Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pompą paliwa w fat bob-ie mianowicie po włączeniu zapłonu i wciśnięciu przełącznika pompa nie startuje jaka może być tego przyczyna ? dodam że ostatnio wymieniałem całe manetki i obudowy na przełączniki miałem mały problem z alarmem było zwarcie na migaczach alarm sie załączył mimo ze miałem imobilajzer przy sobie niemajac jak og wyłączyc odłączyłem główny bezpiecznik ale po tym pompa jeszcze działała dalej jest jakiś problem z alarmem ale juz czyta imobilajzer bardzo prosze o pomoc pozdrawiam fat bob 2008 r

Edytowane przez Mlody86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody86, fajnie, że się przywitałeś w odpowiednim do tego wątku...

 

A po drugie, przeedytuj post tak, aby dało się go czytać, oczekując pomocy okaż odrobinę szacunku (albo zeskanuj zaświadczenie i dysleksji, dysgrafii i czym się da jeszcze) ;-)... Nikt nie poświęci Ci czasu jak będziesz miał to gdzieś.... Tak, czepiam się, ale jest to poziom gimbazy, niezwykle irytujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie czepiam ale pąpa chyba nie brzmi znajomo.....choć kto wie.....a może chodzi o pompę???

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam nie byłem pewien w Google wyskoczyło mi pąpa wiec tak napisałem nie chciałem nikogo uraźic nie jestem wybitnym polonistą z poważaniem Młody 86



wracając do wątku cały czas mam problem z alarmem sam sie włącza mimo ze mam kluczyk przy sobie czy to moze miec wpływ ? może komputer odłącza pompę ? Pozdrawiam wszystkich forumowiczy mondrale wallygatorra także chociaż pewnie poza polskim niezna żadnego innego języka a ja 5 ;) więc mam prawo sie pomylić jak każdy nikt nie jest doskonały a jest to forum motocyklistów a nie pisowni języka polskiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie znam 5 języków, ale pisząc na angielsko lub niemieckojęzycznych forach też jestem staranny... Mądrala może, ale pomagam ludziom z forum nie tylko na forum ale i w realnym świecie, jak poszukasz w innych wątkach to zobaczysz, że ludzie tu nie chcą pomagać takim, którzy uważają, że pomoc im się należy "just like that"....Trzeba się odrobinę postarać albo jechać do serwisu i płacić $...

 

Dziękuję za odrobinę samokrytyki, chociaż osobiste wycieczki są niekoniecznie potrzebne. Środkiem wyrazu na forum jest język polski, tak jak sposobem porozumiewania się w tym kraju, i szanuj ten język, bo za parę lat sam nie będziesz w stanie go zrozumieć - polecam wątek o obcych wyrazach w dziale "przy piwie". A tak na marginesie, to znając pięć języków można znaleźć dużo więcej informacji i rozwiązań problemów z wieprzami niż na FM....

 

Ale wracając do problemu : w czarnym scenariuszu uwaliłeś moduł alarmu na wskutek zwarcia w kierunkach i ewentualnie zabawami z głównym bezpiecznikiem.

Ewentualnie alarm zablokował komputer, nie wiem, czy w HD jest takie zabezpieczenie, że jak się gmera w elektryce i coś jest nie tak to blokuje.

To, o czym piszesz immobilizer to jest keyfob, jest możliwość, że na wskutek tych działań rozprogramował się moduł alarmu i " zgubił" Twojego foba, dlatego alarm się nie rozbraja i nie chodzi pompa paliwa ( rozrusznik też nie powinien kręcić ). Na 90% źródłem Twoich problemów nie jest pompa a alarm albo komputer.

 

Na szybko - poszukaj w dziale HD, był wątek o programowaniu foba, jak rozbroisz alarm to zczytaj kody błędów, też był o tym wątek niedawno.

Polecam lekturę i działanie, a potem napisz co z tego wynikło, w razie czego będziemy szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :) po prostu wybiło taki mały czerwony guziczek na złączce koło regli i to cała przyczyna ;) Dziękuje wszystkim za pomoc wallygatorr bez urazy po prostu nie lubie jak ktoś mnie krytykuje a sam napisał nie poprawnie ;) wiem że można jechać do serwisu ale najbardziej cieszy jak samemu z pomocą innych forumowiczy naprawi sie swoją bestie pozdrawiam !!!

Edytowane przez Mlody86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się udało...

 

Urazy nie mam, chodzi tylko o to, że jak jest wątek "zadbany", to może służyć potomnym w rozwiązaniu problemu...

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak z pąpą to rzeczywiście problem.

 

Przyganiał kocioł garnkowi. Żebyś Stary zapamiętał, to taka nieprawdopodobna;) opowieść.

Zatrzymałeś pędzącego motocyklistę. W zamian za odstąpienie od "czynności" motocyklista zaproponował Ci 2 TYS. złotych. TYŚ łapówki nie przyjął.

Zapamięta Stary teraz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...