Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o łańcuch napędowy


Rekomendowane odpowiedzi

Ale zapinki też są różne. Są dwa typy jedne luźno latają, łatwo się je zakłada i ściąga. W drugim typie natomiast trzeba wbijać płytkę łańcucha dużym młotkiem i dopiero później na to zapinka i do demontażu to później się już raczej nie nadaje.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się przekonać samemu, gdy się dostanie łańcuchem po nerach, zerwany łańcuch zdemoluje cały zadupek, albo się spiętrzy przy silniku i zrobi w karterze piękną dziurę. Dwa ostatnie przypadki przerabiali moi klienci w zeszłym roku i dwa lata temu. O nerkach tylko słyszałem, więc nie wiem, czy to prawda, ale ponoć wrażenia bezcenne.

Przy okazji zerwania łańcucha można też przy odrobinie szczęścia z bliska ocenić strukturę asfaltu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi z dwa razy pękła zapinka i łańcuch się rozleciał, w sprzęcie poniżej 500 ccm. No, ale w enduro, więc strat nie było i bólu też w sumie ;) Uważałbym więc jednakowoż i azaliż ;)

Pękła czy rozpieła się.A jeśli pękła to w którm miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zakute ogniwo nie może pęknąć albo fabrycznie maszynowo zarobione?

przecież siły działają te same, jedyna różnica że na bok nie pozwala się rozejść albo zapinka albo zaklepany sworzeń

ja ty tylko widzę argument w jakich warunkach pracuje łańcuch-prędkość i działanie siły ośrodkowej na połowę zapinki, nic więcej

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam szybkie pytanie, potrzebuję kupić zestaw napędowy do xt 600 93r. czym się różnią na tych dwóch aukcjach po za ceną?

 

http://allegro.pl/zestaw-naped-owy-yamaha-xt-600-1989-1998r-zloty-i4352378428.html

 

http://allegro.pl/zestaw-naped-owy-yamaha-xt-600-1989-1998r-did-i4352488959.html

 

 

Proszę o szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...