Skocz do zawartości

CHROBOTANIE na zapiętym biegu Pomocy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam YAMAHE R1 RN04 z 2000rokui i mam z nią problem polegający na tym że:
po przekroczeniu 4 tyś obr/min jadąc na 2,3,4,5,6 biegu słychać okropny dźwięk dobiegający z silnika. Im wyższe obroty przy zapiętym biegu tym dzwięk głośniejszy. Po wciśnięciu sprzęgła dżwięk ucicha, nie słychać go. Jak puszczę sprzęgło to znowu słychać ten dzwięk. Poniżej 4 tyś obrotów wszystko jest ok nie słychać tego borowania. Jak moto jest na luzie i wkręcam na obroty w całym zakresie obrotów to nie słychać tego dźwięku. Nadmieniam że nie mam problemu z 2 biegiem nie wyskakuje.

W moto wymienione zostało
-wszystkie tarcze
-sprężyna
-przekładki
- łożysko według mechanika jest ok

Po wymianie jest tak samo
Co może być przyczyną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie jest w takim razie gdzieś "głębiej". Sama skrzynia jest uszkodzna- wystarczy jedna pechowa zmiana biegu. A czy dzwięk bardziej przypomina stukanie czy obcieranie.

ZACZNIJ od sprawdzenia łańcucha napędowego.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie jest w takim razie gdzieś "głębiej". Sama skrzynia jest uszkodzna- wystarczy jedna pechowa zmiana biegu. A czy dzwięk bardziej przypomina stukanie czy obcieranie.

ZACZNIJ od sprawdzenia łańcucha napędowego.

Przypomina stukanie,dzwiekiem podobnym do stukajacej panewki,w oleju nie ma zlotych opilkow.

Na dniach bede sie przygladal kolom zebatym,poniewaz w moim motocyklu mialem podobny dzwiek na 5-tym biegu pod obciazeniem(przyspieszaniem),wyluszczone byly powierzchnie zebow w kolach.

Moze uszkodzone sa zeby walka zdawczego(przenosi obciazenie na kazdym biegu)?

Edytowane przez modjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój kolega Modjo ( mój osobisty moto mentor do spraw naprawy ) znalazł wątek mojego maleństwa. Jestem ciekaw co to będzie z tym moim moto. Łańcuch jest ok nie jest luźny.

a propo dźwięku to ciężko to określić przypomina trochę pukanie a trochę tarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój kolega Modjo ( mój osobisty moto mentor do spraw naprawy ) znalazł wątek mojego maleństwa. Jestem ciekaw co to będzie z tym moim moto. Łańcuch jest ok nie jest luźny.

a propo dźwięku to ciężko to określić przypomina trochę pukanie a trochę tarcie.

Dzisiaj uzdrowilem Twoj rolgaz :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o zęby to zastanawia mnie to że chrobotanie jest od 2 do 6 biegu i dziwne by było jakby 5 kół zębatych wytarło się w jednym czasie. Mam nadzieje że to będzie jakaś pierdoła. Nad łożyskiem kosza sprzęgłowego też myślałem ale to łożysko jest ok.

Najlepsze jest to że mój kuzyn ma R1 RN09 i u niego podobnie rzęzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamM wiem że są tam łożyska. To byłaby chyba najtańsza usterka :biggrin:

 

A co do łańcucha to jest on nasmarowany, odpowiednio naciągnięty. Wydaje mi się że po wciśnięciu sprzęgła też by było słychać rzężenie. A u mnie przestaje po wciśnięciu sprzęgła. ale na pewno to Modest sprawdzi.

 

Nadmieniam że to rzężenie jest podczas przyspieszania jak jest powyżej 4 tyś, oraz podczas jednostajnej jazdy pow 4 tyś.

Bardzo mnie cieszy że jest taki odzew w tym temacie, każda propozycja mile widziana

Edytowane przez przemkolodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzęgle hałas ustaje bo znika obciążenie, na wale; skrzyni i napędzie również, więc takie zachowanie jest zupełnie normalne. Na początku tez myślałem o panewce, ale nie chcę straszyć. Sprawdź to na podnośniku, tylko ostrożnie. Jeśli to łożysko skrzyni to będzie słychać również na podnośniku.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik idzie na stół to pewnie że tak.

Niestety,ale silnik juz lezy na stole i czeka na operacje.

 

Po zweryfikowaniu stanu zestawu napedowego pozostal juz tylko silnik.

 

Jesli cos nowego wyjdzie poinformuje dla potomnych co bylo usterka.

Edytowane przez modjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...