Jump to content

Gitarra

Ksylo
 Share

Recommended Posts

Kupiłem mojemu 10-letniemu synowi używaną gitarę X-Cort za 1500zł ,chyba przepłaciłem ??? Jak się ma ta gitara w porównaniu do innych,może by ktoś coś napisał na ten temat ,miał do czynienia z tym sprzętem.

Ja kupiłem nowego Corta za 700 :D

Ja kupiłem Seagulla SWS (cały z litego drewna) za 1200.... ale na jebaju... i ma małe pęknięcie na boczku. Ale dźwięk jak ta lala. Jeżeli wam się zdarza hamerykę odwiedzić to niesamowite ceny można tam znaleźć....

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

• 3 weeks later...

No nie jest. Raz mi się udało namówic małżonkę na klasyczne rozwiązanie ale po tym zapowiedziała, że to był pierwszy i ostatni raz :biggrin: Tez z tym kombinuje ale jak na razie bez rezultatu. Jak cos wymyślisz to sprzedaj patent. Jedyne co wymyśliłem to zamocowanie futerału zamiast jednego kufra bocznego ale to wymaga ingerencji w futerał żeby jakoś to zapiąć. Chyba, że zdjąc kufer i do stelaża zamocowac futerał z gitara jakimis pasami na sztywno. Gryfem oczywiście do tyłu jeśli latasz w dwie osoby. :wink:

• 5 months later...

Jak masz hajs to bierz, na początek to chyba obojętne i nie potrzeba bóg wie czego. Najważniejsze żeby stroiła, nie brzęczała no i dobry lutnik i taki Ksylo na byle paściu by zrobił pogrom umysłu :D

Temat o gitarach to podpytam. Przymierzam sie do zakupu i rozpoczęcia brzdąkania.

Myślałem na Yamaha apx500III, co o niej sądzicie? Do 1500zł chcę przeznaczyć na gitarę akustyczno/elektryczną.

Pan będzie zadowolony. Yamaha dobre gitarki robi. Z akustyków (dla początkujących) polecam Yasmine by Takamine - oficjalna podróbka Takaminy, za nieduże pieniądze, ale starannie wykonana. Tylko ze jest chyba tylko w wersji bez elektroniki. Ale zapłacisz 300-400 zł?

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

O to może tutaj mi koledzy pomożecie? :).

Posiadam -albo inaczej, został mi podarowany- Ibanez GRGR121EX, wiem że nic szczególnego, ale na początek cudów nie potrzeba, do tego mam piec Kustom KG112 FX, wiem że przygodę powinno się rozpoczynać od gitary klasycznej, ewentualnie akustyka, ale wyszło jak wyszło, mam w rękach elektryka :).

Teraz może głupie pytanie, ale na prawdę nie wiem jak to ugryźć, chodzi o samą naukę gry. Chodzi mi o to, czy skupiać się na razie tylko na ćwiczeniu palców, techniki, chwytów, etc, czy po prostu od razu zacząć od nauki utworów, w międzyczasie też ucząc się mimo wszystko chwytów i ucząc się techniki?

Wszystkiego po trochu ale nie jednego dnia. Jednego dnia najwyżej dwa tematy, nastepnego kolejne dwa i powtórka. Cwiczyc trzeba wszystko i jednoczesnie uczyc sie utworow na obecne mozliwosci. Granie musi dawac frajde a to jest wlasnie zagranie czegos konkretnego. Poza tym oczywiscie cwiczenia palców, najlepiej robic to cwiczac rózne skale w różnych pozycjach na gryfie. W ten sposob bedziesz miał nieskończoną różnorodność ćwiczen ręki przy jednoczesnym uczeniu sie skal na całym gryfie. Do tego zdecydowanie cwicz akordy i koniecznie tez w przewrotach, czyli w rożnych pozycjach na gryfie ten sam akord. Do tego wszystkiego od poczatku musisz cwiczyc z metronomem lub jakas perkusja zeby wyrabiac sobie poczucie rytmu, to jest cholernie ważne. Najlepsze granie bedzie do dupy jesli rytm pływa w obrotach. Tak to juz jest.....Good Luck!