 48km i nieco gorzej wypada wizulnie (trochę taki kobiecy), ale wydaje się być zwrotnym motorem w sam raz do miasta (no i na bezdroża tymbardziej) i ponadto ekonomiczny.

 

Ktoś mógłby napisać cos więcej na ich temat, poradzić coś, lub zaproponować jakąś jeszcze maszynę ?

Zastanawiałem się też ew nad czymś o sylwetce nieco bardziej szosowej/supermoto ?

Dodam że mam 184cm i lubie jak motor jest "dopasowny" do wzrostu.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DL-a, to wyznacza on klasę samą w sobie. Myślę, że spełni Twoje oczekiwania w 100%.

Natomiast alternatywą również może być Kawasaki Versys 650. Jedyny minus to fakt, iż jest to moto raczej szosowe (choć na polnej drodze wszystkim da sie pojechać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DL jest dla mnie idealny, tylko obawiam się z praktycznego punktu widzenia - czy jest wystarczająco zwrotny "smukły" do manewrowania w korkach ? Bo z tego co wiem to duża/masywna maszyna (zapewne większa od Dominatora), a staram się patrzeć też z praktycznego punktu widzenia.

A ew. sens kupowania supermoto typu Honda FMX / Yamaha XTX do miasta/sporadycznej turystyki ?

Bo takim FMX wydaje się sama przyjemność jeździć w korkach, jak rowerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...