Jump to content
LanyHD

W jakich kaskach latacie ?

Recommended Posts

Przegladam czasami fotki z jakichs krajowych spotkan entuzjastow 2 kolek i widze ze duzo wiary lata w pelnych kaskach albo tych kompaktach z ruchoma szczeka. Oczywiscie mowie motocyklistach jedynej slusznej marki.

Ostanio widzialem klienta na wychromowanym Deluxie w pelnym kasku, fakt ze byl czarny ale mimo wszystko jakos mi to nie pasowalo do calosci.

Dla mnie troche sie gryzie idea pelnego kasku na HD, (moze poza v-rod'em).

Jak to u Was panowie wyglada ? Pelne garnki czy cos otwartego ??

Ja osobiscie latam w 1/2 "german style". 3/4 zakladam na sile jak jest naprawde zimno.

Mile widziane zdjecia :flesje:

25tkdq8.jpg

Guest starydziad

Mnie tam kaski integralne nie pasują bo ch..j w nich widzę, nie lubię obracać głową jak sowa.

Od trzech lat użytkuje kask Nolan n-43 wyposażony w blendę, wyściółka prano dwa razy. Jak dla mnie kask sprawuje się dobrze a w upalne dni szybę można zdemontować. :)

1000x1000.jpg

TMS

do latania bliżej bardzo wygodny moj jest matowy (nie skórzany), nie podobaja mi sie pełne kaski,a ten ładny z wygladu ,a szybka chroni przed robakami które rozpryskuja sie po czole, jednak na dluzsze wypady mam inny z dluzsza szybka.

znalazłem foto mojego

41tCm9DiDQL._SL500_AA300_.jpg

Edited by chevy

Jeżdżę w 3/4 z szybą. Z tym że po opuszczeniu szyby podwiewa wiatr tak mocno, że staje się to bardzo uciążliwe. Generalnie mam podniesioną szybkę i okulary przeciwsłoneczne na nosie, a jak pada to też bandane na twarzy. W pełnym komfort na pewno większy ale jakoś do HD mi nie pasują. Poza tym lubię czuć powiew wiatru :) (często kosztem robactwa, rozbijającego się boleśnie na twarzy, lub wbijanych igiełek (podczas deszczu)). Planuję w tym sezonie wypróbować neoprenową maskę - lata ktoś w tym?

Do tej pory pełny kask w czarnym macie. W tym chciałem wymienić na Bandit XXR race, ale wybór ostatecznie padł na Shark Raw,

Ogólnie bardzo polecam:)

Znajomy podczas wypadku upadł tak nieszczęśliwie że stracił kilka górnych zębów które przebyły drogę około 5cm i zatrzymały się kawałeczek od oczodołu.

Dla mnie to zamyka temat otwartych kasków ;)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

Ja też jestem zdania, że kask integralny na HD to porażka.

Zdecydowałem się na jeta shoei s20, bo był bardzo wygodny.

Ale jak dostałem jakąś pszczołą w czoło i przez parę km było mi słabo, a przez dwa dni wyglądałem jak "Adams",

to myślę, że jednak szyba powinna być.

Pytanie kto jakich oczekuje wrażeń z jazdy :ph34r:

Zastanawiam się nad Bitwell/Bandit - wyglądają stylowo i można szybkę przypiąć.

(na marginesie shoei S20 nie polecam, wygodny ale głośny że nie słyszę silnika)

Jeździ ktoś na Bitwell/Bandit?

Guest starydziad

Znajomy podczas wypadku upadł tak nieszczęśliwie że stracił kilka górnych zębów które przebyły drogę około 5cm i zatrzymały się kawałeczek od oczodołu.

Dla mnie to zamyka temat otwartych kasków ;)

Znajomy szedł po schodach do motocykla i spad z nich, był bez kasku ale żyje.

Jeżdżę w 3/4 z szybą. Z tym że po opuszczeniu szyby podwiewa wiatr tak mocno, że staje się to bardzo uciążliwe. Generalnie mam podniesioną szybkę i okulary przeciwsłoneczne na nosie, a jak pada to też bandane na twarzy. W pełnym komfort na pewno większy ale jakoś do HD mi nie pasują. Poza tym lubię czuć powiew wiatru :) (często kosztem robactwa, rozbijającego się boleśnie na twarzy, lub wbijanych igiełek (podczas deszczu)). Planuję w tym sezonie wypróbować neoprenową maskę - lata ktoś w tym?

mam taka maske, ale nie polecam, okulary paruja, geba sie odparza i wyglad taki sobie

25tkdq8.jpg

Mi wystarczyło zdjęcie twarzy laski po wypadku w kasku 3/4. Tzn kilka zdjęc. Przed wypadkiem, po wypadku i po operacji plastycznej. I jakoś kilka miesięcy później kupiłem:

Szumi w nim równie jak szumiało w 3/4. Ale jeżdżę w kominiarce to przestaje. Na trasy wkładam też stopery w uszy.
Nie mogę przekonac się do integralnego, jakoś chyba mam klaustrofobię.

Pasuje czy nie to jak z gmolem czy frendzlami. :)

Edited by cxpeky63

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Pasuje czy nie to jak z gmolem czy frendzlami. :)

mi sie kwestia wygladu rozbija bardziej o wychromowane jezdzace armatury

Jakies touring ultra czy inne heretyki, do takiego klamota jakos mi nie podchodzi "sportowy" garnek.

HD ma fajne kaski pelne i na vrod'a xr 1200 czy iron/nightster pasuja jak znalazl

25tkdq8.jpg