Skocz do zawartości

Suzuki RM 250, problem ze skrzynią biegów.


pawelpawel51
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przejdę od razu do tematu... A więc potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu problemu. Posiadam Suzuki RM 250 i napotkałem się z problemem takim iż przy wbijaniu 3 biegu motocykl przestaje ciągnąć a ze skrzyni wydobywa się dźwięk jak by tryby przeskakiwały, Wiem tylko tyle że wszystkie zębatki są całe... W serwisie powiedzieli mi że za samo rozebranie silnika 500 zł -_- więc im podziękowałem i postanowiłem napisać o tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już rozebrany i stąd wiem że zębatki całe... I to jest tylko taki dźwięk że przeskakuje ( jak by to był rower bym pomyślał że z łożyska w tylnim kole kulki powypadały ) nie wiem co jest ale na pewno nie przeskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie problemy najczęściej powoduje zużycie sprzęgieł kłowych, czyli elementów odpowiedzialnych za sprzęganie poszczególnych biegów. Na skutek zużycia dochodzi do zmiany kątów kłów, co powoduje, że działające siły powodują wypadanie biegów. Naprawić to można poprzez wymianę kół zębatych lub szlifowanie powierzchni kłów. Zwrócić uwagę trzeba na stan wodzików.

http://www.kredytbialystok.pl/

Kredyt hipoteczny, mieszkaniowy, ubezpieczenia. Na zakup mieszkania, budowę domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić to można poprzez wymianę kół zębatych lub szlifowanie powierzchni kłów.

 

Takie naprawy są krótkotrwałe.

Szlifowanie samych kłów to nie wszystko. Należy zająć się też wpustami na współpracującym kole.

Przerabiałem temat nie jeden raz i za każdym razem kończyło się na wymianie

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...