Skocz do zawartości

Rn01 dławi się przy ruszaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem z Yamahą R1 99r. Problem polega na tym ,że gdy motocykl się trochę zagrzeje to nie da się nim ruszyć. Zaczyna się dusić i dławić na bardzo niskich obrotach. Muszę wtedy złapać sprzęgło i przytrzymać manetkę żeby przepalił paliwo bo jeśli ją puszczę to gaśnie. Jak dodam gazu to też gaśnie jakby go zalewało. Jak stoi na luzie to wszystko jest ok. Wkręca się normalnie na obroty i schodzi. Motocykl jest po serwisie u znajomego ,który regulował zawory, całkowity serwis gaźników, nowe świece zapłonowe, cewki i fajki odpadają bo były zakładane drugie i jest to samo. Już nie mam pomysłów. Mechanik też jeszcze raz wszystko przejrzał i twierdzi ,że wszystko jest dobrze ustawione i się poddał. A moto jak muliło tak muli przy ruszaniu. Ruszyć się da normalnie z wysokich obrotów ale zajadę w ten sposób sprzęgło. Motocykl podczas jazdy kręci do końca i przy schodzeniu z wysokich obrotów czasami delikatnie strzela w komin. Już kończą mi się pomysły. Zastanawiam się czy to może być wina modułu. Czy jest taka możliwość ,żeby zanikała iskra. Bo mechanik twierdzi że to musi być coś zapłonem. Dodam ,że sprężanie jest ok bo wyszło ok 12.5 na każdym cylindrze i zawór exup też jest wporzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kolor swiec - wykręć i sprawdź

2. Luzy zaworowe za ciasne

3. Exup poległ albo przestawiony - gazu i patzrec czy się obraca i w jakim zakresie .

 

Gostek przywlókł mi kiedyś litrowego ejsa z lekko pogiętymi kolektorami to mu zostawiłem exup otwarty , na niskich tez miał czkawke i przyspieszał jak baotian .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy zaworowe były ustawiane 2 tyg temu i myślę ,że jest to dobrze ustawione bo serwisuje on motocykle paru znajomym i nie robi tego pierwszy raz. Exup był sprawdzany i działa jak najbardziej prawidłowo. Świece są okopcone na czarno. To znaczy ,że jest najprawdopodobniej zbyt bogata mieszanka. Mówił mi ,że ustawiał ją na bardzo suchą mieszankę i było to samo. Czy żeby zubożyć mieszankę to należy śruby znajdujące się za klapą przepustnicy wkręcać czy wykręcać w tych gaźnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a dysponujesz sprzetem, przy pomocy ktorego stwierdzisz czy dobrze je wyregulowales? Pewnie nie, wiec nawin troche kilometrow i sprawdz jak wygladaja swiece, tyle mozesz zrobic i ewentualnie wtedy przeprowadzic korekte...

pozdr.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...