Skocz do zawartości

Dziwny odgłos z przedniego koła


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Od jakiegoś czasu z okolicy osi przedniego koła słyszę jednostajny, dość cichy i o dużej częstotliwości dźwięk. Dość cichy i raczej nie metaliczny. Mam tylko 2 pomysły"

 

1. koło nie jest symetrycznie ustawione i "coś tam" wydaje taki dźwięk,

2. drugi winowajca, który przychodzi mi do głowy to ślimak prędkościomierza

 

I tu moje zasadnicze pytanie, czy spotkaliście się z czymś takim? Czy ślimak prędkościomierza należy czymś smarować? Jeśli tak to czym, bo raczej nie smarem do łożysk :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem odpowiedź na pytanie o smarowanie ślimaka w literaturze, podzielę się z wszystkimi: Smar ŁT-43 jak i większość smarów łożyskowych opiera się na bazie olejowej w związku z czym jest duże ryzyko, że tworzywo sztuczne z którego wykonany jest ślimak zostanie zniszczone/rozpuszczone. Z tańszych i bardziej dostępnych rozwiązań można zastosować biały smar, a bardziej profesjonalnie smar teflonowy lub inne specjalnie przeznaczone do współpracy z tworzywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - podejżewam, że to łożysko przedniego koła tak stukało podczas prowadzenia motocykla. Ostatnio zmieniałem przednią oponę i ten dziwny dzwięk sam się podział.

Do tej pory nie wiem co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dziś przód. Łożyska wymieniłem bo to już był kres ich żywota, nasmarowałem ślimaka, naoliwiłem linkę prędkościomierza, oś koła przykręciłem jak instrukcja każe. Niestety ten dziwny dźwięk nadal nie zniknął :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód w góre i przeprowadź odsłuchy czy na swobodnym nieobciązonym kole tez tak jest , łatwiej bedzie Ci zlokalizować dźwięki .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powolnym toczeniu się nic nie słychać, dopiero przy wyższej prędkości, gdzieś od 40km/h wzwyż dźwięk się ujawnia. Rzeczywiście zostały jeszcze hamulce do sprawdzenia, chociaż przy rozbiórce zacisk też zdejmowałem i nie widziałem niczego niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ślimak robi za tuleję dystansową. Można co najwyżej wyjąć wnętrzności, ale po oględzinach i smarowaniu stwierdziłem, że jest w całkiem niezłym stanie i raczej wykluczam go z grona podejrzanych. Przyjrzę się dokładniej oponie, dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...