Skocz do zawartości

Slalom szybki


Felice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku zrozumiałem instruktora tak jak botar ( że wystarczy jeden ). Później gdy dopytałem wyraźnie mi powiedziano "średnia z obu przejazdów". Szczerze mówiąc sam nie wiem które jest poprawne, także może warto by jeszcze poszukać informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje na ten temat są m.in. pod linkiem, który podał Monter (wystarczy jeden przejazd >= 30 km/h):

 

"Sposób wykonania zadania:

a) średnia prędkość 1 przejazdu nie może być mniejsza niż 30 km/h,

b) przejazdy muszą odbywać się na 2 lub 3 biegu

c) niepodpieranie się nogami,

d) nienajeżdżanie na linie wyznaczające zadania egzaminacyjne,

e) niepotrącanie pachołków"

 

Te same informacje na stronach WORD: http://www.word.wroc.pl/download/2013_poradniki/egzpraktyczny_a.pdf

No i to samo powiedział mi w zeszłym roku egzaminator w WORD Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej! niedlugo podchodze do egzaminu praktycznego kat A... i mam pytanie, czy predkosci w slalomie szybkim to srednia 30km/h? moj instruktor ciagle mi mowi ze przy wjezdzie i wyjezdzie powinnienem miec 30 a znowu inni mowia ze mozna wjechac np 27/28 czy nawet wolniej a nadrobic na ostatniej bramce aby srednia wyszla 30... to jak to z tym jest?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wjechać i wyjechać ponad 30. to jest najprostsze zadanie na placu generalnie - trzeba tylko uważać, żeby nie wjechać za szybko, bo wylatujesz na ostatniej bramce. ja to tak robię, że wjeżdżam przy około 34-36, odpuszczam gaz i po minięciu ostatniej bramki odkręcam manetkę do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wjeżdżam przy około 34-36, odpuszczam gaz i po minięciu ostatniej bramki odkręcam manetkę do końca.

 

To, ze Ty robisz to blednie nie znaczy, ze ma tak robic kazdy.

 

Predkosc przejazdu ma byc stala !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ma być średnia 30 km/h

przejazd ze stałą prędkością to przejazd idealny - mi sie nigdy nie udało

niestety w szkołach uczą wolnego wjazdu i odkręcania na wyjeździe lub inne wariacje w temacie - i tą metodą zaliczyłem próby egzaminowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg przepisów (fragment):

Sposób wykonania zadania:
a) średnia prędkość jednego z przejazdów nie może być mniejsza niż 30 km/h, – nie dotyczy kategorii AM
b) przejazdy muszą odbywać się na 2 lub 3 biegu – nie dotyczy kategorii AM.

 

Powinny być 2 punkty pomiaru w obydwu bramkach (wjazdowa i wyjazdowa) i średnia prędkość między nimi ma być nie mniejsza niż 30km/h. Odległość między bramkami wynosi dokładnie 28 metrów, co daje nam czas przejazdu nie większy niż ~3,36 s.

Nie ma znaczenia jakimi prędkościami będziesz wjeżdżał czy wyjeżdżał. Wg przepisów liczy się średnia prędkość całego przejazdu liczona jak powyżej.

Do sprawdzenia poprawności wystarczy tak na prawdę stoper :)

 

W niektórych WORD-ach troszkę to zmieniają i błędnie sprawdzają "suszarką" prędkość na bramce wjazdowej i na wyjazdowej i robią z tego średnią arytmetyczną. Jest to błędne ale czasami słyszałem, że tak robią. Dlaczego błędne ? Bo wystarczy wjechać 30km/h, zatrzymać się, zjeść obiad i wyjechać również 30km/h i teoretycznie egzamin zdany.

 

Założeniem tego zadania (jak gdzieś kiedyś na początku opisywali ale nie zawarli tego w przepisie) była jazda ze stałą prędkością i taki przejazd najwięcej daje kursantom, ale zdecydowanie większość szkół poszła na łatwiznę dla kursanta i wymyśliła inny sposób pokonania tego zadania czyli wjazd z większą prędkością, odpuszczenie gazu i pełen but na koniec.

Wg przepisów obydwa przejazdy jeżeli mieszczą się we wspomnianym czasie skutkują wynikiem pozytywnym tego zadania.

Instruktor nauki jazdy A,B - Poznań

http://szkola-motocyklowa.blogspot.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...