Jump to content
LanyHD

W jakich kaskach latacie ?

Recommended Posts

Mam obie. W obu jest ok, więc weź po prostu taką, jaka ci się podoba.

Używam szósty sezon Shoei ST Cruz http://www.motorcycletoystore.com/cruiser/shop.php/helmets/shoei-st-cruz-half-helmet/p_749.html ,

a na oczy gogli (jakoś nie mogę się przyzwyczaić do okularów). Od kasku odpiąłem dolną skóropodobną osłonę ponieważ wpadały pod nią owady - raz w czasie jazdy trzmiel upieprzył mnie w ucho :). Wieje i szumi jak cholera, ale przecież ma wiać, bo od tego jest motocykl. Jak chcę żeby nie wiało, to jadę samochodem.

W mojej ocenie gość jadący Harleyem w pełnym kasku wygląda jak świnia w homoncie. Jedynym wyjątkiem może być V-Rod, ale to przecież właściwie Porsche ;).

Edited by wizbek

Do wspomnianych jetów Biltwella, Bella i Airoha dorzucłbym jeszcze taki:

http://www.premier.it/en/collections/open-face-premier/vintage/

Nabyłem w zeszłym sezonie, po tym jak rozpadł mi się Airoh J109. Jestem bardzo zadowolony. Blenda jest bardzo lekko przyciemnana i można spokojnie jeździć w nocy.

---

ja latam w Nolan N104, ale ostatnio pożyczyłem kask narciarski mojemu bratu co jechał na narty do Zakopca i wszystko było dobrze do dnia kiedy oddawal narty do wypożyczalni...wychodząc wywinął orła na kafelkach i zbierali go z kaskiem w ręku...ale całe szczęście ...żyje...tak więc nieważne jaki ale oby był na głowie!

Edited by adamg24

Caberg szczękowy. Ale podobają mi się z firmy Davida. Może ktoś ma taki?

Ten shark raw to podobno sobry tylko do miasta i podobnob w deszcz przecieka. Gdzies tak czytalem. Ja uzywam SHARK speed-R. Garnek jak garnek z pinkock i opuszczną blenda słoneczną spoko ale tez tyllo do miasta przy wiekszych prędkościach strasznie głośny.

Edit: wdarlo sie kilka literówek

Edited by słonina

Ten shark raw to podobno sobry tylko do miasta i podobnob w deszcz przecieka. Gdzies tak czytalem. Ja uzywam SHARK speed-R. Garnek jak garnek z pinkock i opuszczną blenda słoneczną spoko ale tez tyllo do miasta przy wiekszych prędkościach strasznie głośny.

Edit: wdarlo sie kilka literówek

Nieprawda;)

Na krótsze trasy (tak do 300 kilometrów) krajówkami to zakładam HD (Dolomite) 3/4 + raybany aviator.

Jak mam lecieć dłużej autostradami to ubieram szczękowca Airoh Miro, którego kupiłem jakieś 10 lat temu jak kurs na A robiłem.

Generalnie lubię w otwartym typu police jeździć (trzeba się jednak liczyć z ograniczeniami i ryzykiem w razie w), ale jak ostatnio potrzeba zmusiła i zamiast po wiochach do domu wracałem na tempa autostradą, to przy 140-160 km/h w takim zestawie było oględnie mówiąc średnio :).

Nie mówiąc już o fakcie, że nie zdążyłem przed zachodem słońca, no i po zmroku w ciemnych raybanach to się już całkiem ciekawie zrobiło.

Generalnie w przyszłym sezonie poszukam jakiegoś integrala by HD na dłuższe wypady.

Rajbany Aviatory sa szklane... odpuść je sobie na motor...

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia''

Schuberth M1 - jestem mega zadowolony

- świetna szyba

- blenda przeciwsłoneczna

- cisza

- fabrycznie wbudowane głośniki i mikrofony

- działająca wentylacja

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Ja latam w Schuberth C3 i bardzo sobie chwale. W następnym sezonie jednak kupie sobie integrala ale tylko ze względu na większe bezpieczeństwo.

Wydaje mi się że użytkownicy HD zbyt bardzo przywiązują wagę do tego jak długie rękawki ma mieć ich koszulka, czy ten kolor czy inny :) A przecież chodzi o to aby rozkoszować się drogą i mieć tyle powrotów ile wyjazdów. Dlatego ja bardziej kieruje się wygodą i bezpieczeństwem ciuchów niż tym kto co sobie będzie myślał. Ale ja to ja:)

Co do bezpieczeństwa ostatnio znalazłem taką stronkę: https://sharp.dft.gov.uk/helmets/
Testy oczywiście wszystkiego nie oddają ale zawsze to coś do poczytania.

Ktoś skomentował że szczękowce nie mają homologacji, to prawda ale na pewno są bezpieczniejsze niż otwarte:) Poza tym są cichsze i chronią przed robalami.

Co do komentarza o kaskach HD. Zgadzam się że jest to przepłacanie, Harley sam nie produkuje kasków lecz kupuje od innych dostawców, nakleja jakieś znaczki i zmienia cenę o połowę :) Rozumiem że jak się komuś podoba takie a nie inne malowanie to niech bierze, niektóre są rzeczywiście fajne. Faktem jest jednak że za cenę tego malowania można mieć już sprzęt z wyższej półki:)

Ale to jest tylko moje skromne zdanie. Tak naprawdę niech każdy jeździ w czym chce:) Na koniec dwa krótkie filmiki z filmu Wild Hogs które mogą pomóc w temacie:

https://www.youtube.com/watch?v=wRAJblggAHY

Podejścia są różne, ważne żeby jeździć :D

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Edited by Lepek

@Lepek

;)

@FIS - Co w takim razie poradzisz na oczy do otwartego kasku?

Pierwsze lepsze taktyczne mogą być, czy raczej szukać "specjalnych" motocyklowych?

Takie jak mieli onegdaj w Highway Patrol były już poliwęglanowe (czasy motoguzzi w drogówce w USA)?

Edited by zioolko